Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 114

ul. Ks.Jana Sztuki 13, 04-320 Warszawa
tel. (22) 610-60-50, tel./fax (22) 610-84-54
www:   http://www.psp114.pl
PSP nr 114 na Facebooku
e-mail:   psp114@psp114.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6896 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

Szkoła zapewnia:

- klasy "0"
- autorski program nauczania
- nowatorskie przedmioty

- indywidualne podejście do każdego ucznia
- wysoki poziom nauczania

- wychowanie w duchu poszanowania
  tradycji, dziedzictwa, rodziny i kultury

- rozwijanie zainteresowań twórczych
- naukę języka angielskiego i francuskiego
- rozszerzoną edukację w zakresie muzyki,
  plastyki, teatru i kultury

- zajęcia z informatyki
- bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych
- wycieczki, zielone szkoły
- zajęcia świetlicowe

Dzięki wieloletniej, artystycznej tradycji szkoły, staliśmy się liderem w rankingu poziomu kształcenia w szkołach podstawowych na terenie Warszawy.

Dla każdego z rodziców przychodzi moment wybrania dziecku szkoły podstawowej. Nie jest to łatwa decyzja, zwłaszcza, że teraz w Warszawie mogą Państwo znaleźć wiele prywatnych szkół podstawowych.

Przy wyborze warto się zastanowić czy szkoła:
  • posiada współczesny program nauczania i wie jak go przekazać najmłodszym?
  • da mojemu dziecku poczucie bezpieczeństwa i będzie przyjazna?
  • poświęci odpowiednio dużo uwagi mojemu dziecku?
  • rozwinie lub rozbudzi talenty mojego dziecka?
  • prowadzi dodatkowe zajęcia, które poszerzą zainteresowania mojego dziecka?

Jesteśmy z dziećmi już od 1996 roku. Nasza filozofia nauczania to autorski program, który nie tylko dostarcza naszym uczniom doskonałej wiedzy, ale również rozbudza w nich drzemiące talenty i uczy kreatywnego działania.

W naszej szkole panuje bardzo przyjazna atmosfera, dzięki której każde z dzieci czuje się docenione i zauważone. Nieduża liczba osób w klasach, pozwala każdemu z dzieci poświęcić osobno uwagę. Nasi pedagodzy zdają sobie sprawę, że każde dziecko jest inne i potrzebuje indywidualnego podejścia, bo przecież nie każdy rodzi się artystą, czy naukowcem.

W czasie roku szkolnego staramy się współpracować także z rodzicami naszych dzieci, których opinie czy sugestie są dla nas bardzo istotne, bo przecież to właśnie rodzice znają swoje pociechy najlepiej.

Nasz autorski program nauczania jest stworzony z myślą o dzieciach, które poza podstawowymi lekcjami mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań czy talentów. Zdajemy sobie sprawę, że dzisiaj doskonała wiedza jest ogromnie ważna, ale jeszcze ważniejsze jest umiejętne przekazanie i wykorzystanie w przyszłości tego, czego zostaliśmy nauczeni.

Dlatego współczesna edukacja wymaga pobudzania dziecięcej kreatywności i otwartości, bez której ciężko się obejść we współczesnym świecie. Budowaniu takiej kreatywności, rozbudzaniu drzemiących talentów, uczeniu otwartego podejścia do samego siebie i do innych ludzi, otwieraniu dusz i serc, służy autorski program, który jest osią działalności szkoły.

Nasze dzieci tak samo aktywnie uczestniczą w zajęciach podstawowych jak i tych o profilach twórczych. Taniec, rytmika, muzyka, plastyka, teatr, informatyka, zajęcia techniczne, fotografia - są tu tak samo ważnym narzędziem w kształtowaniu osobowości małego człowieka, jak język angielski, czy matematyka.

Nie oznacza to, że szkoła jest "wylęgarnią artystów", czy fabryką małych geniuszy i profesjonalnych twórców. Autorski program zajęć pomaga wykształcić w dzieciach cechy, które później, już w dorosłym życiu ułatwią im pokonywanie trudności zawodowych i pozwolą na bycie "twórczym" a nie "odtwórczym".

Naszą szkołę tworzy również tradycja, która jest nieodłącznym elementem istnienia grupy ludzi. Jednym z podstawowych zwyczajów szkoły jest koncert na rozpoczęcie roku szkolnego. Oddaje on ducha tego miejsca, gdzie uczniowie już od "zerówki" mają kontakt ze sztuką. Zajęcia teatralne, taneczne, plastyczne, umuzykalnienie, udział w wielu różnych konkursach przybliżają dzieciom sztukę poprzez bezpośrednie z nią obcowanie. Nabyty w ten sposób szacunek dla twórcy i dzieła jest pierwszym krokiem na długiej drodze edukacji kulturowej.

Nasze zainteresowania
Zainteresowania uczniów PSP 114 są bardzo szerokie i różnorodne. Fotografia, pisanie książek, wokalistyka, filatelistyka, architektura i … wymieniać można by długo.

Z myślą o dzieciach chcących pogłębiać swoją wiedzę oraz rozwijać talenty, stworzyliśmy szereg zajęć i spotkań autorskich. Nasi uczniowie mogą uczęszczać na warsztaty dziennikarskie, wokalno-muzyczne, czy koło gier strategicznych. Ponadto dzieci spełniają się w rolach artystów podczas audycji tematycznych pt. „Sztuka przy Sztuki” oraz stają się głównymi bohaterami spotkań z cyklu „W świecie mojej pasji”.

Chcesz poznać nasze zainteresowania? Kliknij na poszczególne koło, a dowiesz się, co ciekawego robimy na dodatkowych zajęciach.

ZIELONE SZKOŁY

Nasze Zielone szkoły to czerwcowa tradycja szkoły. Uczniowie PSP114 byli już w Krynicy Morskiej, Górach Świętokrzyskich, Wydminach i w Kazimierzu Dolnym.

Podczas takiego wyjazdu dzieci nie tylko spędzają czas na zabawie, wycieczkach ale uczestniczą w bardzo urozmaiconym programie, który pobudza ich wyobraźnię i kreatywność. Na Zielonej Szkole uczniowie mają również możliwość poznania się bliżej, przez co praca w grupie już w szkole jest znacznie łatwiejsza.

GALERIA ZDJĘĆ


Serdecznie zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie