Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1

ul. Zgoda 31, 25-378 Kielce
tel. (41) 367-61-81, fax (41) 367-69-35
www:   http://www.zsz1.kielce.pl
ZSZ nr 1 na Facebooku
e-mail:   sekretariatzgoda@zsz1.kielce.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 26442 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

TECHNIKUM Nr 1
(4 lata po gimnazjum i 5 lat po SP)


BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA Nr 2 (3 lata)

Szkoła zapewnia praktyki zawodowe. Posiadamy własne warsztaty szkolne. Gwarantujemy miejsca w internacie.

W szkole znajdują się pracownie przedmiotowe wyposażone w doskonałe pomoce dydaktyczne, pracownie komputerowe, centrum multimedialne, kompleks sportowy (sale gimnastyczne i siłownia), biblioteka z czytelnią z dostępem do Internetu, świetlica.

Uczniowie szkoły są stypendystami Prezesa Rady Ministrów, osiągają sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, a laureaci otrzymują indeksy wybranych uczelni. W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym pomagamy ubogim rodzinom w ramach akcji "Szlachetna Paczka" oraz innych akcji charytatywnych. W szkole aktywnie działa szkolny Klub Honorowego Dawcy Krwi, który grudniu 2013 roku został za swoją działalność uhonorowany dyplomem Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach oraz Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Od 01.10.2017r. rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu: „Praktyki uczniów i nauczycieli szansą rozwoju szkół zawodowych”. Jest to projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Obejmuje on dwa działania: zorganizowanie wyjazdu w 2018r. w sierpniu 25-osobowej grupy nauczycieli naszej szkoły na staż do Niemiec i wyjazdu w 2019r. w maju 38-osobowej grupy uczniów na praktyki zawodowe, również do Niemiec.

W szkole realizowane są lub były różnorodne projekty edukacyjne:
 • etwinning
 • „Zagraniczne praktyki zawodowe młodzieży gwarancją sukcesu zdobycia pracy w Unii Europejskiej”
 • "Polski budowniczy w Europie"
 • "Europejskie standardy kształcenia zawodowego na przykładzie systemu niemieckiego"
 • "Wspomaganie nauczania matematyki w Technikum w oparciu o nowoczesne technologie informacyjne"
 • "Zagwarantowany sukces z Politechniką Świętokrzyską w Kielcach"

Pracownia geodezyjna EFS
W dniu 17 czerwca 2008 roku szkoła otrzymała sprzęt przeznaczony do egzaminów zawodowych o specjalności technik geodeta. Na wyposażeniu pracowni geodezyjnej znajduje się m.in.:
 • tachimetr elektrooptyczny GPT-3107N
 • pryzmat pojedynczy GL
 • oprawa pryzmatu pojedynczego
 • tyczka teleskopowa 2mGL
 • statyw aluminiowy TP-110
 • niwelator samopoziomujący AT-G6 GL
 • statyw aluminiowy TP-100
 • aluminiowa łata teleskopowa 4m

Warsztat Szkolny w naszej szkole pełni bardzo ważną rolę w wychowaniu i kształceniu zawodowym młodzieży. Zajęcia praktycznej nauki zawodu i praktyki zawodowej odbywają uczniowie szkoły zasadniczej i technikum na terenie Warsztatu Szkolnego i poza szkołą w zakładach produkcyjnych. Uczniowie mają możliwość pracować na różnorodnych materiałach i posługiwać się bardzo dobrymi narzędziami i sprzętem.

Warsztaty szkolne są jednostką samodzielną finansowo, która, poza kształceniem uczniów ze swojej szkoły, prowadzi kursy zawodowe dla uczniów z terenu, świadczy usługi na rzecz szkoły, instytucji państwowych i osób prywatnych. To powoduje, że uczniowie wykonują różnorodne prace i kształcą się wszechstronnie, np.: stolarze nie tylko wytwarzają nowe wyroby według projektów, ale także dokonują napraw i renowacji starych mebli.

Kierownictwo warsztatów zapewnia uczniom praktyki poza szkołą, np. klasy murarskie odbywają praktyki na budowie, malarze malują klatki schodowe. Prace wykonywane przez uczniów odbywających praktyki przynoszą zysk warsztatom szkolnym, pieniądze przeznacza się na zakup materiałów do ćwiczeń, narzędzi i utrzymanie warsztatów. Mogą oni wtedy samodzielnie wykonywać poszczególne prace.

Dodatkowo młodzież ma możliwość na bieżąco poznawania nowych technologii w budownictwie, dlatego też Warsztat zaprasza przedstawicieli firm, którzy pomagają w zorganizowaniu ciekawych zajęć teoretyczno-praktycznych dla uczniów.

Oprócz zajęć praktycznych w Warsztacie Szkolnym młodzież odbywa także praktyki zawodowe w zakładach i przedsiębiorstwach zgodnie z programem praktyk.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie