Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Zawodowych

im. Stanisława Staszica

Barlewiczki 13, 82-400 Sztum
tel. (55) 640-57-00
www:   http://www.barlewiczki.pl
ZSZ na Facebooku
e-mail:   sekretariat.barlewiczki@op.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 26071 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


CKU DLA DOROSŁYCH

KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

 

SZKOŁY DLA MŁODZIEŻYTECHNIKUM
(4 lata po gimnazjum lub 5 lat po SP)

- technik mechanik - rozszerzenie:
  operator produkcji

- technik informatyk z innowacją
  służba więzienna

- technik informatyk - rozszerzenie:
  budowa robotów

- technik żywienia
  i usług gastronomicznych
- rozszerzenie:
  usługi hotelarskie

- technik rolnik- bezpłatne prawo jazdy
  kat. T

- technik pojazdów samochodowych
  - bezpłatne prawo jazdy kat. B

- technik handlowiec - rozszerzenie:
  e-handel

- technik budownictwa
- technik hotelarstwa
- technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA (3 lata)

- kształcenie we wszystkich zawodach
  robotniczych, dla których istnieje
  możliwość realizacji zajęć praktycznych

Jedyna i niepowtarzalna szkoła w Polsce, partnerstwo i zaangażowanie pro-uczniowskie młodego grona nauczycieli oraz ogólny klimat tworzący przyjazne warunki do nauki sprawiają, że aż się chce wracać tu każdego dnia!

Zespół Szkół Zawodowych w Sztumie realizuje projekty edukacyjne. Na praktyki zagraniczne uczniowie i nauczyciele wyjeżdżają do Anglii i Włoch.

Branżowa Szkoła I stopnia oferuje kształcenie we wszystkich zawodach robotniczych, dla których istnieje możliwość realizacji zajęć praktycznych.

Zajęcia praktyczne odbywają się bezpośrednio w zakładach produkcyjnych i usługowych. Uczeń za zajęcia praktyczne otrzymuje wynagrodzenie, praktyki zapewnia i nad ich realizacją czuwa kierownik praktycznej nauki zawodu


Dla klas w zawodach: stolarz, mechanik, sprzedawca – teoretyczne zajęcia zawodowe odbywają się w szkole. Zajęcia praktyczne dla klasy w zawodzie kucharz odbywają się w szkolnej pracowni gastronomicznej (mogą być do niej przyjęci także absolwenci gimnazjum, którzy mają ukończone 18 lat).

W naszej szkole oferujemy różnorodne koła zainteresowań, które pozwalają uczniom rozwijać pasje i zdolności. Ich opiekunami są nauczyciele, którzy zawsze służą pomocą i dokładają wszelkich starań, by zajęcia te były ciekawe oraz inspirujące. Nasi uczniowie angażują się w życie szkoły poprzez działania w Samorządzie Uczniowskim, Wolontariacie, udział w różnorodnych konkursach, turniejach, zawodach.

Baza dydaktyczna

Barlewicz najnowocześniejszą szkołą zawodową w województwie pomorskim!

W 2018r. zostały oddane do użytku warsztaty XXI wieku, a w nich bardzo nowoczesne pracownie do nauki zawodów mechanicznych, rolniczych, informatycznych.

Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Barlewiczkach posiada:
  • pracownie przedmiotowe
  • pracownię języków obcych
  • pracownie informatyczne (z dostępem do Internetu)
  • pracownię CNC
  • pracownie: stolarską, mechaniczną, elektromechaniczną
  • pracownię gastronomiczna
  • pracownię obsługi konsumenta
  • pracownię multimedialną
  • pracownię przedmiotów ekonomicznych
  • pracownię katechetyczną

Szkoła posiada dwie sale gimnastyczne oraz boiska do koszykówki, piłki ręcznej, tenisa i piłki nożnej.

W 2010 roku w szkole odnowiono elewację oraz założono solary. Ponadto dzięki projektowi współfinansowanemu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w celu podniesienia jakości oferty edukacyjnej na poziomie ponadgimnazjalnym dwie pracownie językowe zostały doposażone w sprzęt audio, a budynek warsztatów szkolnych wzbogacono o pracownię CMC.

Biblioteka z czytelnią wyposażoną jest w komputery z dostępem do Internetu. Gabinety szkolne wyposażone są w nowoczesne pomoce dydaktyczne; mają też miejsca na ekspozycję prac uczniowskich. Stan wyposażenia placówki dostosowany jest do kształcenia młodzieży w różnych typach szkół i zmienia się w zależności od potrzeb.

Współpraca
Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica przez wszystkie lata funkcjonowania prowadzi niezwykle owocną współpracę z zakładami szkolącymi uczniów. Dzięki tej współpracy uczniowie (młodociani pracownicy) uzyskują kwalifikacje, a Szkoła co roku jest doposażana w nowoczesny sprzęt. Właściciele i zarządy wszystkich współpracujących ze Szkołą zakładów dokładają starań, aby zajęcia u nich odbywały się w jak najlepszych warunkach.

Kadra
Wszyscy instruktorzy nauki zawodu szkolący naszych uczniów posiadają kwalifikacje pedagogiczne, a także doskonalą swoją wiedzę i umiejętności podczas szkoleń organizowanych między innymi przez naszą placówkę.

INTERNAT

Internat znajduje się na terenie szkoły. Dysponuje miejscami w pokojach 2, 3 i 4-osobowych. Zajmuje dwa piętra (oddzielne dla chłopców i dziewcząt). W budynku internatu można korzystać ze stołówki (posiłki przygotowywane są na miejscu) oraz ze świetlicy wyposażonej m. in. w komputer z dostępem do Internetu czy telewizję cyfrową. W godzinach popołudniowych mieszkańcy internatu mogą spędzać czas wolny w świetlicy, sali multimedialnej i czytelni szkolnej, a w ramach zajęć SKS rozwijać aktywność ruchową na sali gimnastycznej, sali do gry w tenisa stołowego lub grając w piłkarzyki.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie