Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

w Niemczu

Niemcz, ul. Bydgoska 35, 86-031 Osielsko
tel. (52) 381-36-23
www:   http://www.sp-niemcz.edu.pl
e-mail:   sekretariat@sp-niemcz.edu.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6004 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W NIEMCZU

- dobrze dobrana kadra pedagogiczna
- świetlica
- szereg zajęć pozalekcyjnych
- wycieczki, obozy wakacyjne
- biblioteka
- opieka pedagoga
- "Szkoła z klasą"

Szkoła Podstawowa w Niemczu jest placówką publiczną realizującą program kształcenia 6-letniego. Umożliwiamy zdobycie wiedzy i umiejętności, które będą stanowić podstawę dla uczniów do przyszłego kształcenia oraz życia w społeczeństwie. Aby to umożliwić zapewniamy dobrą bazę dydaktyczną dla naszych wychowanków.

Zajęcia pozalekcyjne

 • kółko plastyczne
 • kółko języka angielskiego
 • kółko recytatorsko-muzyczne
 • kółko europejskie
 • kółko teatralne
 • kółko krajoznawcze
 • SKS
 • kółko historyczne
 • kółko polonistyczne
 • kółko języka niemieckiego
 • zespół muzyczny "Czemu Nie"
 • warsztaty artystyczne "Kraina kreatywna"


Akcje Szkolne

"Superkumpel"
"SUPERKUMPEL" to akcja SU zapoczątkowana w 1999r. przez naszą polonistkę - p. Jolantę Bręczewską. Pod koniec każdego semestru roku szkolnego uczniowie wszystkich klas wybierają spośród siebie koleżankę i kolegę - najbardziej życzliwych, pogodnych i chętnych do pomocy. W wyniku ogólnoszkolnego głosowania, 2 osoby (chłopak i dziewczyna), które zebrały największą liczbę głosów, otrzymują zaszczytny tytuł i znaczek "Superkumpla". Od początku akcji Superkumplami zostało już wiele osób, a niektóre z nich kilkakrotnie.

"Nie przeklinam"
Akcję prowadzimy od 2000 r. Uczniowie, którzy deklarują na początku roku, że nie będą używać wulgaryzmów, otrzymują znaczek. Ci, którym się nie udaje dotrzymać słowa, oddają znaczek dyrektorowi szkoły z odpowiednim wyjaśnieniem. Są jednak tacy, którzy prawo do noszenia znaczka zachowują do końca roku szkolnego. Cieszy nas fakt, że z roku na rok jest ich coraz więcej. Akcja ma duże powodzenie wśród uczniów. Zainteresowali się nią także dziennikarze radia RMF FM, którym spodobały się nasze działania zmierzające do poprawy czystości języka.

"Zielona szkoła"
Od kilku lat, pod koniec roku szkolnego, nasi uczniowie, wraz z wychowawcami, wyjeżdżają do bazy wypoczynkowej w Bożenkowie na dwu- lub trzydniowe zajęcia w "zielonej szkole". Tam, w otoczeniu przyrody, łączą naukę z wypoczynkiem i zabawą. Uczą się też samodzielności i współpracy w zespole. W akcji biorą udział chętni rodzice, którzy pomagają wychowawcom w przygotowywaniu posiłków.

"Obozy letnie"
Od wielu lat bierzemy czynny udział w organizowaniu wypoczynku letniego dla uczniów i absolwentów naszej szkoły. Podczas wakacji dzieci mogą odpocząć na terenie gminnej bazy wypoczynkowej w Bożenkowie, w trakcie dziesięciodniowych obozów, które od 1980 roku, nieprzerwanie, prowadzi p. Kazimiera Sulińska. Kadra obozu to pracownicy naszej szkoły. Ta forma wypoczynku cieszy się wielkim zainteresowaniem naszych dzieci. Nic dziwnego. Kto nie chciałby spędzić kilku letnich dni w pięknym miejscu i w gronie życzliwych mu osób.

Pomoc dla uczniów

Zapewniamy uczniom możliwość oraz higieniczne warunki spożycia drugiego śniadania i obiadu poprzez:
 • przygotowywanie ciepłego napoju w postaci herbaty
 • planowanie jednej, 15 minutowej przerwy śniadaniowej
 • zapewnianie opieki nauczyciela podczas spożywania posiłków


Współpracujemy z instytucjami opieki społecznej w celu organizowania pomocy materialnej w następujących formach:
 • dotacja do wypoczynku letniego i zimowego
 • dożywianie uczniów

Przedszkolaki

"Zerówiaczki” z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Niemczu przychodzą tu codziennie na 5 godzin - swój czas spędzają w miłej atmosferze, ucząc się przez zabawę wielu rzeczy. Bardzo pilnie przygotowują się do podjęcia nauki w szkole: głoskują wyrazy, dzielą je na sylaby, przeliczają głoski w wyrazach, malują szlaczki i elementy literopodobne.

Raz w tygodniu przenoszą się do "Krainy matematyki", w której spotykają się z figurami geometrycznymi, ze zbiorami i cyframi. Tutaj mogą rozwijać także swoje umiejętności artystyczne. Ich prace plastyczne są wykonywane różnymi technikami. "Dzieła" oglądać można w szkolnej galerii i na wystawie prac dla rodziców. Dzieci poznały już wiele wierszy i piosenek, zabaw integracyjnych, dydaktycznych, muzycznych, rytmicznych oraz rozwijających wyobraźnię.

Dbamy również o rozwój fizyczny dzieci. Dwa razy w tygodniu zmieniają się w prawdziwych sportowców i ćwiczą w strojach gimnastycznych, wykorzystując przy tym różne przybory, czasami bardzo nietypowe, np.: gazety, folie, butelki plastikowe.

"Zerówiaczki" bardzo lubią pobyt na powietrzu i kontakt z przyrodą, którą podpatrują wraz ze zmieniającą się porą roku i przy każdej nadarzającej się okazji. Mamy w naszej sali kącik przyrody, w którym hodowane są rybki i rośliny oraz gromadzone dary przyrody. Uczymy jak dbać o środowisko naturalne i własne zdrowie.

W grupie obowiązuje "Kodeks przedszkolaka, który uczy prawidłowych relacji pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji. Należy pamiętać o tym, że trzeba dzielić się zabawkami, zgodnie bawić się z rówieśnikami i używać czarodziejskich słów: proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry, do widzenia, a także przestrzegać wszystkich umów zawartych z panią wychowawczynią.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie