Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego

ul. Zagórska 14, 25-355 Kielce
tel. (41) 367-67-40, (41) 367-67-41
www:   http://www.zsps.edu.pl
e-mail:   zsps-kielce@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 23676 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM NR 3 (4 lata)
im. Danuty Siedzikówny Inki


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
(3 lata)
im. Danuty Siedzikówny Inki

Jedyna w regionie świętokrzyskim publiczna szkoła kształcąca w zawodach gastronomicznych i spożywczych!

Jesteśmy szkołą o wieloletniej tradycji. Jako szkoła z klasą oraz szkoła promująca zdrowie kładziemy szczególny nacisk na rozwój intelektualny i fizyczny młodzieży oraz przygotowanie uczniów do profesjonalnego wykonywania zawodu. Uczestniczymy w programach europejskich, m.in. Leonardo da Vinci. Zapewniamy praktykę zawodową w kurortach nadmorskich w kraju oraz za granicą. Organizujemy białe szkoły, na których m.in. młodzież zdobywa i doskonali umiejętność jazdy na nartach.

Szkoła posiada dobrze wyposażone pracownie technologiczne i klasopracownie, pracownie komputerowe z dostępem do Internetu oraz wspaniałą siłownię z sauną.

Szkoła nasza kładzie duży nacisk na organizację różnego rodzaju konkursów. Rokrocznie, z inicjatywy dyrektora szkoły, organizujemy Międzyszkolny Konkurs Literacki WIELKA GRA z cyklu: Dzieła i ich autorzy. Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań literackich i czytelniczych uczniów kieleckich szkół ponadgimnazjalnych. Duże znaczenie ma też współpraca między szkołami w zakresie wychowania intelektualnego i estetycznego młodzieży. Do współpracy przy realizacji przedsięwzięcia organizatorzy pozyskują działające na terenie miasta instytucje życia społecznego, kulturalnego i naukowego. Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większą popularnością.

Jako szkoła promująca zdrowie (Certyfikat 2000) wyróżniamy się przekazywaniem i uczeniem umiejętności zdrowego stylu życia we wszystkich obszarach bytu młodego człowieka: tj. intelektualnego, emocjonalnego, moralnego, społecznego i fizycznego. Stąd organizujemy:

  • zajęcia integracyjno-adaptacyjne dla klas I,
  • grupy socjoterapeutyczne dla młodzieży,
  • warsztaty umiejętności wychowawczych dla młodych nauczycieli.

Elementem procesu dydaktyczno wychowawczego naszej szkoły jest także program zimowych zajęć sportowych określany mianem Białej Szkoły. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie wśród kieleckich szkół średnich. Stałym miejscem pobytu jest od 1998 r. Murzasichle - malownicza wioska położona między Zakopanem a Bukowiną Tatrzańską. Oprócz zajęć sportowych i dydaktycznych młodzież podczas tygodniowego pobytu, poznaje okolice Podhala, folklor góralski, najciekawsze zabytki regionu oraz z racji specyfiki szkoły, jego kuchnię. Biała Szkoła to piękne i pożyteczne przedsięwzięcie, rozwijające sprawność fizyczną młodzieży i będące w wielu przypadkach jedyną szansą doświadczenia przez nią górskiej przygody.

W 2004 r. otrzymaliśmy certyfikat SZKOŁY Z KLASĄ - programu, nad którym patronat objął Prezydent RP A. Kwaśniewski. Ten zaszczytny tytuł otrzymuje szkoła, która:

  • dobrze uczy każdego ucznia,
  • ocenia sprawiedliwie,
  • uczy myśleć i rozumieć świat,
  • rozwija społecznie,
  • pomaga uwierzyć w siebie,
  • przygotowuje do przyszłości.

Szkoła otacza opieką uczniów uzdolnionych. Nauczyciele przygotowują uczniów zdolnych pod kątem olimpiad i konkursów przedmiotowych poświęcając im swój wolny czas po zajęciach etatowych. W bieżącym roku szkolnym nasz uczeń Dariusz Stachura zajął III miejsce w VII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywności, a w 2003 r. Kiejstut Solek zajął I miejsce w kraju w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Produkcji Żywności. Dla uczniów mających trudności w nauce, braki programowe Samorząd Uczniowski organizuje Koła Pomocy Koleżeńskiej. Szkoła organizujemy również Kursy Barmańskie dla zainteresowanych uczniów.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie