Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Prywatnych

"Twoja Przyszłość"

ul. Zegadłowicza 1, , 41-200 Sosnowiec
tel. (032) 299-91-79
www:   http://www.psp5.pl
e-mail:   szkola@psp5.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5663 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE "Skrzaty z Przyszłością"

SZKOŁA PODSTAWOWA "Twoja Przyszłość"

GIMNAZJUM NR 1

MULTIMEDIALNE NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

- j.polski, j.angielski, informatyka


Zespół Szkół Prywatnych "Twoja Przyszłość" należy do najprężniejszych i liczących się na terenie Zagłębia placówek oświatowych. Świadczy o tym chociażby rosnąca z roku na rok liczba uczniów, jak również wysokie wyniki uzyskiwane na egzaminach zewnętrznych.

Szkoła zapewnia opiekę w godzinach od 7.00 do 17.00. Uczniowie mają komfortowe warunki do zdobywania wiedzy. Posiadamy pracownie przedmiotowe, komputerowe, siłownię, świetlice oraz do dyspozycji salę gimnastyczną i basen.

Nauka odbywa się maksymalnie w szesnastoosobowych zespołach klasowych. Nauczyciele stosuję ciekawe formy i niekonwencjonalne metody pracy. Chlubą szkoły jest punktowo-procentowy system oceniania wiedzy i umiejętności. Oznacza to, iż uczniowie nie otrzymują ocen, lecz punkty, które z kolei są przeliczane na procenty. Zmusza to uczniów i nauczycieli do systematyczności w pracy i ocenianiu, a rodzicom daje całościowy obraz postępów dziecka w nauce. Wyniki uczniów rodzice mogą na bieżąco śledzić poprzez Internetowy Dzienniczek.

Szkoła idzie z duchem czasu - wyzwania XXI wieku powodują, że szczególny nacisk kładzie się na naukę języków obcych. W naszej placówce dzieci już w przedszkolu mają kontakt z językiem angielskim. W szkole podstawowej uczą się języka angielskiego w wymiarze 5 godzin tygodniowo. Od klasy czwartej wprowadziliśmy drugi język - niemiecki, którego nauka kontynuowana jest w gimnazjum i liceum.

Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w rozmaitych imprezach kulturalnych, wycieczkach przedmiotowych i integracyjnych. Z nieskrywaną radością przyjmują wyjazdy zarówno do teatru czy filharmonii. Istotnym osiągnięciem szkoły jest fakt, że jako jedyna placówka w Sosnowcu należy do Stowarzyszenia Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej i współpracuje z innymi szkołami należącymi do powyższego stowarzyszenia. Pozwala to nauczycielom jak i uczniom na wymianę doświadczeń, dzielenie się wiedzą - tak potrzebną w czasie dokonujących się przemian w systemie edukacji.

Aby zapewnić uczniom atrakcyjne metody nauczania pedagodzy tworzą własne programy nauczania, podnoszą swoje kwalifikacje. Potwierdzeniem wysokiego poziomu usług edukacyjnych naszej placówki jest uzyskanie w 2003 roku tytułu - "Szkoła z klasą" w akcji zorganizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Aleksandra Kwaśniewskiego.

W 2005 roku Zespół Szkół Prywatnych "Twoja Przyszłość" jako jedyna placówka niepubliczna w Sosnowcu otrzymała certyfikat "Śląskiej Szkoły Jakości". Tym samym Śląski Kurator Oświaty zaświadczył, że szkoły wdrożyły system zarządzania jakością i zapewniania jakości w obszarach: koncepcja pracy szkoły, zarządzanie i organizacja, kształcenie, wychowanie i opieka.

Naszym dzieciom obcy jest stres szkolny. Tutaj uczą się i odpoczywają w poczuciu spokoju i bezpieczeństwa, wolni od zagrożeń fizycznych i psychicznych. Uczeń nie boi się innego ucznia i nauczyciela. Pomimo obecności w jednym budynku dzieci od lat 3 do 19 nie spotykamy u nas przemocy i zachowań agresywnych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie