Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Edukacyjny "PRO FUTURO"

ul. Kaliskiego 29A, 01-476 Warszawa
tel. (22) 861-31-30 do 32, fax (22) 666-95-78
www:   http://profuturo.edu.pl
e-mail:   sekretariat@profuturo.edu.pl
gimnazjum@profuturo.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9094 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieSZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W ŁOMIANKACH

- ul. Warszawska 141, 05-092 Łomianki
- tel. (22) 751-11-73
- lomianki@profuturo.edu.pl

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA PRO FUTURO

- tel. (22) 861-31-30-32
- poradnia@profuturo.edu.pl
- zajmujemy się diagnostyką rozwojową
  dziecka od najmłodszych lat

- stymulujemy rozwój dziecka
- bogata oferta diagnostyczna,
  terapeutyczna, interwencyjna
  i szkoleniowa

 

NIEPUBLICZNA DWUJĘZYCZNA SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 61 PRO FUTURO

- unikatowy, autorski program nauczania
  dwujęzycznego w języku angielskim

- jako drugi do wyboru (od klasy IV)
  z bogatej oferty języków obcych

- pracownia komputerowa z dostępem do
  Internetu

- usprawnienia dla dzieci niepełnosprawnych
- opieka medyczna
- dowożenie uczniów
- liczne zajęcia pozalekcyjne
- sala gimnastyczna, boisko
- biblioteka
- UKS Pro Futuro
- wprowadzamy w zajęciach
  obowiązkowych wstęp do filozofii

- autorski projekt z treningu technik pamięci
- jesteśmy pierwszą szkołą w Polsce, która
  wprowadza program "The Leader in me"


NIEPUBLICZNE GIMNAZJUM PRO FUTURO Nr 54
(z oddziałami dwujęzycznymi)

- przedmioty, które są nauczane
  dwujęzycznie: matematyka, biologia,
  fizyka,  geografia oraz historia
  powszechna

- dodatkowo prowadzone są fakultety
  w języku angielskim Mad Maths
  i Follow me

- multimedialne programy przyspieszające
  proces uczenia się

W szkole PRO FUTURO każdy uczeń otrzymuje indywidualną ścieżkę rozwoju. Rozpoczyna drogę własnej edukacji od diagnozy swojego stylu uczenia, własnej strategii poznawania świata, dominującej inteligencji i indywidualnego systemu sensorycznego.

Pozwala to stworzyć dla każdego ucznia strategię uczenia się, zestawu metod nauczania i wytyczyć ścieżkę szkolnej kariery. Wybieramy wspólne wartości, które chcemy podzielać i chronić w codziennym postępowaniu.

Tworzymy sieć działań, które zaświadczają o tym, że wartości te są żywe. Stwarzamy okazję do czynienia rzeczy dobrych. Sprawiamy i organizujemy w taki sposób nasze działania, by uczniowie czuli dumę i radość z czynienia dobra.

Określamy zachowania, które mają świadczyć, że wartości te są przez nas szacowane. Chcemy, aby szkoła kształciła ludzi świadomych odpowiedzialności za swoje przyszłe życie, za dobrobyt kraju.

Dwujęzyczność

W Pro Futuro oferujemy unikatowy, autorski program nauczania dwujęzycznego w języku angielskim, który łączy kilka metod nauczania:
 • Language immersion
 • CLIL (Content and Language Integrated Learning) – system zintegrowanego kształcenia przedmiotowo-językowego (CLIL jest metodą rekomendowaną przez Komisję Europejską na rzecz promowania nauki języków obcych i różnorodności językowej, jest wiodącą metodą nauczania języków w UE)
 • najnowsze odkrycia psychologii poznawczej i neurologii dotyczące dwujęzyczności i jej wpływie na rozwój umiejętności kognitywnych mózgu, opracowane przez wybitną specjalistkę dr Ellen Bialystok
 • metoda Total Physical Response
 • Co-teachers – metoda zakłada włączenie dzieci wybitnie uzdolnionych językowo do przyjmowania funkcji nauczyciela
 • zatwierdzony przez MEN program nauczania języka

Założenia dwujęzyczności w Pro Futuro:
 • każda klasa posiada 2 wychowawców
 • optymalne warunki do chłonięcia języka
 • nauczanie zintegrowane
 • "pełne zanurzenie" – nauka odbywa się przy zaangażowaniu wszystkich zmysłów do nauki
 • język jako narzędzie poznania
 • nowoczesne technologie
 • przyjazna atmosfera
 • sposób nauczania dostosowujemy do etapu rozwoju, na którym znajduje się dziecko
 • nauczanie projektowe - łączymy wiedzę z wielu dziedzin nauki w ramach grup projektowych prowadzonych w języku angielskim
 • świętujemy po angielsku
 • najlepsza kadra nauczycieli

Certyfikacja Cambridge
Szkoły Pro Futuro uzyskały prawo posługiwania się tytułem Cambridge English Language Assessment Preparation Centre, które na całym świecie jest przyznawane tym placówkom, które przygotowują dzieci do egzaminów Cambridge University. Pro Futuro, po spełnieniu określonych warunków, zostało partnerem Cambridge University.

Przygotowujemy naszych uczniów do egzaminów Young Learners (YLE) organizowanych w Polsce przez British Council. Uczniowie gimnazjum na koniec I klasy zdają egzamin PET (Preliminary), a kończąc III klasę przystępują do egzaminu FCE (First Certificate in English).

Dlaczego Pro Futuro?
Szkoły Pro Futuro wyróżniają wysokie wyniki potwierdzone w egzaminach zewnętrznych, które nasi uczniowie osiągają dzięki innowacyjnym metodom nauczania. Nauczamy w nowatorski sposób dzięki najnowszej wiedzy z neurobiologii i neuropsychologii. Wychodzimy z założenia, że ruch jest niezbędny do prawidłowego rozwoju dzieci, dlatego utworzyliśmy Uczniowski Klub Sportowy, który promuje sport. Dbamy o rozwój dzieci w obszarze wiedzy, emocji, relacji społecznych i aktywności fizycznej.

Co wyróżnia Pro Futuro?
 • Pro Futuro to prawdziwie dwujęzyczne szkoły – oferujemy nie tylko lekcje nauki języka, ale też nauczamy 10 innych przedmiotów po angielsku. Dodatkowo posiadamy bogatą ofertę językową włącznie z językiem chińskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, francuskim.
 • Colin Rose - światowy autorytet w dziedzinie skutecznego uczenia się jest doradcą strategicznym i merytorycznym Edukacji Pro Futuro
 • wszystko pod jednym dachem – zapewniamy opiekę na dziećmi w godz. 8:00 – 17:15 w formie zorganizowanych zajęć bez podziału na lekcje i pobyt w świetlicy
 • w Pro Futuro pracują najlepsi nauczyciele, pasjonaci swojego zawodu, którzy stale podnoszą swoje kompetencje podczas licznych szkoleń
 • bezpieczna szkoła – zapewniamy bezpieczne środowisko do nauki w nowoczesnych warunkach, monitorując dostęp do szkoły oraz zapewniając stałą opiekę medyczną
 • nauczamy przy zastosowaniu najnowszych technologii informatycznych, między innymi używamy tablic interaktywnych, uczniowie korzystają również z multimedialnych programów przyspieszających proces uczenia się
 • nasza szkoła jako jedyna w Polsce ma WF w systemie fakultetów - uczniowie są prekursorami w wprowadzeniu do szkół wielu dyscyplin sportowych takich jak: Pilates, Rugby, Fitdance, frisbee, Karate, samoobrona
 • wspieramy rodziców

Rozwijamy potencjał lidera świadomego swoich kompetencji – jesteśmy pierwszą i jedyną szkołą w Polsce wdrażającą program The Lider in Me w oparciu o 7 Nawyków Skutecznego Działania według Stephena Coveya. Program, realizowany pod nadzorem Franklin Covey International, uczy zdobywania kompetencji niezbędnych do odnoszenia sukcesów w nauce i pracy w XXI wieku i obejmuje wszystkich pracowników (kierownictwo, nauczyciele, administracja) oraz uczniów.

Współtworzymy najnowocześniejsze projekty edukacyjne w Polsce – wraz z Instytutem Geofizyki Polskiej Akademii Nauk wdrażamy jeden z największych, innowacyjnych projektów edukacyjnych w Polsce – Eduscience. Zapewnia on „żywe” i fascynujące poznawanie świata nauk matematyczno-przyrodniczych. Uczniowie mogą korzystać z wiedzy naukowców i uczestniczyć w bezpośrednich transmisjach satelitarnych ze Stacji Polarnej na Spitsbergenie, obserwatorium astronomicznego, stacji sejsmograficznej oraz innych fascynujących miejsc.

Tutoring – w wyższych etapach edukacyjnych wprowadziliśmy metodę pracy z uczniem zwaną tutoringiem. Jest to proces współpracy nakierowanym na integralny rozwój podopiecznego (obejmujący wiedzę, umiejętności i postawy). Podczas indywidualnych spotkań, w atmosferze dialogu i szacunku, tutor wspiera w poznaniu siebie i wybranego obszaru wiedzy oraz rozwija umiejętność samodzielnego jej zdobywania oraz maksymalnego wykorzystania własnych talentów. Tutoring ma za zadanie prowadzić podopiecznego do mądrości i dojrzałości.

Istotą naszego działania jest osiąganie doskonałości nie tylko na poziomie indywidualnym, ale i na poziomie zespołowym - całej szkoły. W procesie tym bierze udział cała szkolna społeczność: uczniowie, nauczyciele i rodzice. Szkoła wdrożyła komputerowy system zarządzania szkołą w celu profesjonalnego podejmowania decyzji i zarządzanie aktywami niematerialnymi szkoły i informacją.

PRO FUTURO PO GODZINACH

Akademia Nauki, Sztuki i Sportu

Nasza Szkoła zapewnia uczniom możliwość uczestnictwa w warsztatach artystycznych: teatralnych, plastycznych, tanecznych, muzycznych, w zajęciach językowych i sportowych.

Zajęcia te nastawione są na wspieranie emocjonalnego i społecznego rozwoju ucznia będącego warunkiem realizowania i rozwijania jego możliwości poznawczych. Starając się zrozumieć psychologiczny sens zachowań dziecka, nie przypinamy mu etykiet, tylko zaspokajamy jego potrzeby i odkrywamy mocne strony, uwalniając naturalną aktywność dziecka i chęć poznawania świata i uczenia się. Zapewniamy dziecku poczucie więzi z innymi ludźmi ale i własnej odrębności, niepowtarzalności - wspieramy uczniów w realizacji ich zainteresowań i pomysłów oraz odkrywaniu talentów. Dążymy do wszechstronnego rozwoju ucznia oraz zdobywania i poszerzania przez niego wiedzy.

UKS PRO FUTURO

Uczniowski Klub Sportowy (UKS) Pro Futuro prowadzi zajęcia pozalekcyjne płatne dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w ramach zajęć indywidualnych. Prowadzone są one przez nauczycieli wychowania fizycznego uczących w szkole Pro Futuro oraz niezatrudnionych w Szkole specjalistów-instruktorów, w zależności od zapotrzebowania na typ zajęć. Zajęcia w ramach UKS oferowane są poza standardem zajęć, który obejmuje umowa o kształcenie ucznia. Zajęcia odbywają się w dni nauki szkolnej zgodnie z ustalonym harmonogramem. Możliwe jest prowadzenie zajęć UKS w soboty, po wcześniejszym uzgodnieniu przez rodziców/opiekunów z nauczycielem prowadzącym.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie