Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
IV Liceum Ogólnokształcące

im. Henryka Sienkiewicza

Aleja Najświętszej Maryii Panny 56, 42-217 Częstochowa
tel. (34) 324-16-14, fax (34) 324-55-48
www:   http://sienkiewicz.czest.pl
IV LO na Facebooku
e-mail:   sekretariat@sienkiewicz.czest.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6348 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

- język polski, geografia, WOS
- język polski, historia, WOS
- matematyka, fizyka, język angielski,
  informatyka

- biologia, chemia, matematyka
- biologia, chemia, język angielski lub
  biologia, chemia, fizyka

- biologia, chemia
- matematyka, fizyka, informatyka
- matematyka, geografia, język angielski

O Nas

IV Liceum Ogólnokształcące w Częstochowie należy do jednej z najstarszych szkół w regionie częstochowskim. Liceum przygotowuje młodzież do podjęcia studiów wyższych na wszystkich kierunkach. Nasza szkoła od początku swojego istnienia dążyła do wypracowania optymalnych warunków wielostronnego rozwoju osobowości uczniów, stwarzania warunków dla rozwoju zainteresowań i talentów, rozwoju w różnych dziedzinach wiedzy i umiejętności. W szkole realizowane są projekty współfinansowane przez Unię Europejską.

Szkoła jest atrakcyjną dla uczniów placówką edukacyjną o niepowtarzalnym obliczu. Kształci na wysokim poziomie, który gwarantuje bardzo dobre przygotowanie uczniów do następnego etapu edukacji oraz życia we współczesnym świecie.

Według rankingu szkół ogłoszonego przez Perspektywy, IV LO im. Henryka Sienkiewicza okazało się ponownie bezkonkurencyjne w naszym mieście, zajmując
I miejsce wśród częstochowskich liceów!

Nasze liceum plasuje się na:
  • w Rankingu Maturalnym przypadło nam miejsce 110
  • natomiast w Rankingu Ogólnopolskim zajmujemy obecnie 116 lokatę, co przekłada się na kolejne najlepsze wyniki w mieście i
  • automatycznie stawia nas w nobilitowanym gronie 300 najlepszych szkół w kraju

Tym samym nadal jesteśmy posiadaczami SREBRNEJ TARCZY.

W Rankingu Maturalnym odnotowaliśmy następny sukces – jesteśmy najlepszym liceum w mieście pod względem wyników maturalnych – tu również zdobyliśmy Srebrną Tarczę. Wyniki napawają nas niezmiernym optymizmem, jesteśmy dumni, że dzięki wspólnemu wysiłkowi udaje nam się ten rezultat nie tylko utrzymać, a nawet znacznie poprawić (rok 2014 - 13 miejsce w województwie śląskim, 149 pozycja w Rankingu Ogólnopolskim).

Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań w: kołach zainteresowania, chórze szkolnym, kole miłośników teatru, gazetce szkolnej, zajęciach sportowych, wycieczkach.

Szkoła szczyci się ponadto laureatami i finalistami olimpiad przedmiotowych z języka polskiego, rosyjskiego, fizyki, chemii, matematyki, biologii, astronomii, techniki, historii. Ma bardzo wielu uczniów, którzy zajęli czołowe miejsca w różnego rodzaju konkursach wojewódzkich lub ogólnopolskich. Nie mniej imponujący jest dorobek sportowy naszych uczniów medalistów Mistrzostw Polski. Nie można pominąć również osiągnięć sportowych na szczeblu wojewódzkim, lub regionu.

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia. Jesteśmy szkołą, która wychowuje i kształci, opierając się na powszechnie uznanych wartościach. Wspieramy indywidualny rozwój ucznia.Obiekty sportowe Szkoły

W skład naszego kompleksu sportowego wchodzą:
  • 2 sale sportowe
  • bieżnia lekkoatletyczna kryta - jedyna w mieście!
  • sala fitness/Siłownia
  • sala do tenisa stołowego
  • basen (w budowie, planowany czas zakończenia inwestycji to grudzień 2016r.)

Kompleks sportowy mieści się w ścisłym centrum Częstochowy. Dysponujemy dużym, ogrodzonym parkingiem przy ulicy Racławickiej, który udostępniamy korzystającym z naszych obiektów. Ćwiczący mają do dyspozycji szatnię z zamykanymi szafkami oraz pełnym węzłem sanitarnym.

Hala Sportowa
Na powierzchni głównej sali sportowej o wymiarach 24x42m mieszczą się pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, siatkówki, futsalu i tenisa ziemnego oraz widownia na 120 miejsc. Przy ustawieniu poprzecznym jest możliwość montażu dwóch boisk do siatkówki. Posadzka pokryta jest profesjonalną wykładziną podłogową Taraflex® Sport M Plus. Zaplecze sanitarne to 4 szatnie z prysznicami i przebieralniami.


Sala gimnastyczna
Sala znajduje się w budynku głównym szkoły, wejście jest od ulicy Z. Kossak-Szczuckiej. Jej wymiary wynoszą 27x15m. Jest dostosowana jest do gry w siatkówkę i koszykówkę, podłoga pokryta jest drewnianym parkietem.


Bieżnia
Trzytorowa, kryta bieżnia lekkoatletyczna o długości 104 metrów jaką posiada IV LO im. H. Sienkiewicza jest jedynym tego typu obiektem w naszym regionie. Bieżnia stanowi unikalne i wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie i jest wykorzystywana przez uczniów naszej szkoły, kluby sportowe, jak również przez indywidualnych miłośników biegania. Nawierzchnia tartanowa typu Mondo łagodzi wstrząsy, zapewniając tym sam optymalną elastyczność odbicia. Daje to możliwość wydłużania treningów i poprawy wyników dzięki redukcji zmęczenia mięśni i ryzyka mikrourazów. Zachęcamy osoby indywidualne do korzystania z naszej bieżni. Niezależnie od warunków pogodowych - pod naszym dachem można komfortowo realizować swoje założenia treningowe.

Siłownia
Siłownia znajdująca się na terenie naszego kompleksu jest doskonałym uzupełnieniem oferty fitness. Jest to idealne miejsce do modelowania sylwetki oraz poprawy wydolności fizycznej. Przestronna sala treningowa do ćwiczeń siłowo-wzmacniających przeznaczona jest zarówno dla Pań i Panów. Wyposażona jest w profesjonalny sprzęt wiodącej na rynku marki HES pozwalający na przeprowadzenie pełnego treningu wszystkich partii mięśniowych. Dzięki wydzielonej Strefie Fitness możemy wykonywać treningi o charakterze wytrzymałościowym, wydolnościowym i głównie redukującym tkankę tłuszczową.

Sala tenisa stołowego
Sala wyposażona jest w 3 stoły tenisowe ze sprzętem oraz profesjonalną wykładzinę podłogową Taraflex® Tenis Stołowy. Dzięki czemu można grać w tenisa stołowego zarówno rekreacyjnie jak i wystartować w okolicznościowych turniejach i ligach.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie