Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Wł. St. Reymonta w Dobroszycach

ul. Szkolna 4, 97-505 Dobryszyce
tel. (44) 681-11-91, 681-11-82
www:   http://www.zsckrdobryszyce.pl
ZSCKR Dobryszyce na Facebooku
e-mail:   zsr_dobryszyce@pro.onet.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 17042 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


SZKOŁA POLICEALNA


KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE
W ZAWODACH:

 

TECHNIKUM


SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA (3 lata)

- kucharz
- ogrodnik
- mechanik - operator pojazdów maszyn
  rolniczych


INTERNAT

- pokoje 2, 3, 4-osobowe
- prowadzi działalność przez cały rok
- placówka koedukacyjna
- świetlica

O Nas

Jesteśmy najlepszym Technikum w powiecie radomszcańskim według rankingu "Rerspektywy 2014 i 2017".

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach znajduje się w centrum byłego majątku ziemskiego Dobryszyce. Powstanie szkoły należy w dużej mierze zawdzięczać mieszkańcowi wsi - posłowi na Sejm Janowi Szyszkowskiemu. Szkołę Rolniczą w Dobryszycach otwarto 15 stycznia 1921 roku. Obecnie organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Szkoła jest ulokowana w budynkach: starym i nowym. Stary budynek to klasopracownie, biblioteka z czytelnią, sala gimnastyczna, siłownia, oraz szatnia. W nowym znajdują się klasopracownie, pracownia WGD, świetlica, warsztat mechanizacji. Placówką uzupełniającą funkcję opiekuńczą i wychowawczą szkoły, dla uczniów pobierających naukę poza miejscem zamieszkania jest internat.

Młodzież może korzystać z biblioteki szkolnej, prasy, radia i telewizji. Uczniowie słabsi mają możliwość korzystania z pomocy koleżeńskiej, konsultacji.

Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe odbywają się na terenie szkoły (gospodarstwo rolne) oraz w specjalistycznych zakładach oraz za granicą. W większości zawodów zajęcia praktyczne i praktyki zapewnia szkoła.
W skład gospodarstwa rolnego wchodzą: spichlerz, stodoła, chlewnia, garaże na ciągniki. Szkoła zatrudnia wyspecjalizowanych pracowników zajmujących się tym obiektem.

Istnieje możliwość odbycia zagranicznych praktyk zawodowych.
Szkoła bierze udział w projektach współfinansowanych w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus +. Oznacza, to że uczniowie z wybranych kierunków uczą się zawodu i doskonalą w Niemczech i na Sycylii razem z rówieśnikami z całej Europy - wszystko to podczas stażu w tamtejszych przedsiębiorstwach. Oprócz tego projekt zakłada też poznanie innej kultury i krajów, wzmacnianie poczucia obywatelskiej i europejskiej tożsamości.

Po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe absolwent uzyskuje dyplom honorowany we wszystkich krajach UE. W zawodzie technik mechanizacji rolnictwa oferujemy bezpłatny kurs prawa jazdy kat. B i T oraz kurs na kombajn zbożowy i wózki widłowe. W wielu zawodach przez nas oferowanych program nauczania przewiduje obowiązkowy kurs nauki jazdy ciągnikiem - kat. T. Placówka umożliwia nabycie uprawnień do obsługi kombajnów zbożowych i wózków widłowych.

BAZA SPORTOWA

   Szkoła posiada takie obiekty sportowe jak:
  • sala gimnastyczna z zapleczem
  • stadion wraz z podstawowymi urządzeniami
  • kort tenisowy
  • siłownia

Obszar między szkołą, a internatem wypełnia plac zieleni, który pielęgnowany i upiększany jest przez naszą młodzież.

INTERNAT

Internat ZSCKR w Dobryszycach znajduje się w kompleksie obiektów szkolnych. Jest placówką koedukacyjną przeznaczona dla uczniów ZSCKR w Dobryszycach.

Dysponujemy miejscami dla wychowanków w pokojach 2, 3, 4 osobowych. Podstawowym wyposażeniem każdego pokoju jest szafa, stół, krzesła, tapczany i nocne szafki. Wychowankowie sami dbają o porządek w swoich salach sypialnych. Na każdym piętrze znajdują się sanitariaty: toalety, umywalki, prysznice, pomieszczenia do suszenia i prasowania.

Posiadamy świetlicę ogólną wyposażoną w sprzęt RTV oraz dwie świetlice na piętrze chłopców i dziewcząt. Służą one do spotkań z ciekawymi ludźmi, prelekcji szkoleń oraz konkursów i zajęć pozalekcyjnych, pracownię komputerową ze stałym dostępem do Internetu, stołówkę.

GALERIA


Serdecznie Zapraszamy!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie