Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
X Liceum Ogólnokształcące

im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Wróblewskiego 8, 31-148 Kraków
tel. (12) 633-11-97
www:   http://www.x-lo.krakow.pl
e-mail:   lox@x-lo.krakow.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9576 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

- j. polski, historia j. angielski
- j. polski, WOS j. angielski
- historia, WOS, j. angielski
- geografia, WOS, j angielski
- biologia, chemia, j. angielski
- biologia, chemia, matematyka
- matematyka, informatyka, j. angielski
- matematyka, fizyka i astronomia, informatyka
- geografia, matematyka, informatyka

X LO to jedna z największych szkół w Krakowie. Liceum powstało w 1953 roku. Obecny budynek szkoły został oddany do użytku w 1963 roku, jako najpiękniejszy i najnowocześniejszy w Krakowie obiekt szkolny. X LO to szkoła z wieloletnią tradycją, otwarta na wyzwania nowych czasów, odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Srebrnym Medalem Kraków - Europejskim Miastem Kultury.

Cieszymy się popularnością ze względu na wysoki poziom nauczania, potwierdzony wynikami zewnętrznego egzaminu maturalnego, atrakcyjność życia szkolnego, przyjazną atmosferę, dobrą lokalizację i bezpieczeństwo uczniów. 6 października 2009 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie na ręce Pani dyrektor oraz przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego wręczony został Certyfikat "Szkoła promująca bezpieczeństwo". Wyróżnienie to jest ukoronowaniem sukcesywnie realizowanych zadań wynikających z programu wychowawczego i profilaktyki szkoły. Przyznany Certyfikat jest dla rodziców i uczniów gwarancją, że realizowane zadania przyniosły wymierny efekt, a nasi wychowankowie zarówno w szkole jak i w jej obrębie objęci są wszechstronną opieką.

Posiadamy bogatą i nowoczesną bazę dydaktyczną oraz sportową . Proponujemy szeroką ofertę różnorodnych zajęć pozalekcyjnych, skierowaną do tych, którzy chcą kontynuować naukę na wyższych uczelniach, a także rozwijać własne zainteresowania i talenty. Jesteśmy przyjazną szkołą, która łączy tradycję z nowoczesnością. Największy nacisk kładziemy na solidne przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego pozwalające na podjęcie nauki na wyższych uczelniach.

Języki obce nauczane w szkole: j. angielski, j. niemiecki, j. francuski, j. rosyjski.

Baza szkoły

Liceum posiada kilkanaście dużych sal lekcyjnych, bogato wyposażone pracownie naukowe wzbogacone o stanowiska komputerowe, pełnowymiarową salę gimnastyczną z widownią, siłownię, salę do tenisa stołowego, aulę ze sceną, bibliotekę, czytelnię, centrum multimedialne, nowoczesne sale komputerowe wyposażone w sprzęt przekazany szkole przez MENiS, stołówkę oraz punkt ksero.

Nauczyciele i uczniowie mają do dyspozycji wiele pomocy naukowych, w tym sprzęt audiowizualny, video mikroskop, rzutniki multimedialne, teleskop i inne, mogą też swobodnie korzystać ze stałego dostępu do Internetu (pracownie komputerowe, czytelnia multimedialna, sale przedmiotowe wzbogacone o stanowiska komputerowe).

Obiekty sportowe to pełno wymiarowa sala gimnastyczna z widownią , siłownia, boisko szkolne.
Szkoła posiada monitoring, obiekt jest chroniony.

Zajęcia pozalekcyjne

Szkoła rozwija zainteresowania i talenty uczniów w ramach bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych. Proponujemy m.in. koła teatralne, poetyckie, filmowe, kabaretowe, spotkania Klubu Europejskiego oraz zajęcia dodatkowe przygotowujące do egzaminu maturalnego.

Dbamy również o uczniów mających trudności w nauce poprzez organizowanie konsultacji z poszczególnych przedmiotów. Licealiści mają możliwość uczestniczenia w zajęciach rekreacyjno-sportowych z takich dyscyplin jak: koszykówka, piłka siatkowa, piłka nożna halowa, aerobik, narciarstwo zjazdowe oraz snowboarding. Organizujemy również liczne konkursy oraz wyjścia do teatrów, kin, muzeów, obozy i wycieczki naukowe. Współpracujemy z wieloma wyższymi uczelniami. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w wykładach akademickich, ćwiczeniach i pokazach naukowych.

Wychowanie i opieka

  • wycieczki integracyjne dla uczniów kl. I
  • realizacja programu wychowawczego i profilaktyki szkoły
  • opieka pedagoga i psychologa
  • akcje charytatywne i wolontariat uczniowski
  • akcja honorowego krwiodawstwa
  • pomoc dla uczniów będących w trudnej sytuacji materialnej w ramach stypendiów unijnych i socjalnych, a także wsparcie Komitetu Rodzicielskiego

Dojazd do szkoły

Istotną zaletą X LO jest doskonała lokalizacja, zapewniająca dogodny dojazd z najdalszych nawet krańców miasta i okolic Krakowa. W pobliżu ulicy Wróblewskiego znajdują się między innymi przystanki tramwajowe: Dworzec, Basztowa, Nowy Kleparz. Poza tym odległość między szkołą a Dworcem Głównym można pokonać pieszo w ciągu kilku minut, tak więc dojazd do liceum pociągiem nie stanowi problemu.

KONTAKTY ZAGRANICZNE

X LO szczyci się wieloletnią bogatą tradycją w zakresie kontaktów zagranicznych, które sprzyjają podwyższaniu poziomu znajomości języków obcych oraz poznawaniu kultur innych krajów. Prowadzimy coroczne wymiany z partnerskimi szkołami z Niemiec, Francji, Belgii. Bierzemy udział w realizacji projektów w ramach interdyscyplinarnych programów współpracy międzynarodowej. Zaangażowani w nie uczniowie podejmują różnorodne działania o charakterze naukowym i artystycznym we współpracy z rówieśnikami z partnerskich szkół.

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Forum Młodzieży Europejskiej, na którym wraz z rówieśnikami z innych krajów mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych tworząc wspólne projekty w ramach warsztatów fotograficznych, muzycznych, prasowych, tanecznych, teatralnych czy turystycznych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie