Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńsiego

ul. Kościuszki 14, 45-062 Opole
tel./fax (77) 454-56-68, (77) 454-27-51
www:   http://www.zsprymas.opole.pl
e-mail:   sekretariat@zsprymas.opole.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4048 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)

- I A - matematyczno-informatyczna
- I B - ogólna z j.niemieckim
- I C - ogólna z j.angielskim
- I D - humanistyczna
- I E - biologiczno-chemiczna

PUBLICZNE LICEUM PROFILOWANE NR II

- profil socjalny


Zespół Szkół mieści się w budynku na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Reymonta - z wejściem od strony ul. Reymonta. Szkoła jest więc położona w centrum Opola, co czyni ją atrakcyjną dla młodzieży ze stolicy województwa, a jednocześnie lokalizacja w pobliżu dworców PKP i PKS zachęca do podejmowania w niej nauki przez młodzież z okolic Opola.

Mimo że budynek szkoły istnieje od ponad 100 lat, młodzież uczy się w regularnie odnawianych 20 salach lekcyjnych. Wśród nich znajdują się 2 pracownie komputerowe, niedawno uruchomione centrum multimedialne, sale językowe oraz gabinety do nauczania innych przedmiotów.

Szkoła posiada nową salę gimnastyczną (funkcjonuje ona od października 2002 r.), która mieści się na dziedzińcu szkolnym, a połączona jest z budynkiem głównym łącznikiem; dzięki temu uczniowie nie muszą przechodzić przez teren otwarty podążając z zajęć wychowania fizycznego na lekcje. Sala posiada odpowiednie zaplecze sanitarne, a ponadto mieści dostępną dla uczniów nowoczesną siłownię.

Umiejętność sprawnego władania językiem obcym - w przekonaniu naszych nauczycieli - szczególnie rozwija się, gdy młodzież ma szansę posługiwać się nim w sytuacji codziennej, w kontakcie z obcojęzycznymi rówieśnikami. Dlatego tak ważna okazała się idea rozwijania współpracy ze szkołami zagranicznymi. Nasi stali partnerzy wymiany to Hebbelschule z Kiel (Niemcy) i Licee Chretien de Troyes z Troyes (Francja), ale rozwija się także współpraca z innymi szkołami z zagranicy w ramach projektów Socrates Comenius.

Po zakończeniu zajęć obowiązkowych nasi uczniowie mogą skorzystać z szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych. Są one propozycją zwłaszcza dla młodzieży o szczególnych uzdolnieniach, czasem w mniejszym, czasem w większym stopniu związanych z programem realizowanym podczas lekcji. Dlatego wśród kółek znalazły się takie, które pozwalają rozwijać talenty literackie, artystyczne, językowe czy pogłębiać wiedzę z różnych dziedzin, np. informatyki, biologii, chemii. Praca z uczniami szczególnie zainteresowanymi określonymi zagadnieniami owocuje licznym udziałem w eliminacjach wielu konkursów i olimpiad przedmiotowych; niektórzy z nich biorą udział w rywalizacji na szczeblu okręgowym.

Zainteresowani sportem znajdą swoje miejsce na zajęciach SKS, również poprzez uczestnictwo w organizowanych rozgrywkach w różnych dyscyplinach sportu, a młodzież dyslektyczna może uczestniczyć w zajęciach rewalidacyjnych. Uczniowie mający jakiekolwiek trudności w szkole lub domu mogą skorzystać z porady pracującego codziennie pedagoga i dyżurującego raz w tygodniu psychologa. Nie zaniedbujemy także udziału młodzieży w życiu kulturalnym. Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania poprzez oglądanie spektakli obu opolskich teatrów (również w ramach Konfrontacji Teatralnych), projekcji filmów czy zwiedzanie wystaw. Niektórzy z nich czasem korzystają również z propozycji jednodniowych wyjazdów do Wrocławia lub Krakowa, połączonych z udziałem w spektaklu czy zwiedzaniem okolicznościowych, atrakcyjnych wystaw. Każdego roku grupy młodzieży uczestniczą w wyjazdach do Kołobrzegu, podczas których prowadzone są zajęcia dydaktyczno -wychowawcze i ciekawy program rekreacyjny.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie