Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół w Lubomierzu

ul. Chopina 9, 59-623 Lubomierz
tel. (75) 783-36-34
www:   http://zslubomierz.edupage.org
http://www.gimnazjum.cal.pl
ZS na Facebooku
e-mail:   zsoizlub@poczta.onet.pl
zslubomierz@interia.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 17395 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- graniczno-obronna
- klasa policyjna
- klasa lotnicza
- ogólna/artystyczna
- klasy mają zaplanowane przedmioty według szkolnego planu, ale w klasie II uczeń może wybrać przedmioty indywidualnie, bo rozszerzenia realizowane będą międzyoddziałowo

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

- klasa wielozawodowa

TECHNIKUM

- technik turystyki wiejskiej

Dzień otwarty:
15 maja 2019r. godz. 9.00

Zespół Szkół w Lubomierzu jest szkołą małą, kameralną ale niezwykle aktywną i twórczą. Tradycje i usytuowanie geograficzne sprawiły, że dbamy o edukację europejską, szanujemy wspólne polsko-niemiecko-czeskie korzenie, których symbolem jest wywodzący się z Lubomierza Hieronim Wietor.

Zespół Szkół w Lubomierzu jest jedną z nielicznych placówek, które mogą poszczycić się wieloletnią tradycją edukowania młodzieży w tzw. kierunkach mundurowych. Między innymi dzięki profilom takim, jak graniczno – obronny, sportowo – strażacki czy policyjny, szkoła przyciąga do siebie głodnych wiedzy i przygody młodych ludzi. Pomaga im przestąpić próg dorosłości z bogatym bagażem wiedzy, nowych umiejętności i doświadczeń, zdobytych chociażby podczas obozów szkoleniowych, jak i zwykłych zajęć lekcyjnych.

Nasza oferta

Graniczno-obronnej patronuje Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Uczniowie ci realizują część zajęć na poligonie i w czasie obozów szkoleniowych. Ze względu na intensywniejszy wysiłek fizyczny w czasie szkoleń specjalistycznych i obozów kandydat do tej klasy składa podpisane przez rodziców oświadczenie o dobrym stanie zdrowia.

W klasie policyjnej za jakość merytoryczną szkolenia policyjnego współodpowiedzialna jest jednostka patronacka, czyli Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim. A jednym z najważniejszych wydarzeń jest ślubowanie klasy policyjnej i obronnej oraz uroczystość rozdania certyfikatów. Ze względu na zwiększony wysiłek fizyczny w czasie szkoleń specjalistycznych i obozów kandydat składa podpisane przez rodziców oświadczenie o stanie zdrowia.

Klasa lotnicza realizuje program edukacyjny, który jest rozszerzeniem profilu wojskowego o dodatkowe przedmioty lotnicze: Uczniowie po złożeniu ślubowania zostają włączeni do lotniczego pododdziału Przysposobienia Wojskowego Jednostki Poszukiwawczo-Ratowniczej KSRG. Otrzymują stosowne umundurowanie oraz legitymacje służbowe kadetów Przysposobienia Wojskowego, uprawniające do bezpłatnego udziału we wszystkich formach szkolenia wojskowego oraz zajęciach lotniczych JPR.

Gros z tych przedsięwzięć realizowana jest w ramach zleconych zadań publicznych na rzecz obronności państwa Ministerstwa Obrony Narodowej.

W pierwszym roku nauki uczniowie biorą udziału w zapoznawczym kursie nawigacji samolotowej oraz szkoleniu ratowniczym i spadochronowo-desantowym.

Po spełnieniu wymogów sprawnościowych oraz wykonaniu określonej normy skoków spadochronowych, w systemie samoczynnego otwarcia, uczeń otrzymuje tytuł i odznakę Skoczka Spadochronowego Formacji Ratowniczych.

W kolejnym roku nauki, uczniowie uczestniczą w szkoleniach doskonalących, a uzyskujący najwyższe wyniki w nauce mają możliwość rozszerzenia swojej wiedzy i umiejętności lotniczych o podstawy technik pilotażu statków powietrznych.

Zajęcia specjalistyczne odbywają się na terenie Bazy Lotniczej „Baryt” w Stanisławowie k/Złotoryi. Tam pod okiem doświadczonej kadry instruktorskiej, w warunkach poligonowych, prowadzone jest dodatkowo szkolenie wojskowe, obejmujące między innymi wykonywanie strzelań z różnych rodzajów broni wojskowej, elementy taktyki działań specjalnych, rozpoznanie, obronę przed bronią masowego rażenia oraz techniki ratownictwa wysokościowego i sztuki przetrwania wg procedur dla personelu lotniczego.
Klasa artystyczna oprócz solidnego przygotowania do matury, oferuje zajęcia muzyczno-ruchowe, naukę gry na pianinie, warsztaty teatralne oraz wiele innych dodatkowych atrakcji. W czasie nauki uczeń nie tylko rozwinie swoje artystyczne umiejętności, ale także posiądzie umiejętność współdziałania, otwartość i postawę twórczą. Stanie się świadomym uczestnikiem kultury.
Oferujemy:
 • przygotowanie do matury i studiów
 • naukę gry na instrumencie
 • śpiewanie
 • rysowanie
 • malowanie
 • udział w konkursach recytatorskich
 • aktywny udział w uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych
 • wyjazdy na zawody sportowe
 • wyjazdy na basen

Internat

Przy ZSOiZ funkcjonuje internat, w którym może zamieszkać dwustu uczniów spoza Lubomierza. Internat szkoły mieści się kompleksie zabytkowego opactwa pobenedyktyńskiego. Pokoje są dwu i trzy osobowe. Do dyspozycji jest też sala gimnastyczna, siłownia, sala balowa i teatralna oraz stołówka.

Internat czynny jest całodobowo przez 7 dni w tygodniu:
 • Internat zapewnia młodzieży pozostającej na weekend suchy prowiant
 • Za cenne rzeczy i pieniądze pozostawione w pokojach, a nie oddane w depozyt wychowawcom, internat nie odpowiada
 • Wychowanek ponosi odpowiedzialność materialną za zniszczone przez siebie mienie


Biblioteka
Biblioteka ZSOiZ mieści się na parterze budynku. W jasnej, przestronnej sali głównej swobodnie mieści się regały z książkami ustawionymi wg UKD, kilka stanowisk komputerowych oraz stoliki dla trzydziestu czytelników. Obszerna wnęka za łukowatym przejściem jest pomyślana jako czytelnia czasopism. Na kilku regałach umieszczone zostały czasopisma z różnych dziedzin wiedzy oraz materiały informacyjne dla maturzystów.


Serdecznie zapraszamy!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie