Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

im. Juliana Tuwima w Bielsku-Białej

ul. Filarowa 52, 43-300 Bielsko-Biała
tel. (33) 496 81-64, fax. (33) 496 81-74
www:   http://tuwim.edu.pl
ZS na Facebooku
e-mail:   zstuwim@gmail.com

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11442 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM NR 11

- technik hotelarstwa
- technik obsługi turystycznej
- nauka języków obcych: angielskiego,
  niemieckiego, hiszpańskiego,
  francuskiego, włoskiego

Hotelarstwo w najszerszym rozumieniu, jest nieodzowną i jedną z najważniejszych domen przemysłu turystycznego, a usługi hotelarskie nierozłączną częścią większości produktów turystycznych. Być Hotelarzem to nie tylko profesja, ale przede wszystkim profesjonalizm. Naturalny uśmiech, niewymuszona uprzejmość, intuicja, wyrozumiałość, empatia i najważniejsza spośród wszystkich cech – gościnność.

W ramach Europejskich Programów Edukacyjnych SOCRATES Comenius od 2000r. współpracujemy ze szkołami w Anglii, Holandii, Danii, Francji i Niemczech.

Szkoła
zapewnia praktykę zawodową w najlepszych hotelach w regionie, w kraju i za granicą. Oferujemy praktyki na promach pasażerskich (specjalistyczne szkolenie promowe). Najlepsi uczniowie Technikum wyjeżdżają na zagraniczne praktyki (Anglia, Niemcy, Ukraina).

Szkoła posiada pracownie komputerowe ze stałym dostępem do Internetu, pracownię zawodową. Dysponujemy ponadto nowoczesną halą sportową i siłownią. Posiadamy bogato wyposażoną bibliotekę i czytelnię z Multimedialnym Centrum Informacji wyposażonym w kilka stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu.

Absolwenci technikum hotelarskiego uzyskują w czasie nauki gruntowną i wszechstronną wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie fachowej i kompleksowej obsługi gościa hotelowego na stanowiskach we wszystkich działach obiektu hotelarskiego (recepcja, służba pięter, gastronomia, usługi komplementarne).

Absolwenci technikum obsługi turystycznej uzyskują w czasie nauki gruntowną i wszechstronną wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie fachowej i kompleksowej obsługi klienta przedsiębiorstwa turystycznego.

Nasi uczniowie odnoszą liczne sukcesy, nie tylko w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, ale także w konkursach: wiedzy o hotelarstwie, organizuje wycieczki dydaktyczne do największych hoteli w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu,Poznaniu, Trójmieście, Katowicach i innych miastach Polski.

Nasza Szkoła jest członkiem Beskidzkiej Izby Turystyki, współpracuje z licznymi biurami podróży i obiektami hotelarskimi, organizuje liczne wycieczki dydaktyczne oraz uczestniczy w Międzynarodowych Targach Turystycznych w Bielsku-Białej, Poznaniu i Berlinie.

Naszym uczniom proponujemy zajęcia pozalekcyjne, jak:
 • matematyka rozszerzona
 • koło barmańskie
 • piłka siatkowa
 • Szkolne koło krajoznawczo-turystyczne "Podróżnik"
 • Szkolne koło zdrowia i urody
 • koło języka hiszpańskiego
 • koło języka włoskiego
 • wolontariat
 • Samorząd Uczniowski

W szkole realizowany jest projekt Erasmus+ 14-16

Projekt pt. "Kształcenie praktycznych umiejętności w bielskim Hotelarzu kluczem do kariery w zintegrowanej Europie" jest w całości finansowany ze środków UE.

Celem projektu jest zwiększenie Waszych szans na rynku pracy, wspieranie mobilności zawodowej, doskonalenie umiejętności zawodowych i językowych w oparciu o nowoczesne standardy branży hotelarskiej i turystycznej w Unii Europejskiej.

W ramach projektu możecie wyjechać na 5-tygodniowe praktyki zawodowe do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii lub Austrii. Sprawdzeni Partnerzy gwarantują wysoką jakość kształcenia praktycznego, które będzie poświadczone certyfikatem EUROPASS-MOBILNOŚĆ.

Z pewnością dodatkowym atutem praktyk zagranicznych jest:
 • możliwość poznania "z bliska" kultury odwiedzanego kraju
 • budowanie własnego CV, w którym fakt odbycia praktyki za granicą jest wysoko ceniony
 • zdobywanie wartościowych doświadczeń zawodowych

BIBLIOTEKA

Biblioteka posiada ok. 14.000 woluminów. W większości są to lektury szkolne oraz beletrystyka spoza kanonu lektur. Poza tym posiadamy całą gamę wydawnictw naukowych: encyklopedie z różnych dziedzin wiedzy, słowniki językowe i branżowe, kompendia tematyczne, informatory maturalne, albumy i przewodniki turystyczne itp.

Biblioteka posiada szeroki zasób filmów DVD i kaset VHS (obrazy edukacyjne, krajoznawcze, adaptacje lektur) oraz dokumentów multimedialnych (encyklopedie, programy edukacyjne), które w doskonały sposób urozmaicają lekcje oraz podnoszą możliwości poznawcze uczniów. Szczególnie warta polecenia jest Filmoteka Szkolna. Bibliotekarze ukończyli specjalistyczne kursy z zakresu wykorzystania jej na lekcjach różnych przedmiotów.

Posiadamy ok. 30 tytułów czasopism. W większości są to wydawnictwa o tematyce gastronomiczno – hotelarskiej i turystyczno- krajoznawczej. Nie brakuje również czasopism metodycznych dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

Zasoby biblioteki wzbogacane są również poprzez informacje tekstowe drukowane z Internetu, wycinki prasowe i projekty uczniowskie(w formie pisemnej i prezentacji multimedialnych), które gromadzone są w teczkach tematycznych w czytelni. Posiadamy także bogaty zbiór prac dyplomowych z zakresu turystyki i hotelarstwa.

W Multimedialnym Centrum Informacyjnym znajdują się cztery stanowiska komputerowe z dostępem do sieci Internet, regał z podręcznikami oraz telewizor z DVD. Uczniowie korzystają zarówno z informacyjnych zasobów Internetu jak i multimedialnych programów edukacyjnych.

W wypożyczalni uczniowie wybierają książki ze zbiorów branżowych, lektur oraz nowości.Pracę biblioteki usprawnia komputerowy program biblioteczny MOL Optivum. Książki posiadają specjalne kody kreskowe.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie