Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa nr 4

ul. Słowackiego 4, 86-050 Solec Kujawski
tel. (52) 387-13-59
www:   http://www.sp4solec.neostrada.pl
e-mail:   sp4solec@poczta.fm


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6316 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- możliwość nauki dwóch języków obcych
- pedagog szkolny
- logopeda
- znakomite warunki do nauki
- stołówka
- szkoła z tradycjami
- wykwalifikowana kadra nauczycielska

O szkole

Szkoła Podstawowa nr 4 powstała w 1966 roku i od tego czasu funkcjonuje w naszym środowisku jako placówka mająca wielu wspaniałych absolwentów, osiągająca doskonałe wyniki edukacyjne oraz wprowadzająca innowacje pozwalające kształcić i wychowywać lepiej, ciekawiej, nowocześniej.

Nowe trendy edukacyjne mobilizują naszych nauczycieli do poszukiwania rozwiązań ułatwiających jak najlepsze przygotowanie uczniów do kontynuacji nauki w gimnazjum i szkołach ponadgimnazjalnych. Staramy się, aby młody człowiek był wszechstronnie przygotowany do udziału w życiu społecznym, do znalezienie swojego miejsca w społeczeństwie. Jego szeroka wiedza, umiejętności i zainteresowania muszą wykraczać poza program szkolny.

Baza Szkoły
 • gabinety lekcyjne (dla nauczania zintegrowanego i klas IV-VI)
 • pracownia komputerowa z dostępem do Internetu (11 komputerów)
  biblioteka
 • sala gimnastyczna
 • sala gimnastyki korekcyjnej
 • gabinet pedagoga i logopedy
 • gabinet medycyny szkolnej, stomatologiczny
 • świetlica
 • kuchnia ze stołówką
 • mały stadion lekkoatletyczny z boiskami, 200 m bieżnią, skoczniami w dal


Co proponujemy uczniom ?

Tradycją naszej placówki stały się takie imprezy jak: Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, szkolny turniej sportowy „Pluszowy Miś” klas 1-3, sportowe zawody uczniów klas 4-6, Dzień Europejczyka czy „ Drzwi otwarte dla przyszłych pierwszoklasistów”. Powołany do życia Klub Europejski pozwala uczniom poznać kraje UE, jak i rozwija ich tożsamość narodową, poczucie przynależności do własnego kraju i narodu.

Realizację wszelkich innowacyjnych działań ułatwiają nam dobre warunki do nauki. Posiadamy dobrze wyposażone i estetycznie urządzone klasy ze sprzętem radiowo–telewizyjnym czy komputerowym. Dzięki bazie sportowej możliwe jest prowadzenie zajęć sportowych w doskonałych warunkach jak też działanie Uczniowskiego Klubu Sportowego, organizowanie zajęć SKS, dodatkowych zajęć karate czy tenisa stołowego. O dzieci z wadami postawy możemy zadbać dzięki dobrze wyposażonej salce gimnastyki korekcyjnej.

Od 2006 roku w naszej szkole działa pracownia komputerowa uzyskana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Pracownia składa się z 10 stanowisk komputerowych, serwera, projektora multimedialnego, laptopa oraz skanera. Działająca pracownia informatyczna umożliwia prowadzenie zajęć komputerowych dla dzieci klas młodszych i starszych. Stałe łącza internetowe są wykorzystywane przez uczniów zarówno w pracowni jak i bibliotece szkolnej i salach lekcyjnych.

Już od klasy pierwszej uczniowie rozpoczynają intensywną naukę języka angielskiego. Zajęcia te jako dodatkowe są włączone w plan lekcji. Niektórzy rodzice tych dzieci w klasie czwartej decydują się na nauczanie drugiego języka obcego. Znajomość dwóch języków obcych, to gwarancja lepszej przyszłości, zasadniczy element nowoczesnej edukacji.

Pamiętając, że głód nie jest sprzymierzeńcem pracy umysłowej w okresie zimy staramy się zapewnić dzieciom ciepły napój oraz śniadanie. Chcemy, aby nasza szkoła stawała się placówką coraz bardziej nowoczesną, otwartą na wszelkie innowacje, pozwalającą dzieciom rozwijać ich zdolności i zainteresowania oraz kłaść podwaliny w kształcenie przyszłych Europejczyków.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie