Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum

im. ppłk. Zdzisława Orłowskiego

ul. Podgórna 8a, 64-720 Lubasz
tel. /fax (67) 255-74-90
www:   http://www.gimnazjumlubasz.edu.pl
http://www.splubasz.pl
e-mail:   splubasz@wp.pl
gim2000lubasz@poczta.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10209 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM W LUBASZU

- język niemiecki i angielski
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna

- dbałość o wszechstronny rozwój
  uczniów

- udział w projektach oraz programach
  edukacyjnych i profilaktycznych

- bogata oferta zajęć pozalekcyjnych
- wymiany międzynarodowe
- doskonała baza dydaktyczno - sportowa
  (hala widowiskowo – sportowa, dobrze
  wyposażone klasopracownie, podjazdy
  i toalety dla niepełnosprawnych)

- miła i przyjazna atmosfera

Publiczne Gimnazjum w Lubaszu powstało na podstawie Uchwały Rady Gminy w Lubaszu w 1999r. Gimnazjum w Lubaszu zapewnia kształcenie i wychowanie młodzieży rozwijające poczucie odpowiedzialności, miłość Ojczyzny oraz poszanowanie dla polskiego dziedzictwa kulturowego, przy jednoczesnym otwarciu na wartości kultury Europy i świata. Nauczyciele pracujący w szkole dbają o wykształcenie uczniów mieszkających w całej gminie i dojeżdżających gimbusem.

Od dnia 01 września 2003r. lekcje odbywają się w nowym budynku - wzniesionym specjalnie dla gimnazjum. W ramach prac komisji obejmującej przedstawicieli uczniów, rodziców i nauczycieli wybrano patrona szkoły - ppłk Zdzisława Orłowskiego, dowódcę Powstania Wielkopolskiego na tych terenach. Uroczystość nadania imienia szkole odbyła się jednocześnie z otwarciem nowego budynku. Od tego dnia, oprócz nowego adresu, zyskaliśmy też nową nazwę: Gimnazjum im. ppłk. Zdzisława Orłowskiego w Lubaszu przy ulicy Podgórnej 8A.

17 stycznia 2011 roku została otwarta przy szkole nowa hala widowiskowo-sportowa. Ten nowoczesny obiekt jest jedną z największych inwestycji w gminie.

Nasze gimnazjum od 2002r. jest organizatorem wymiany polsko – niemieckiej w ramach współpracy z niemiecką szkołą Schule an der Wieste Haupt – und Realschule w Sottrum. Nadrzędnym celem współpracy jest zbliżenie się polskiej i niemieckiej młodzieży, łamanie stereotypów, poznawanie i zrozumienie różnic mentalnych. Uczniowie mają oczywiście także możliwość doskonalenia umiejętności językowych. Młodzi ludzie mogą czynnie uczestniczyć w procesie budowania relacji oraz wymiany doświadczeń między Polską i Niemcami.

Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi są otoczeni opieką i mają możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach wyrównawczych i logopedycznych. Nasi uczniowie są bardzo zaangażowani w uczestnictwo we wszelkich konkursach przedmiotowych, tematycznych i sportowych. Gimnazjum jest też organizatorem zawodów sportowych w konkurencjach cieszących się największym zainteresowaniem miejscowej młodzieży: tenisie stołowym, biegach przełajowych i piłce siatkowej. Umożliwiamy młodzieży rozwój swoich zainteresowań w różnych formach zajęć pozalekcyjnych.

W naszej szkole działa radiowęzeł. Każdego roku przeprowadzany jest casting na najlepszych prowadzących. Codziennie o godz.9.00 młodzi dziennikarze informują społeczność szkolną o bieżących wydarzeniach i sukcesach uczniów. W szkole działa Szkolne Koło Caritas oraz Klub Europejski "Euro – Orzełki". Rozpoczął on działalność w 2001 roku. Celem Klubu jest rozszerzanie wiedzy o Unii Europejskiej, poznawanie państw unijnych - ich historii, kultury, obyczajów, nawiązywanie kontaktów z innymi klubami. Coroczną tradycją szkoły jest uczestnictwo w ogólnopolskich akcjach charytatywnych i ekologicznych, jak: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Góra Grosza, Sprzątanie Świata. Za całokształt działalności nasze gimnazjum zostało wyróżnione na "Gali Miłosierdzia".

Co roku organizujemy także Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, Konkurs Recytatorski: „Wielcy Romantycy” oraz Konkurs na Mistrza Ortografii.

HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA

Hala sportowa jest jedną z największych inwestycji w gminie, która przyczyni się do rozwoju kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz rozwiąże problemy z bazą sportową w lubaskim gimnazjum. Nowoczesny obiekt - w pełni zintegrowany z budynkiem szkoły - umożliwia organizację wielu różnorodnych imprez sportowych i widowiskowych. Wyposażony jest w pełnowymiarową arenę sportową o wymiarach 22 x 44 m, która może zostać przedzielona kotarą na dwa mniejsze boiska. Dysponuje ponad 200-oma miejscami siedzącymi, zespołem szatni z umywalniami i natryskami. W kondygnacji piwnicznej znajduje się siłownia z pełnym wyposażeniem oraz sala ćwiczeń korekcyjnych.

Dodatkową atrakcją lubaskiego obiektu jest 12 metrowa ścianka wspinaczkowa z czterema trasami o zróżnicowanym poziomie trudności. Zajęcia będące na stałe w tygodniowym grafiku – aerobic dla kobiet, tenis stołowy dla młodzieży czy ogólnodostępna siłownia to fantastyczny sposób na relaks w miłym towarzystwie.

Cały obiekt jest w pełni przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Podczas projektowania obiektu szczególną uwagę zwrócono na parametry akustyczne wnętrza, które wyposażone zostało także w profesjonalny sprzęt nagłaśniający oraz specjalną izolację akustyczną.

GALERIASerdecznie Zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie