Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

ul. Teklinowska 27, 98-400 Wieruszów
tel. (62) 784-16-35
www:   http://www.zs2.dbv.pl
e-mail:   zs2@go2.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5907 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

- oddział przedszkolny
- Szkoła z klasą
- Honorowy Opiekun Przyrody
- Towarzystwo Historyczno – Kulturalne „Arsonium”
- wykwalifikowana kadra
- przyjazna atmosfera

GIMNAZJUM NR 2

- klasy uzawodowione
- klasa życia
- języki obce
- dobre przygotowanie do nauki w liceum

O szkole

Najnowszą historię naszej placówki rozpoczyna dzień 1 września 1999, kiedy to w miejsce ośmioklasowej szkoły podstawowej uruchomiono sześcioklasową szkołę podstawową oraz gimnazjum. Nowa nazwa placówki to Zespół Szkół Nr 2, który obejmuje Szkołę Podstawową Nr 2 i Gimnazjum Nr 2 w Wieruszowie. W naszej szkole działają oddział klas normalnych, oddział klas uzawodowionych, specjalnych oraz klasa życia.

W roku 2003 odbył się generalny remont budynku Zespołu Szkół Nr 2 w Wieruszowie. Dzięki przeprowadzonej modernizacji szkoły stała się ona budynkiem nowoczesnym, spełniającym standardy europejskie. Dnia 19 stycznia 2005r. społeczność szkolna (uczniowie, pracownicy oraz rodzice) przystąpiła do głosowania, w wyniku którego wybrano patrona naszej szkoły, Marszałka Józefa Piłsudskiego. 10 listopada 2005 roku odbyła się uroczystość nadania imienia szkole.

Działalność szkoły

W naszej placówce wykwalifikowana kadra pedagogów dba o wszechstronny rozwój zdolności i zainteresowań wychowanków. Przygotowujemy ich do kształcenia w gimnazjum, a następnie na poziomie szkoły średniej. W trosce o urozmaicenie edukacji uczniów, organizujemy różnego rodzaju okazjonalne wydarzenia i obchody, w czym chętnie pomagają nam nasi wychowankowie. Nasi podopieczni zawsze mogą liczyć na fachową pomoc pedagoga szkolnego, prężnie działa organ przedstawicielski uczniów - Samorząd Uczniowski.

Od początku roku szkolnego 2003/2004 w Gimnazjum Nr 2 działa Szkolny Klub Europejski pod nazwą "Eurowierusz". Członkowie klubu spotykają się na cotygodniowych zajęciach, w czasie których realizowane są tematy merytoryczne (ujęte w treściach Ścieżki Edukacji Europejskiej) oraz zajęcia prowadzone w oparciu o materiały warsztatowe.

Od momentu otwarcia szkoły w 1980 r. aż do chwili obecnej nasi uczniowie czynnie uczestniczyli we wszelkiego rodzaju konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych, organizowanych zarówno na szczeblu szkolnym, gminnym, powiatowym, jak i wojewódzkim. Osiągają bardzo dobre wyniki, zdobywają wyróżnienia nagrody i medale.

Ważne wydarzenia w życiu szkoły

Ważnym wydarzeniem w życiu szkoły było przystąpienie w roku szkolnym 2002/2003 do akcji pod nazwą „Szkoła z klasą”. Patronem tej Akcji był Prezydent RP – Aleksander Kwaśniewski. Po zaliczeniu wszystkich wymaganych w konkursie zadań, Zespół Szkół nr 2 w Wieruszowie otrzymał zaszczytny tytuł „Szkoły z klasą”.

Innym niemniej ważnym wydarzeniem dla Zespołu było nadanie szkole w dniu 21 października 2003 roku przez Starostę Powiatu Wieruszowskiego statusu Honorowego Opiekuna Przyrody i przekazania pod opiekę pomnika przyrody w postaci 95 dębów czerwonych porastających pas przydrożny drogi wojewódzkiej nr 450 w miejscowości Kuźnica Skakawska.

Na początku 2006 roku narodziła się w naszej szkole inicjatywa powołania do życia Towarzystwa Historyczno – Kulturalnego „Arsonium”. Impulsem do stworzenia tego Towarzystwa były uroczystości związane z nadaniem szkole Patrona. Celem Towarzystwa jest zaktywizowanie społeczności lokalnej, czemu mają służyć wystawy w nowo otwartej izbie historycznej, sympozja naukowe oraz wycieczki organizowane dla członków Towarzystwa śladami historii regionu oraz postaci historycznych związanych z naszą „mała ojczyzną”.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie