Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

w Grębowie

ul. Dolańskich 142, 39-410 Grębów
tel. (15) 811-28-13, tel./fax (15) 811-32-32
www:   http://www.soswgrebow.pl
SOSW na Facebooku
e-mail:   soswgrebow@poczta.onet.pl
sekretariat@soswgrebow.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 14649 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieSZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA Nr 1

- nabór do klas 0-8

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

ZAJĘCIA
REWALIDACYJNO-WYCHOWAWCZE

- dla dzieci i młodzieży z obniżoną normą
  intelektualną w stopniu głębokim

 

Kształcimy dzieci i młodzież
z niepełnosprawnością intelektualną
w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, autyzmem oraz ze sprzężonymi niepełnosprawnościami


SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA
kierunki:

- kucharz
- ogrodnik
- koszyczkarz-plecionkarz
- murarz
- piekarz
- ślusarz
- cukiernik

WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU

- dla dzieci w wieku od 0 do 7 roku życia

  Oferujemy wszechstronną pomoc
  uwzględniającą zajęcia: logopedyczne,
  pedagogiczne, psychologiczne, pomoc
  różnego rodzaju terapeutów, hipoterapie
  czy dogoterapię oraz edukację
  elementarną przygotowującą do podjęcia
  nauki w szkole

O Szkole

Wspomagamy wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną poprzez wielospecjalistyczne oddziaływania edukacyjne, rehabilitacyjne i opiekuńcze. Nasz Ośrodek to miejsce bezpieczne i przyjazne, w którym dzieci i młodzież zdobywają umiejętności na miarę swoich możliwości i oczekiwań w atmosferze szacunku i wzajemnej akceptacji.

Szkoła posiada bardzo dobrą bazę lokalową. Posiadamy nowocześnie wyposażone pracownie komputerowe, Centrum Multimedialnym z komputerami oraz bibliotekę z Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej (stanowiskami komputerowe z dostępem do Internetu), świetlicę szkolną oraz salę gimnastyczną. W każdej klasopracowni jest stanowisko komputerowe, z dostępem do Internetu. W bibliotece szkolnej uczniowie mogą znaleźć wiele ciekawych książek, czasopism i pomocy naukowych. Mają możliwość obejrzenia interesujących filmów i programów edukacyjnych. Znajdują się tu również zestawy gier planszowych. Mogą korzystać z multimedialnych programów edukacyjnych oraz wyszukiwać informacje i ciekawe strony WWW. W ramach zajęć bibliotecznych organizowane są konkursy z różnych dziedzin, np. konkurs recytatorski, plastyczny itp.

„Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej, niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie.”
Julian Ejsmond


Na sali gimnastycznej oprócz lekcji wychowania fizycznego odbywają się zajęcia z gimnastyki korekcyjnej i zajęcia w ramach Szkolnego Koła Sportowego. Dysponujemy własną bazą do praktycznej nauki zawodu. Są to: szklarnie, pola uprawne, pracownie. Uprawiamy warzywa, sadzimy i pielęgnujemy rośliny ozdobne. Uczniowie mają do dyspozycji pracownię kucharską, gdzie mogą doskonalić umiejętności w zakresie gotowania i obsługi urządzeń AGD.

Klasopracownie są wyposażone w specyficzny sprzęt zgodny z wymogami BHP. Lekcje odbywają się systemem gabinetowym. Obowiązuje u nas nauczanie przedmiotowe z zastosowaniem możliwie ścisłej korelacji materiału nauczania różnych przedmiotów.

Dobrze wyposażony Ośrodek opiera swoja działalność na najnowszych metodach, technikach, programach nauczania i wychowania.

Oferujemy BEZPŁATNĄ diagnozę, konsultacje, zajęcia prowadzone przez specjalistów:
 • psychologa
 • pedagoga
 • logopedę
 • terapeutę SI
 • rehabilitanta
 • terapeutę metodą Tomatisa
 • Biofeedback
 • hipoterapeutę
 • dogoterapeutę

Doświadczony psycholog udziela porad i konsultacji zarówno uczniom jak i rodzicom.


Dla uczniów zamiejscowych Ośrodek oferuje miejsca w dobrze wyposażonym internacie, ulokowanym w zabytkowym Dworku Dolańskich. Bezpośrednie sąsiedztwo przystanku PKS jak i dostosowanie rozkładu zajęć do możliwości dojazdu uczniów czyni nasz Ośrodek otwartym zarówno dla uczniów dojeżdżających jak i zamieszkujących w Internacie.

W placówce szczególną uwagę zwraca się na rozwój fizyczny młodzieży poprzez rozwijanie zainteresowań sportowych. SOSW w Grębowie jest organizatorem imprez sportowych o zasięgu wojewódzkim (biegi przełajowe, tenis stołowy). Każdego roku grupa wychowanków z opiekunami ma możliwość wyjazdu na zieloną szkołę do miejscowości nadmorskich - Grzybów, Jarosławiec i korzystania z bogatej bazy leczniczo-rehabilitacyjnej.

U nas nie ma czasu na nudę! Organizujemy konkursy, olimpiady, warsztaty, bezpłatne zajęcia dodatkowe m.in. rozwijające zainteresowania, hipoterapii. Nasi uczniowie biorą udział w różnorodnych konkursach, gdzie osiągają wiele sukcesów. Pozyskujemy środki na realizację ciekawych działań.

WARSZTATY


Młodzież ucząca się w szkole zawodowej ma możliwość doskonalenia swych umiejętności w warsztatach szkolnych, na które składają się:
 • dwie szklarnie (gruntowa i parapetowa)
 • sady jabłoniowe i śliwowe
 • warzywnik oraz szkółka
 • pracownia kucharska

PUNKT KONSULTACYJNY

Punkt konsultacyjny dla dzieci z trudnościami w rozwoju, w tym z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniami zaprasza na bezpłatne konsultacje rodziców, którzy są zatroskani o rozwój swojego dziecka. W punkcie konsultacyjnym dyżur pełnią: logopeda, psycholog/terapeuta SI, rehabilitant, pedagog/specjalista w zakresie pomocy dzieciom autystycznym.

Zgłoś się do nas:
 • z dzieckiem w pierwszym roku życia (od 3 miesiąca) jeśli coś niepokoi Cię w rozwoju Twojego dziecka
 • z dzieckiem w wieku przedszkolnym jeśli występują problemy z mową, z zachowaniem, samoobsługą, jeśli dziecko ma trudności w przedszkolu

Serdecznie zapraszamy do nauki w naszych szkołach !

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie