Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących

im. Papieża Jana Pawła II

ul. Szkolna 9, 27-660 Koprzywnica
tel./fax (15) 847-71-50
www:   http://wk.p9.pl/zsoe-mail:   zso-koprzywnica@scholaris.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5098 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. PAPIEŻ JANA PAWŁA II

- powstała w 1999 roku szkoła jest placówką otwartą, dynamicznie rozwijającą się i wrażliwą na różnorodne oczekiwania młodzieży, gdyż taki model nauczania i wychowania odpowiada ciągle zmieniającej się rzeczywistości.

"W wychowaniu chodzi o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem - o to, ażeby bardziej był, a nie więcej miał; aby więc poprzez wszystko co ma, co posiada, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem".

Słowa naszego patrona są wyznacznikiem działań edukacyjnych i pedagogicznych podejmowanych w szkole. W atmosferze wzajemnego szacunku i partnerstwa młodzież kształcona jest tak, by sprostać wymogom współczesnego świata poprzez:

 • tworzenie warunków do wszechstronnego rozwoju osobowości uczniów, odkrywanie i rozwijanie zdolności i zamiłowań
 • stałe podnoszenie poziomu dydaktycznego, wdrażanie innowacji pedagogicznych i nowatorskich rozwiązań metodycznych
 • podnoszenie atrakcyjności zajęć dydaktycznych
 • wykorzystanie walorów środowiska, "małej ojczyzny" w realizacji treści programowych

Pomocą w realizacji zamierzonych celów jest baza dydaktyczna szkoły. Mieści się ona w nowoczesnym, dobrze wyposażonym budynku. Dolny poziom zajmują szatnie, na wyższych kondygnacjach mieści się piętnaście klasopracowni, wśród których wyróżnia się sala informatyczna z indywidualnymi stanowiskami komputerowymi i dostępem do Internetu. Uczniowie gimnazjum i liceum mogą korzystać również z gabinetu medycznego, brać udział w zajęciach z terapii pedagogicznej, lub spędzać czas wolny w świetlicy szkolnej bądź bibliotece.
Szkoła może poszczycić się także nowo wybudowaną halą sportową i siłownią.Zespól Szkół Ogólnokształcących to miejsce nauki, które funkcjonuje przez cały dzień. Uczniowie znajdują w nim opiekę i możliwość uczestniczenia w różnych zajęciach. Pod kierunkiem profesjonalnej, dobrze przygotowanej kadry pedagogicznej mogą rozwijać swoje uzdolnienia i zainteresowania oraz pogłębiać wiadomości i umiejętności. Efektem tej pracy są sukcesy wychowanków w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.

Oferowane są m.in.: koło biologiczne, plastyczno- biblioteczne, języka angielskiego, przygotowujące do egzaminu maturalnego, biologiczno- chemiczne, języka niemieckiego, języka polskiego, koło informatyczne, SKS oraz inne zajęcia pozalekcyjne.Animatorem życia pozalekcyjnego jest też Samorząd Uczniowski, realizujący wytyczone wcześniej zadania poprzez pracę poszczególnych sekcji, które tworzą uczniowie pragnący poświęcić swój czas dla dobra społeczności szkolnej. Są organizatorami imprez szkolnych i uroczystości rocznicowych, dbają o wystrój sal lekcyjnych i korytarzy, redagują gazetki ścienne. Działające w szkole organizacje umożliwiają uczniom działalność charytatywną, organizują zimowy i letni wypoczynek w kraju i poza granicami, kształtują życie szkolne poprzez zgłaszanie własnych inicjatyw, współpracę między grupami, klasami i rocznikami.

Świetlica
szkolna stanowi integralną część szkoły. Wspomaga i uzupełnia jej pracę w zakresach: opieki, oddziaływań wychowawczych oraz dydaktycznych.
Świetlica zapewnia:
 • opiekę doraźną uczniom podczas nieobecności nauczyciela przedmiotu
 • tworzenie warunków do nauki własnej i pomocy w nauce
 • organizowanie nauki zespołowej
 • rozwijanie zainteresowań i uzdolnień
 • przygotowanie do właściwego spędzania wolnego czasu

Zajęcia w świetlicy mają na celu również wychowanie patriotyczne młodego pokolenia, kultywowanie ważnych dat w życiu szkoły, budzenie szacunku do języka ojczystego.
Świetlica bierze czynny udział w przygotowaniu imprez i uroczystości szkolnych (Dzień Nauczyciela, Dzień Patrona, Walentynki itd.)

Biblioteka szkolna rozpoczęła swą działalność 1.09.1999r. Od 1.09.2000r. funkcjonuje w nowym budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II przy ul. Szkolnej 9 w Koprzywnicy. Z biblioteki korzystają uczniowie naszej szkoły- Gimnazjum i Liceum, nauczyciele, pracownicy administracyjni szkoły oraz rodzice.

Biblioteka ma swój wkład w działalność kulturalno-oświatową szkoły.
W roku szkolnym 2007r. biblioteka została wyposażona w stanowiska komputerowe podłączone do Internetu. Uczniowie chętnie z nich korzystają w celu wyszukania potrzebnych materiałów. Zdobyte wiadomości mogą skopiować na płytach i dyskietkach lub wydrukować na drukarce. Ma to na celu umożliwić szybki przepływ informacji.Zespół Szkół Ogólnokształcących to szkoła przyszłości, gdzie uczniów traktuje się podmiotowo i podejmuje się różnorakie działania w celu kreowania ich osobowości, to miejsce, w którym:
 • wszyscy, zarówno nauczający, jak i uczący się są mile widziani i w którym akceptowana jest ich indywidualność
 • daje się czas na dorastanie i pielęgnuje się szacunek dla innych poglądów
 • pomieszczenia zapraszają do przebywania w nich, są miejscem, w którym oferuje się możliwości i zachęca do uczenia się i samodzielnej pracy
 • intensywnie pracuje się i znajduje się zadowolenie z własnego uczenia się
 • uczenie się jest zaraźliwe


 • Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
  Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

  zmiany@szkolnictwo.pl

  Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

  X

  TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

  Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

  Wypełnij formularz >>>
  Od 20tu lat najpopularniejszy
  i największy
  informator branży edukacyjnej

  - przedszkola, szkoły, uczelnie
  -kolonie, zielone szkoły
  - inne jednostki

  OKS www.szkolnictwo.pl
  e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
  - ponad 1,5mln użytkowników/mies.


  Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

  Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

  Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie