Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego

Plac Matejki 11, 31-157 Kraków
tel. (12) 422-38-66, fax: (12) 422-31-58
www:   http://www.bci.pl/zsps
e-mail:   zsps6@bci.krakow.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 26862 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO
NR 22 (4 lata)


TECHNIKUM UZUPEŁNIAJĄCE ZAOCZNE NR 19 (3 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 23
(3 lata)

- cukiernik
- piekarz
- rzeźnik - wędliniarz
- kucharz małej gastronomii (2 lata)
- klasy integracyjne: (cukiernik, piekarz ) - 3 lata
- klasa integracyjna: (kucharz małej gastronomii) - 2 lata

Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie posiada długą i bogatą tradycję. Kształci uczniów w zawodach zawsze przydatnych i cieszących się ogromną popularnością, zarówno na krajowym, jak i europejskim rynku pracy. Co roku mury szkoły opuszczają młodzi adepci cukiernictwa i piekarstwa, kucharze małej gastronomii, rzeźnicy-wędliniarze, technicy technologii żywności.

Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego ściśle współpracuje z zakładami produkującymi żywność w Krakowie i jego okolicach, tj. ZPC "WAWEL" S.A., Spółdzielnią Mleczarską w Skale, Zakładami Mięsnymi KRAKMEAT z szeregiem prywatnych zakładów cukierniczych, piekarskich i mięsnych oraz kuchniami wielu znanych restauracji krakowskich.

Wszystkie działania szkoły wychodzą naprzeciw stale zmieniającego się rynku pracy. Bogate kontakty zagraniczne i współpraca ze szkołami o podobnym profilu w krajach Unii Europejskiej przyczyniają się do podnoszenia wiedzy i doświadczeń zawodowych nauczycieli i ich stażystów, a tym samym podnoszą poziom nauczania i prestiż szkoły. Wysoko wykwalifikowana kadra nauczycielska potrafi uczyć nowocześnie na miarę aktualnych potrzeb.

Szkoła posiada dobrą bazę dydaktyczną:

  • pracownię informatyczną z Internetem
  • pracownię analizy żywności
  • pracownię piekarsko - ciastkarską (wyposażoną w nowoczesne urządzenia)
  • sale gimnastyczne i siłownię
  • bibliotekę z multimedialnym centrum informacji otrzymanym w ramach unijnego projektu
  • gabinet lekarski, sklepik i kawiarenkę dla uczniów.


Od lat współpracujemy z wieloma szkołami w Europie o podobnym profilu kształcenia, w ramach programów unijnych. Są to szkoły zawodowe we Francji, w Niemczech, w Hiszpanii, w Portugalii, we Włoszech, w Anglii, w Norwegii, w Finlandii.

Staże i wyjazdy zagraniczne to duży atut naszej szkoły - młodzież ma podczas tych praktyk możliwość uzyskania certyfikatu U.E. Odbywają się one w ramach programu "Leonardo da Vinci" - programu edukacyjnego łączącego kraje Unii. Byliśmy już wilokrotnie we Francji, w Niemczech (gdzie mamy partnerską szkołę w Offenbach), także w Norwegii. Wielokrotnie gościliśmy grupę nauczycieli i uczniów z Kathe Kollwitz Schule w Offenbach. Corocznie nasi uczniowie wyjeżdżają z rewizytą do Niemiec.

Staramy się również zaznaczyć swoją pozycję w kraju, a przede wszystkim w Krakowie. Współpracujemy z Krakowskim Cechem Rzemiosł Różnych i Krakowską Izbą Rzemieślniczą, gdzie uczniowie zdają egzaminy zawodowe i czeladnicze.
Rokrocznie
przygotowujemy stoisko w ramach Targów Edukacyjnych, by przyszli absolwenci szkół gimnazjalnych mogli uzyskać informacje o naszej szkole, profilu kształcenia...
Od 1993 r. szkoła uczestniczy i zajmuje czołowe miejsca w ogólnopolskich konkursach piekarskich i ciastkarskich w Poznaniu i we Wrocławiu.

KLASY INTEGRACYJNE W ZSZ

Rekrutacja uczniów niepełnosprawnych do nauczania w klasach integracyjnych odbywa się na podstawie orzeczenia Zespołu Orzekającego Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz rozmowy z kandydatem i jego rodzicem.

Naszymi uczniami są dzieci upośledzone w stopniu lekkim oraz przejawiające różnorodne dysfunkcje rozwojowe. Program nauczania oparty jest na programie szkoły zasadniczej z uwzględnieniem możliwości uczniów z deficytami poznawczymi. Zawiera również elementy programu szkoły zasadniczej specjalnej dla upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim. Uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych dodatkowo uczestniczą w zajęciach wyrównawczych.

Uczniowie klas integracyjnych otoczeni są szczególną opieką pedagogiczną i psychologiczną. Opieka ta obejmuje wspomaganie procesu integracji uczniów niepełnosprawnych, diagnozę dysfunkcji w sferze poznawczej i emocjonalnej, a także oddziaływania rewalidacyjno-kompensacyjne.

Szkoła udziela pomocy w nawiązaniu kontaktu z zakładem pracy w sprawie zawarcia umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie