Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie

ul. Szkolna 11, 55-140 Żmigród
tel. (71) 385-35-58; fax (71) 385-31-30
www:   http://www.spzmigrod.pl
e-mail:   szkola@spzmigrod.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4929 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- gazetka szkolna
- uczestnictwo w projektach edukacyjnych
- współpraca ze szkołami zagranicznymi
- biblioteka
- koła zainteresowań
- sala gimnastyczna

Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego jest placówką, która realizuje założenia edukacyjne na poziomie podstawowym. Jesteśmy szkołą, która wspiera dzieci w ich rozwoju - realizujemy to poprzez wspólną naukę, pracę oraz zabawę. Uczymy i przygotowujemy uczniów do kolejnych poziomów edukacji oraz do życia, nie odbierając przy tym dzieciństwa, radości i humoru.

Misja
W swych działaniach kierujemy się zasadami sprawiedliwości, równości i wolności. Właśnie tego uczymy naszych wychowanków. Realizujemy ideę społeczności demokratycznej. Kształtujemy człowieka twórczego, zaangażowanego w życie społeczne, świadomie podejmującego wybory, tolerancyjnego, akceptującego siebie i swoje otoczenie.

Nasi pedagodzy i wychowawcy wierzą, że słuszną jest myśl Janusza Korczaka:

„Mów dziecku, że jest dobre, że umie, że potrafi.”


Projekty
Nasza placówka uczestniczy w wielu projektach, które są współfinansowane przez Unię Europejską lub inne instytucje. Te działania mogą pomóc nam w lepszym funkcjonowaniu i tworzeniu warunków sprzyjających rozwojowi uczniów.

Jednym z takich projektów, który dał nam nowe szanse był "Dolnośląska szkoła liderem pro jakościowych zmian w polskim systemie edukacji". Głównym celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji, zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych – podnoszenie jakości procesu kształcenia, wspieranie indywidualnych zainteresowań i zdolności każdego ucznia ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności kluczowych poprzez realizację programów rozwojowych na zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych, a także wdrażanie przyjętych rozwiązań do praktyki szkolnej.

Partnerstwo
Szkoła podstawowa im. B. Chrobrego w Żmigrodzie współpracuje ze szkołą partnerską w Grotzingen w Niemczech. Współpraca pozwoliła nawiązać kontakty z nauczycielami, uczniami oraz radą rodziców z zaprzyjaźnionej szkoły.

Szkolna gazetka
Gazetka jest kontynuatorką dawniejszego „Piekiełka”. Od początku swego istnienia powiązana była z Samorządem Uczniowskim i biblioteką szkolną. Redakcja jest stworzona z dzieci z klas IV-VI oraz opiekunów. Pomimo, że redaktorzy się zmieniają, tematy pozostają wciąż te same: ważne wydarzenia z życia szkoły, problemy nastolatków, ekologia i przyroda, porady, rozrywka, dowcipy, informacje sportowe.

Publikowane są tu również utwory młodych talentów – szkolnych „pisarzy” i „poetów”. Przygotowywanie pisemka od wydania początkowego rozwijało się jak całe piśmiennictwo od przepisywania ręcznego, przez przepisywanie na maszynie, aż do dzisiejszego pisania na komputerze. W chwili obecnej jedynie strona tytułowa jest nadal wykonywana ręcznie, zaś pozostałe elementy są tworzone na komputerze, drukowane i „formatowane” za pomocą kleju i nożyczek.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie