Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Katolicki Zespół Edukacyjny

Federacji Sodalicji Mariańskich

ul. Ogrodowa 3a, 00-893 Warszawa
tel. (22) 620 36-58, (22) 652 23-99
www:   http://www.ogrodowa.pl
Katolicki Zespół Edukacyjny na Facebooku
e-mail:   sekretariat@ogrodowa.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 17099 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieLICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
(3 lata po gimnazjum i 4 lata po SP)

- kształcenie przez dialog
- kameralne grupy
- indywidualne podejście do ucznia
- ciekawe koła zainteresowań
- dbałość o wszechstronny rozwój
  uczniów

- języki obce: angielski, francuski lub
  hiszpański)

 

SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 7

- języki obce: angielski, francuski lub
  hiszpański)

- opieka w świetlicy w godzinach 7:00-8:00
  oraz 12:30-18:00

- biblioteka z dostępem do Internetu
- ciekawe koła zainteresowań
- bezpłatna pomoc logopedy, reedukatora,
  psychologa, pedagoga

- udział w projektach oraz programach
  edukacyjnych i profilaktycznych

- dbałość o wszechstronny rozwój
  uczniów


ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

- zerówka o profilu artystyczno - językowym
  (edukacja plastyczna, muzyczna,
  teatralna, literacka)

- j. angielski
- bogata oferta zajęć pozalekcyjnych
- opieka w świetlicy
- smaczne obiady w stołówce

O nas

Szkoły prowadzone przez Federację Sodalicji Mariańskich w Polsce od strony formalnej funkcjonują jako zespół powołany do celów organizacyjnych. Mimo to każda szkoła posiada odrębna radę pedagogiczną, własny statut i regulaminy. Kształcenie dzieci i młodzieży w poszanowaniu tradycyjnych wartości chrześcijańskich i patriotycznych.

Oferta edukacyjna
W trakcie procesu kształcenia każdego ucznia staramy się rozwijać jego sferę intelektualną, emocjonalną, społeczną i duchową. Istotnym uzupełnieniem procesu edukacyjnego są koła zainteresowań. Każdy uczeń może otrzymać wsparcie specjalistów: psychologa, logopedy, pedagogów-terapeutów. Zasadnicze cele edukacyjne i wizja absolwenta są nieco różne dla każdej ze szkół i uzależnione od wieku.

Nasze atuty:
 • indywidualne podejście do ucznia
 • wysoki poziom nauczania
 • wykwalifikowaną i ustabilizowaną kadrę nauczycieli
 • dobra wymiana informacji pomiędzy szkołą i rodzicami
 • atrakcyjnie prowadzone zajęcia
 • wyjazdy wakacyjne współpraca ze szkołą katolicką w Hiszpanii

Proces edukacyjny wzbogacamy poprzez:

 • coroczne wyjazdy rekolekcyjno-dydaktyczne
 • udział w lekcjach muzealnych
 • edukację filmową
 • spotkania z aktorami, pisarzami
 • zajęcia sportowe na basenie- organizowanie przedstawień i spektakli

Szkoła posiada osiągnięcia z udziałem uczniów w olimpiadach przedmiotowych oraz przyjęciem absolwentów do renomowanych szkól wyższego stopnia. Corocznie organizowane są wyjazdy wakacyjne oraz Zielone szkoły.

Języki obce
W szkole podstawowej od klasy pierwszej uczniowie poznają, poza językiem angielskim (cztery lekcje w tygodniu), drugi język francuski lub hiszpański (dwie lekcje w tygodniu).

W trosce o wysoką efektywność nauczania organizujemy Cambridge Young Learners English Tests, zewnętrzne egzaminy znajomości języka angielskiego dla dzieci. Uczniowie naszej szkoły przystępują do tych egzaminów na poziomie Starters, Movers i Flyers. Stwarza to możliwość zaprezentowania nabytych umiejętności przed egzaminatorami spoza naszej szkoły.

Świetlica
Jest to miejsce, w którym dzieci spędzają wolny czas po za lekcyjny, staramy się go wypełnić poprzez uczestnictwo dzieci w kołach zainteresowań takich jak: kółko plastyczne, kółko szachowe, kółko fizyczne, kółko muzyczne, kółko sportowe, kółko modelarskie, szkolny klub języka angielskiego, klub przyjaciół bajek, klub Włóczykija, zajęcia tańca towarzyskiego, koło recytatorski, koło dziennikarskie. Każde dziecko w tak bogatej ofercie zajęć dodatkowych znajdzie miejsce dla siebie.
Organizujemy zajęcia rozwijające horyzonty umysłowe dziecka gry i zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, rozrywki umysłowe. Współpracujemy z pobliską Biblioteką Publiczną, w której dzieci mają możliwość spotkać ciekawych ludzi - literatów, aktorów, dziennikarzy. W każdym miesiącu odbywają się ciekawe zajęcia integrujące dzieci - konkursy, festyny, turnieje gier zręcznościowych. Atrakcyjną formą pracy dydaktyczno - wychowawczej w świetlicy są wyjścia edukacyjne, które maja na celu poznanie najbliższej okolicy, zabytków kultury, miejsc pamięci narodowej, oglądanie wystaw i ekspozycji muzealnych oraz poznanie działalności różnego typu miejsc użyteczności publicznej: poczta, teatr, klub osiedlowy.

Opieka duchowa
Szkoła realizuje swoje zadanie przez dialog wiary-życia-kultury. Angażuje się w służbę społeczeństwu i ojczyźnie. Zespół duszpasterstwa obejmuje nie tylko katechetów i kapelana, lecz angażuje również dyrekcję oraz każdego z nauczycieli i wychowawców. Duszpasterstwo stara się tworzyć odpowiedni chrześcijański klimat szkolny, poprzez życzliwy szacunek wobec osoby, religijną atmosferę pozdrowień, modlitwy i dekoracje wnętrz.

Atmosfera w szkole
Nasz Zespół to szkoła, w której panuje przyjazna atmosfera oparta na wzajemnym zaufaniu, tolerancji i poszanowaniu godności drugiego człowieka. Proces nauczania i wychowania urozmaicają organizowane w szkole uroczystości oraz wycieczki przy udziale uczniów, rodziców i nauczycieli.

Nasza szkoła ze względu na kameralne warunki zapewnia bezpieczeństwo oraz indywidualne podejście do każdego ucznia. Wychowawcy pozostają w ciągłym kontakcie osobistym i telefonicznym z rodzicami, informując ich na bieżąco o postępach, sukcesach i trudnościach uczniów. Dbamy o miłą atmosferę i przyjazne kontakty między nauczycielami, uczniami i ich rodzicami. Budujemy więzi w trakcie codziennej pracy, a także poprzez organizowanie licznych spotkań i imprez okolicznościowych.

Sport
W ramach zajęć wychowania fizycznego nasi uczniowie korzystają z wynajmowanej sali gimnastycznej znajdującej się w pobliżu Szkoły. Mogą tam pod opieką nauczycieli uprawiać gry zespołowe (siatkówkę, koszykówkę) i indywidualne (tenis stołowy). Zajęcia w dużej sali zapewniają młodzieży dawkę ruchu niezbędną dla prawidłowego rozwoju fizycznego i emocjonalnego.

Koła zainteresowań
 • w Oddziale przedszkolnym: rytmika, plastyka z elementami języka angielskiego, gimnastyka korekcyjna, zajęcia choreograficzno - taneczna, szachy, klub piłki nożnej, zajęcia z logopedą, zajęcia z psychologiem, matematyka prowadzona w oparciu m metodykę prof. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej
 • w Szkole Podstawowej: szachowe, komputerowe, dziennikarskie, teatralne, plastyczne, literackie, matematyczne, historyczne, muzyczne (schola), naukę tańca, naukę gry na instrumentach muzycznych, dodatkowe zajęcia sportowe w szkole (korektywa) i na basenie


Wesprzyj nas
Decyzję o przeznaczeniu 1 % podatku może podjąć prawie każdy podatnik.
- Numer KRS - wpisać 0000107281
- Cel Szczegółowy 1 % - wpisać – Towarzystwo Przyjaciół Szkół Katolickich Sodalicji Mariańskich ul. Ogrodowa 3A, 00-893 Warszawa

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie