Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. II Czechosłowackiej Brygady Spadochronowej w Nowosielcach

Nowosielce, ul. Heleny Gniewosz 160, 38-530 Zarszyn
tel./fax (13) 465-39-80, 81
www:   http://zsckr-nowosielce.pl
e-mail:   sekretariat@zsckr-nowosielce.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 18914 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieKURSY KWALIFIKACYJNE

- kwalifikacja R.3. Prowadzenie produkcji
  rolniczej

- kwalifikacja R.16. Organizacja
  i nadzorowanie produkcji rolniczej

 

TECHNIKUM
dla młodzieży


BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA
dla młodzieży i dorosłych

- mechanik - operator urządzeń
  i maszyn rolniczych

- kucharz

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach to jedyna w powiecie sanockim szkoła rolnicza. Wszystkie zawody zawarte w ofercie edukacyjnej szkoły kwalifikują absolwenta do prowadzenia gospodarstwa rolnego w całej Unii Europejskiej, uprawniają do korzystania z programów pomocowych m.in.
 • przejęcie gospodarstwa rolnego w ramach renty strukturalnej
 • inwestycji w gospodarstwie rolnym
 • ułatwienie startu młodym rolnikom

Szkoła swą działalność rozpoczęła w roku szkolnym 1958/59, w zabytkowym dworku Gniewoszów wybudowanym na przełomie XVIII i XIX wieku. Nauka w technikum kończy się maturą i egzaminem zawodowym. Uczniowie mogą ubiegać się o wydanie suplementu do dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w języku polskim i angielskim – EUROPASS. W okresie nauki uczniowie mogą skorzystać z bezpłatnego kursu prawa jazdy "B" i "T".
W naszej szkole istnieje możliwość odbycia praktyki zawodowej w kraju i zagranicą: w Szwajcarii, Niemczech, Holandii i Szkocji. Po skończeniu technikum i zdaniu egzaminu dojrzałości nasi absolwenci mają wstęp na wszystkie uczelnie. Wielu wybiera nie tylko studia rolnicze, ale także inne kierunki. Uczniowie mogą brać udział w wyjazdach tematycznych, m. in. Targi Polagra-Poznań, Targi maszyn rolniczych-Kielce, wycieczki krajowe i zagraniczne. Zdobywają doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy UE.

PRACOWNIE SZKOLNE

Dysponujemy nowoczesnym wyposażeniem i sprzętem ogrodniczym, którego obsługę i zastosowanie uczniowie poznają w trakcie zajęć praktycznych, ucząc się zagospodarowania terenów zieleni, hodowli, uprawy i pielęgnacji roślin ozdobnych.

Pracownie szkolne wyposażane są w nowoczesny sprzęt multimedialny; każda z pracowni posiada niezbędne pomoce dydaktyczne tj. rzutniki multimedialne, laptopy, pomoce naukowe. Posiadamy 2 pracownie informatyczne z atrakcyjnymi programami do nauki poszczególnych zawodów. W szkolnej bibliotece istnieje centrum multimedialne.

Wybudowana i oddana do użytku została nowoczesna stajnia wraz z klasopracowniami i niezbędnym wyposażeniem dydaktyczno-technicznym.

Gospodarstwo rolne działające w ramach Pracowni Szkolnej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach zajmuje powierzchnię ok. 71,3ha. Wyposażone jest w ciągniki oraz podstawowy sprzęt do uprawy, siewu, sadzenia, pielęgnacji oraz zbioru roślin. Grunty orne, pastwiska i łąki to 35 ha naszego gospodarstwa.

W nowo wybudowanym kompleksie sportowo- dydaktycznym znajduje się pełnowymiarowa hala sportowa z 300 osobową widownią; siłownia, zaplecze sportowe i sanitarne. Ponadto sale dydaktyczne do nauki zawodu technik weterynarii oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.


W związku z niską opłacalnością produkcji zwierzęcej gospodarstwo zmieniło profil swej działalności. Obecnie główną uprawianą rośliną stają się zboża wraz z kukurydzą. Innym nowatorskim kierunkiem jest uprawa wierzby krzewiastej (energetycznej). Dodatkowo uprawiany jest również len oleisty.

Na terenie szkoły zagospodarowano 3 stawy rybne.

PRAKTYKI

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach odbywają zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w gospodarstwie, poznając praktyczne zasady uprawy roślin i hodowli zwierząt.

Szkoła umożliwia również wyjazdy na praktyki zagraniczne, podczas których uczniowie mają możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności w nowoczesnych gospodarstwach. Już od kilku lat organizowane są wyjazdy do gospodarstwa pana Brunnera Hansruedi w Szwajcarii, gdzie praktykanci pracują głównie przy zbiorze truskawek.

Dodatkowo oprócz praktyk odbywających się na terenie szkoły organizowane są tygodniowe wyjazdy do ogrodu botanicznego w Krakowie, oraz w Ośrodku Wypoczynkowym "Caritas" w Rajskim, gdzie uczniowie architektury krajobrazu zdobywają dodatkową niezbędną wiedzę z zakresu zagospodarowania terenów zieleni, hodowli, uprawy i pielęgnacji roślin ozdobnych. Oprócz tego często wykonują założenia ogrodowe na terenie miasta i gminy Sanok, jak np. zieleniec przy oddziale ratunkowym sanockiego szpitala, bramie wjazdowej oraz przy budynku Stacji Dializ. Dysponujemy również nowoczesnym wyposażeniem i sprzętem ogrodniczym, którego obsługę i zastosowanie uczniowie poznają w trakcie zajęć praktycznych.

Nowa stajnia, ogiery rasy huculskiej oraz klacz - inwestycje w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach.

INTERNAT

Uczniowie mają możliwość zamieszkania w internacie, w którym staramy się zapewnić optymalne warunki do nauki, odpoczynku i wszechstronnego rozwoju. Dużym atutem naszego internatu jest jego położenie. Stanowi on integralną część kompleksu zajmowanego przez ZS CKR Nowosielce. Placówka nasza stwarza przyjazną atmosferę oraz możliwość rozwijania własnej osobowości i zainteresowań. Staramy się kształtować umiejętności, przekazywać niezbędną wiedzę do funkcjonowania w zmieniającej się rzeczywistości. Do dyspozycji wychowanków internatu między innymi są:
 • pokoje 2-4 osobowe w odremontowanym budynku obok szkoły
 • w internacie dla chłopców łazienki znajdują się przy każdym pokoju, natomiast w internacie dla dziewczyn łazienki są na każdej kondygnacji
 • stołówka
 • dwie świetlice ze sprzętem audio video, komputerami oraz dostępem do internetu
 • projektor multimedialny
 • sale do cichej nauki
 • szkolna hala sportowa
 • boisko
 • siłownia
 • sala do tenisa stołowe
 • księgozbiór (encyklopedie, słowniki, atlasy)

Proponujemy:
 • korzystanie z kompleksu sportowo-dydaktycznego, m. in.: z nowoczesnej pełnowymiarowej hali sportowej, pracowni specjalistycznych do nauki przedmiotów zawodowych
 • branie udziału w zajęciach dodatkowych m. in.: przeprowadzonych w bazie dydaktycznej do nauki hodowli i użytkowania koni: nauka jazdy konnej, nauka powożenia
 • uczestnictwo w kołach zainteresowań
 • wycieczki i wyjazdy studyjne
 • praktyki zagraniczne

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie