Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

w Brusach

ul. Ogrodowa 2, 89-632 Brusy
tel./fax (52) 398-24-55, tel./fax (52) 398-24-54
www:   http://klo.brusy.pl
http://zsz.brusy.pl
KLO Brusy na Facebooku
e-mail:   klo@brusy.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 15815 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieLICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

- dla absolwentów szkoły zawodowej, gimnazjum lub SP
 

KASZUBSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
Planowana jedna klasa pierwsza dla absolwentów gimnazjum z następującymi przedmiotami realizowanymi w rozszerzonym zakresie:

- a1 - język polski, biologia lub język polski i wiedza o społeczeństwie oraz język obcy do wyboru
- a2 - matematyka, geografia oraz język obcy do wyboru

KASZUBSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
Planowane dwie jedna klasy pierwsze dla absolwentów SP z następującymi przedmiotami realizowanymi w rozszerzonym zakresie:

- 1b - język polski, biologia oraz język obcy do wyboru
- 1c1 - język polski, wiedza o społeczeństwie
- 1c2 - geografia, wiedza o społeczeństwie oraz język obcy do wyboru


BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA
im. K. Sikorskiego w Brusach

- sprzedawca
- mechanik pojazdów samochodowych
- wielozawodowa (w tej klasie mogą
kształcić się uczniowie w każdym
zawodzie pod warunkiem posiadania
miejsca praktyki)

O Nas

Szkoła posiada:
 • dobrze wyposażone klasopracownie i pracownie przedmiotowe
 • pracownię komputerową (stałe łącze do Internetu)
 • siłownię (bogate wyposażenie naszej siłowni pozwala na prowadzenie zajęć z licznymi grupami - do 25 osób)
 • bibliotekę, która liczy ponad 2 tys. woluminów. Dużą część zbiorów stanowią lektury oraz literatura popularno-naukowa; ponadto biblioteka prenumeruje kilkanaście tytułów czasopism. Gromadzone są tu też edukacyjne materiały multimedialne)
 • gabinet pedagoga szkolnego
 • salę gimnastyczną (lekcje wychowania fizycznego realizowane są przede wszystkim w naszej sali sportowej - posiada ona pełnowymiarowe boisko do siatkówki oraz balkon dla publiczności)

Oferujemy również:
 • możliwość uczestnictwa w konkursach literackich, czytelniczych, matematycznych i sportowych
 • wycieczki dydaktyczne
 • zajęcia pozalekcyjne: sportowe w siłowni i sali gimnastycznej, w pracowni informatycznej (kawiarenka internetowa)

Od kilku lat w Kaszubskim LO w Brusach odbywają się Szkolne Turnieje Międzyprzedmiotowe Wiedzy Przyrodniczej. Do tej pory turnieje obejmowały wiedzę dotyczącą wody, powietrza, energii i ziemi, w myśl koncepcji starożytnego filozofa Empedoklesa: „Cztery korzenie wszystkich rzeczy: ogień, powietrze, woda i ziemia

Często jesteśmy zapraszani do współpracy w organizowaniu imprez gminnych i powiatowych takich jak: Zjazd Kaszubów, Rok Jana Karnowskiego, Dzień Jedności Kaszubów, Ludowe Talenty, Rodna Mowa, Czytanie Remusa, Sympozja Naukowe, Targi Edukacyjne, Dożynki Powiatowe, Dożynki Gminne, Gminne Spotkania Wigilijne, Spotkania na Gochach, zawody sportowe, akcja pobierania krwi, spotkania poetyckie.

Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące

Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące ma ambicję kształcenia ludzi aktywnych, mocno zakorzenionych w swojej Małej Ojczyźnie. Tradycja i kultura, dorobek piśmiennictwa i wartości uniwersalne wynikające z przeszłości ziemi zaborskiej są także treścią działań dydaktyczno-wychowawczych szkoły. Stwarza to dodatkowe szanse pogłębienia poczucia dumy z miejsca urodzenia i wychowania. Przybliżamy młodzieży postacie i sylwetki najwybitniejszych twórców i animatorów kultury, zapoznajemy z ich dorobkiem. Służą temu wycieczki programowe, spotkania młodzieży z naukowcami, tworzenie możliwości uczestnictwa w życiu kulturalnym przez motywowanie do udziału w konkursach, olimpiadach, zwiedzania wystaw, udziału w koncertach i spektaklach teatralnych.

Program nauczania wzbogacony jest o dodatkowe lekcje języka kaszubskiego z możliwością zdawania matury z tego przedmiotu, a także rozwijającą uczniowską kreatywność przedsiębiorczość. Edukacja młodzieży odbywa się nie tylko na zajęciach lekcyjnych ale też w czasie wycieczek dydaktycznych i biwaków.

KLO jest organizatorem cyklicznych imprez rozwijających umiejętności, zainteresowania, ułatwiających start na wyższe uczelnie: Konkurs Poezji Kaszubskiej, debaty szkolne i środowiskowe, problematyka Unii Europejskiej, przedsięwzięcia i projekty uczniowskie, sympozja naukowe.

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę:
 • wysoki przyrost wiedzy, skuteczne przygotowanie do matury
 • współpraca z Uniwersytetem Gdańskim
 • nowoczesne laboratorium językowe
 • klasopracownie przedmiotowe wyposażone w tablice multimedialne
 • sztuczna ścianka wspinaczkowa
 • realizacja programu sportów zimowych (posiadamy sprzęt do narciarstwa zjazdowego i biegowego)
 • międzynarodowe wymiany młodzieży
 • innowacje pedagogiczne
 • szeroki wachlarz kół zainteresowań

Absolwent Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brusach to człowiek, który potrafi we własnym kraju znaleźć dla siebie miejsce jako obywatel i pracownik. Wspólna Europa pozwala mu poprzez osiągnięte wykształcenie działać bez kompleksów i korzystać z dobrodziejstw kulturalnych i technicznych na całym świecie.

WIZJA ABSOLWENTA SZKOŁY

Absolwent Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brusach to człowiek, który szanuje swoją kulturę i tradycję narodową ze szczególnym uwzględnieniem własnego regionu i kultury kaszubskiej, która powinna stać się dla niego wizytówką i kluczem do Europy.

Absolwent Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brusach to człowiek, który potrafi stawić czoła wymaganiom rynku edukacyjnego i rynku pracy. To człowiek, który podejmuje każde wyzwanie, pozwalające mu godnie i szczęśliwie realizować siebie w dorosłym życiu.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie