Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2

im. Gustawa Morcinka "MORCINKE"

ul. Jankowskiego 22, 41-710 Ruda Śląska
tel. (32) 242-01-25
www:   http://zso2ruda.szkolnastrona.pl
ZSO nr 2 na Facebooku
e-mail:   zso_2@interia.pl
zso2.morcinek@gmail.com

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9946 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


GIMNAZJUM NR 12

- klasy ogólne
- klasy dwujęzyczne
- w klasach dwujęzycznych tygodniowo
  realizujemy pięć godzin języka angielskiego

- dodatkowo w drugiej klasie wybrane
  przedmioty wykładane są częściowo
  w języku angielskim

 

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Klasa politechniczna

- rozszerzane przedmioty: matematyka,
  język obcy i jeden do wyboru przez ucznia

- klasa pod patronatem Politechniki Śląskiej
  i Uniwersytetu Śląskiego


Klasa mechatroniczna

- rozszerzane przedmioty: matematyka,
  język obcy i jeden do wyboru przez ucznia

- pod patronatem Microsoft

Klasa medyczna

- rozszerzane przedmioty: biologia, język
  obcy i jeden do wyboru przez ucznia

- pod patronatem Śląskiego Uniwersytetu
  Medycznego


Klasa humanistyczna

- rozszerzane przedmioty: język polski,
  język obcy i jeden do wyboru przez ucznia

- pod patronatem Instytutu Pamięci
  Narodowej

"Nie wystarczy coś wiedzieć, trzeba też umieć to zastosować, nie wystarczy chcieć, trzeba działać."

J.W.Goethe


Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Gustawa Morcinka proponuje uczniom atrakcyjną ofertę edukacyjną, zapewniając dobre wykształcenie. Wspomagamy wszechstronny rozwój ucznia zgodnie z osobistymi potrzebami i możliwościami. Zapewniamy uczniom dobre warunki do nauki. Przekazujemy umiejętności i wiedzę, dzięki którym nasi uczniowie z gimnazjum są w stanie sprostać wyzwaniom kolejnego etapu kształcenia na poziomie szkoły średniej, natomiast uczniowie z liceum bez trudu radzą sobie na wymarzonych studiach. Zawsze poszukujemy mocnych stron każdego ucznia i wzmacniamy je. Pomagamy w odkrywaniu jego pasji, talentów i zapewniamy warunki do ich rozwijania.

W proces pedagogiczny wdrażamy innowacyjne rozwiązania organizacyjne, wychowawcze oraz przedsięwzięcia edukacyjne. Uczniom pragnącym w sposób szczególny rozwijać swoje zainteresowania z wybranych przedmiotów proponujemy udział w "Szkolnym Programie Wspierania Uczniów Szczególnie Uzdolnionych", w pracach kół naukowych, prowadzonych przez uznanych specjalistów z tych dziedzin, posiadających wieloletnie doświadczenie zawodowe i doskonały warsztat dydaktyczny, czego potwierdzeniem są sukcesy naszych uczniów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.
Tytuł Brązowej Szkoły
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Rudzie Śląskiej jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015 i 2016 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2015" i "Brązowej Szkoły 2016".
Baza szkoły


W celu usprawnienia współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami, korzystamy z dziennika elektronicznego LIBRUS. Dzięki przeprowadzonym zmianom lekcje w naszej szkole odbywają się w przyjemnej atmosferze, w miłej dla oka przestrzeni.

Dysponujemy nowoczesnymi pracowniami z bogatą bazą dydaktyczną m. in. doskonale wyposażone pracownie: chemiczna, fizyczne, matematyczne. Niektóre pomieszczenia zostały doposażone w nowe meble i sprzęt multimedialny.

Posiadamy również nowoczesną terminalową pracownię informatyczną, a co więcej, na terenie całej placówki zainstalowano przewodowy i bezprzewodowy ogólnie dostępny Internet. W wyposażeniu na uwagę zasługują tablice multimedialne z programami do nauki m. in. języków obcych oraz nowoczesny sprzęt RTV. Tablice multimedialne wspierane przez interaktywne oprogramowania, stają się nowoczesną formą, przemawiającą szybciej i sprawniej do naszych uczniów.

Biblioteka szkolna zapewnia użytkownikowi: dostęp do informacji, rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia i kreatywności, rozwijanie potrzeby uczenia się przez całe życie, przygotowanie do życia w społeczeństwie informacyjnym, profesjonalną i życzliwą obsługę wychodzącą naprzeciw użytkownikom.

Uczniowie mają do swojej dyspozycji ksero, automaty z napojami i barem sałatkowym. W szkole działa stołówka, serwująca pyszne śniadania i domowe obiady.

Na terenie szkoły znajdują się nowoczesne tartanowe boiska sportowe do siatkówki, koszykówki i streetballa.Szkoła zapewnia:

 • fachową pomoc wysoce wykwalifikowanych specjalistów i nauczycieli pracujących z pasją, wrażliwych na potrzeby dzieci i młodzieży

 • bardzo dobre przygotowanie do egzaminów gimnazjalnych i maturalnych

 • bardzo bogatą ofertę nauki języków obcych

 • możliwość wyjazdów uczniów na obozy naukowe, sportowe, Letniska i Zimowiska Teatralne, różnego rodzaju wycieczki jednodniowe, wyjazdy integracyjne i turystyczne kilkudniowe w ramach Morcinkowych Rajdów Koła PTTK, w tym również wycieczki zagraniczne połączone z nauką języków obcych

 • zajęcia programowania z LEGO MINDSTORMS

 • nauczanie e-learningowe, lekcje z tabletami

 • uczestnictwo w licznych szklonych imprezach, takich jak: Święto Teatru, Koncert Noworoczny, Festiwal Piosenki Angielskiej, Dni Humanistyki, Tydzień Nauk Matematyczno – Przyrodniczych, Tydzień Języków Obcych, Bal Zimowy

 • pomoc pedagoga i psychologa szkolnego

 • fachową opiekę pielęgniarską

 • zajęcia dodatkowe i opiekę dzieci z gimnazjum w świetlicy szkolnej
Osiągnięcia szkoły


Szkoła w czasie 80 lat swojego istnienia może poszczycić się wieloma osiągnięciami w różnych aspektach.

Najcenniejszym dla nas wyróżnieniem jest Złota Honorowa Odznaka "Zasłużony dla Województwa Śląskiego".

Ponadto zdobyliśmy następujące certyfikaty: "Szkoła z klasą", "Szkoła przedsiębiorczości", "Przyjazna szkoła".

Za jedno z największych osiągnięć uważamy 100% zdawalność egzaminu maturalnego i wysokie wyniki naszych absolwentów.

  Nasi uczniowie to laureaci i finaliści licznych konkursów przedmiotowych, artystycznych i zawodów sportowych: Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna "O Diamentowy Indeks AGH", Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna OLIMPUS, Ogólnopolski Konkurs Matematyczny MULTITEST, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Śląska paproć", Konkurs "O laur zielonej róży", Ogólnopolski Konkurs "Z poprawną polszczyzną na co dzień" i "Z poprawną ortografią na co dzień", Olimpiada Geograficzna, Ogólnopolska Olimpiada z Języka Angielskiego OLIMPUS, Konkurs z Języka Angielskiego FOX, Kangur, Lwiątko, Ogólnopolskie Mistrzostwa Taneczne, Regionalny Festiwal Teatralny.

Pracując nowatorskimi metodami młodzież naszej szkoły z sukcesami reprezentuje miasto w Turniejach Debat Oksfordzkich. Nasi absolwenci to znane postaci świata nauki, kultury, polityki i sztuki. Wielu z nich osiągnęło tytuły profesorskie i wysokie stanowiska w różnych dziedzinach.


Realizowane programy


W naszej szkole realizowane są następujące programy edukacyjne:
 • indywidualny program nauki m. in. z matematyki, języka angielskiego, języka polskiego, historii
 • programy wymiany międzynarodowej: Comenius, wymiana polsko – niemiecka
 • programy przedmiotowe: Lokalna Akademia CISCO (informatyka), IT – Szkoła (informatyka), Matematyka Innego Wymiaru, Szkoła Nowych Technologii – aktywna nauka (matematyka, fizyka, informatyka)
 • innowacje pedagogiczne
 • zimowiska i letniska teatralne, obozy naukowe, obozy sportowe

Szkoła współpracuje z uczelniami: Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, Śląskim Uniwersytetem Medycznym, Politechniką Śląską, Akademią Muzyczną w Katowicach), jednostkami administracyjnymi (Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Urząd Miasta Ruda Śląska, Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej), kulturalnymi (śląskie i krajowe teatry, TV Sfera, Wiadomości Rudzkie, Dziennik Zachodni, TKT – z siedzibą w naszej szkole).


Wszystkie podejmowane przez nas działania dydaktyczno – wychowawcze nastawione są na rozwój naukowy i społeczny naszych uczniów.
Serdecznie zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie