Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
VI Liceum Ogólnokształcące

im. Jana Długosza

ul. Lwowska 2, 40-389 Katowice
tel. (32) 256-81-80
www:   http://www.dlugosz.katowice.pl
e-mail:   katowice6lo@op.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11516 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)
profile klas, rozszerzenia

- klasa o profilu humanistyczno-
  prawnym

  przedmioty rozszerzone:
  historia,WOS

- klasa o profilu geograficzno-
  biologicznym

  przedmioty rozszerzone:
  geografia, biologia

- klasa sportowa
  przedmioty rozszerzone:
  biologia, WF, j.angielski

VI LO im. Jana Długosza to szkoła z ponad stuletnią tradycją. Piękny, neogotycki budynek, w którym mieści się liceum, został oddany do użytku w 1905 roku i stanowi jeden z najpiękniejszych obiektów użyteczności publicznej w Szopienicach - dzielnicy Katowic. Historia gmachu najlepiej chyba obrazuje historię regionu. To tutaj miał swoją siedzibę sztab III powstania śląskiego, tutaj Wojciech Korfanty wydawał strategiczne decyzje, dzięki czemu część Górnego Śląska mogła powrócić do Macierzy. Jesteśmy dumni z naszej historii. Szacunku wobec przeszłości uczą się kolejne pokolenia młodzieży - nierzadko synów i córek absolwentów liceum.

Szkoła nowoczesna
W ostatnich latach budynek VI LO został odrestaurowany, dobudowano kompleks obiektów sportowych z boiskiem i skocznią w dal. Na bieżąco modernizowane jest wyposażenie pracowni przedmiotowych, centrum multimedialnego i biblioteki.

Staramy się sprostać wyzwaniom, jakie niesie ze sobą XXI wiek - nowocześniamy bazę dydaktyczną oraz podnosimy kwalifikacje grona pedagogicznego. Przedmioty do wyboru - w każdej klasie pierwszej pod koniec roku szkolnego uczniowie wybierają rozszerzenia z proponowanych w danej klasie lub ze wszystkich dostępnych przedmiotów maturalnych. Nazwy klas wynikają z tradycji nadawania nazw - teraz o charakterze klasy, grupy decydują wybrane rozszerzenia.

Klasa sportowa
Klasy sportowe to tradycja i chluba naszej szkoły. Uczniowie biorą udział w licznych zawodach sportowych - międzyszkolnych, miejskich i wojewódzkich, jednocześnie przygotowując się do studiów na kierunkach medycznych lub Akademii Wychowania Fizycznego. Uczniowie uczestniczą w poszerzających wiedzę wykładach na Uniwersytecie Śląskim i w Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach (biologia / chemia) oraz wycieczkach przedmiotowych.

PRZYJAZNY KLIMAT

"Długosz" to szkoła, w której panuje niepowtarzalna atmosfera. Jesteśmy świadomi, że właściwe relacje interpersonalne wpływają na jakość kształcenia. Dlatego uczestniczymy w programie "Bezpieczna szkoła", ściśle współpracując z instytucjami, których celem jest rozwiązywanie problemów młodzieży. Uczniowie mogą bezpłatnie skorzystać z konsultacji doświadczonego psychologa. Klasy pierwsze biorą udział w spotkaniach i wycieczkach integracyjnych. Organizowane są również wyjazdy zagraniczne - obozy sportowe w czeskich Sudetach czy też warsztaty historyczne w północnych Włoszech. Podczas przerw międzylekcyjnych można posilić się w kawiarence "Piwniczka".

NAUKA W NOWEJ EUROPIE

Naszym priorytetem jest wychowanie i wykształcenie osób, które będą mogły kontynuować naukę czy podjąć pracę - zgodną ze swymi zainteresowaniami - w dowolnym kraju Unii Europejskiej. Dlatego też wielką wagę przywiązujemy do nauki języków obcych: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego oraz włoskiego. Doskonaleniu praktycznej umiejętności porozumiewania się w wyżej wymienionych językach służy uczestnictwo w międzynarodowych projektach. Do najważniejszych z nich należą Socrates-Commenius, e-twinning, Zachować pamięć (realizowany wspólnie z młodzieżą uczęszczającą do szkoły w Jerozolimie). Dzięki funduszom unijnym szkoła otrzymała nowoczesną pracownię multimedialną, co pozwala zarówno nauczycielom, jak i uczniom wykorzystać podczas zajęć najnowsze technologie komunikacyjne oraz informacyjne. Skomputeryzowana jest także biblioteka szkolna - każdy uczeń "Długosza" przechodzi szkolenie w korzystaniu z różnych źródeł informacji.

JAKOŚĆ KSZTAŁCENIA

O jakości kształcenia w VI LO najlepiej świadczą uzyskane dyplomy. Zdobyliśmy certyfikat "Śląska Szkoła Jakości", możemy poszczycić się tytułem: "Szkoła z klasą", zaś w roku 2006 członkowie grona pedagogicznego zostali wyróżnieni tytułem "Nauczyciel z klasą". Młodzież, która chce uczęszczać do liceum, ma do wyboru kilka klas. Realizuje się w nich autorskie programy nauczania. Uczniowie mają okazję poszerzać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności podczas dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. W szkole istnieje Klub Europejski "Eurokat", Koło Miłośników Języka i Literatury Polskiej, kółko dziennikarskie, koło teatralne "nn", koło historyczne, koło biologiczno-ekologiczne, koło chemiczne, koło geograficzne. Osoby dbające o swoją kondycję fizyczną mogą uczęszczać na dodatkowe zajęcia rekreacyjno-sportowe. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że te ostatnie, prowadzone przez doświadczonych trenerów, odbywają się w nowoczesnym kompleksie sportowym (sala gimnastyczna, siłownia, nowo wybudowane boisko z bieżnią i skocznią).

NAUKA W "DŁUGOSZU" TO:

  • wysoka jakość kształcenia potwierdzona certyfikatami ("Śląska Szkoła Jakości", "Szkoła z klasą")
  • wykwalifikowana kadra, realizacja programów autorskich
  • zaplecze naukowo techniczne - bogate zbiory biblioteczne, wyposażona pracownia komputerowa, centrum multimedialne w bibliotece
  • możliwość współredagowania szkolnej gazetki
  • udział w programach międzynarodowych oraz wycieczkach i wymianach zagranicznych
  • możliwość uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych i kołach zainteresowań takich jak np. Klub Europejski, koło geograficzne, koło teatralne, zajęcia dla maturzystów w klasach trzecich
  • bezpłatne dodatkowe zajęcia z różnych przedmiotów w całości sfinansowane przez UE
  • zaplecze sportowe - nowoczesny kompleks sportowy: sala gimnastyczna i siłownia
  • "klimat" związany z historycznym neogotyckim budynkiem (z niesamowitym strychem), ale przede wszystkim tworzony przez uczniów i nauczycieli

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie