Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa nr 3

im. Filomatów Nowomiejskich

ul. Działyńskich 14, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie
tel. (56) 474-22-71
www:   http://www.sp3nml.pl/
SP3 na FB
e-mail:   sekretariat@sp3nml.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 15685 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- nauka poprzez zabawę
- atmosfera życzliwości i bezpieczeństwa
- doskonała baza dydaktyczna

SZKOŁA PODSTAWOWA

- opieka pedagoga
- wykwalifikowana kadra
- szkoła bierze udział w licznych
projektach i programach

- bogata baza dydaktyczna
- nauka języków obcych
(j.angielski, j.niemiecki)

- wiele interesujących zajęć pozalekcyjnych
- bogato wyposażona biblioteka szkolna
- interesujące zajęcia sportoweZ dniem 1.09.2017r. Gimnazjum im., Filomatów Nowomiejskich zostało przekształcone (z mocy ustawy) na Szkołę Podstawową Nr 3.


Ucząc innych, sami się uczymy
Seneka

Jesteśmy szkołą nowoczesną, bezpieczną i przyjazną. Pracujemy jako zespół, szanując i wspierając się nawzajem. Uczymy kreatywności, z jednoczesnym naciskiem na odpowiedzialność za własne decyzje. Jesteśmy otwarci na świat i zmiany w nim zachodzące, chętni do czerpania z jego dorobku naukowego i kulturowego. Nasza szkoła jest zakorzeniona w tradycji lokalnej i narodowej. Kształcimy swoich wychowanków w oparciu o szacunek do drugiego człowieka, poszanowanie systemu wartości, dziedzictwa kulturowego i historycznego. Każdy uczeń w naszej szkole osiąga sukces na miarę swoich możliwości, uczy się żyć w środowisku i dla środowiska. Kształtujemy w uczniach wrażliwość na dobro, prawdę i piękno. Najwyższym dobrem jest dla nas uczeń. Szkoła należy do Sieci Szkół Promujących Zdrowie i pracuje zgodnie z jej zasadami.

Świetlica
Istniejąca w naszej szkole świetlica dostępna jest dla uczniów bezpłatnie od poniedziałku do piątku. Do świetlicy uczęszczać mogą uczniowie w czasie wolnym od lekcji, zajmując się przygotowaniem do lekcji, rozwijaniem swoich zainteresowań, uczestniczeniem w zajęciach edukacyjnych. Ponadto w świetlicy znajdą dla siebie zajęcie uczniowie, którzy chętnie angażują się w dodatkowe zajęcia typu pomoc w organizacji imprez szkolnych, przygotowanie dekoracji, pomoc koleżeńska w nauce, itp. Wszyscy uczniowie uczęszczający do świetlicy znajdują się pod opieką wychowawcy.


Zajęcia w naszej szkole
Nasi uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje, doskonalić umiejętności oraz uzupełniać i poszerzać wiedzę podczas zajęć dodatkowych uczestnicząc w kołach przedmiotowych, zajęciach rekreacyjnych, sportowych oraz kołach artystycznych. Swoją wiedzę oraz umiejętności uczniowie mogą prezentować poprzez uczestnictwo w licznych konkursach, zawodach i olimpiadach. Poza tym uczniowie mogą aktywnie angażować się w życie szkoły poprzez działalność w Samorządzie Uczniowskim. W szkole funkcjonuje także Wolontariat. Organizujemy liczne uroczystości i imprezy szkolne, które sprzyjają integracji. Realizujemy również ciekawe projekty i programy edukacyjne oraz profilaktyczne. Nasi uczniowie mają możliwość uczestnictwa w ciekawych wycieczkach, wyjazdach oraz wyjściach kulturalnych i edukacyjnych.


Biblioteka i pracownia multimedialna
Biblioteka wyposażona jest w kilkanaście tysięcy woluminów, w tym w podręczniki oraz literaturę fachową dla nauczycieli. Do wyposażenia biblioteki należą: 4 komputery, skaner, drukarka, telewizor, odtwarzacz CD/DVD. Nasza biblioteka może poszczycić się kilkoma białymi krukami. Biblioteka prowadzi działania z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej. Podczas lekcji bibliotecznych oraz rozmów indywidualnych czytelnicy zdobywają podstawowe wiadomości dotyczące korzystania ze źródeł bibliotecznych i informacyjnych oraz sposobów użytkowania tych informacji.

Wszystko to sprzyja konstruowaniu się wzorca kultury czytelniczej ucznia i wyposażania go w określony zespół kompetencji czytelniczych. Sprawdzonym sposobem na wzrost czytelnictwa wśród młodzieży są m.in. organizowane konkursy biblioteczne.

Absolwent naszej szkołym jest Polakiem umiejącym żyć godnie i poruszać się w otaczającym go świecie oraz:
  • jest przygotowany do podjęcia nauki na wyższym szczeblu edukacji
  • czerpie radość z nauki
  • przestrzega ogólnie przyjętych wartości moralnych
  • potrafi wyrażać i uzasadniać własne zdanie
  • jest życzliwy i tolerancyjny, szanuje godność własną i drugiego człowieka
  • rozumie wartość uczenia się i potrzebę własnego rozwoju
  • jest ciekawy świata i wrażliwy na drugiego człowieka
  • zgodnie współpracuje z innymi
  • potrafi samodzielnie podejmować decyzje i ponosić ich konsekwencje
  • potrafi wykorzystać wiedzę w sytuacjach życiowychSERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie