Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

ul. Kościuszki 29, 66-500 Strzelce Krajeńskie
tel. (95) 763-11-27
www:   http://www.liceumstrzelce.republika.ple-mail:   liceumstrzelce@gmail.com

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 12223 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


TECHNIKUM

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. M. Rataja (3 lata)

- klasa lingwistyczno-biznesowa - uzyskasz możliwość zaawansowanej znajomości języka angielskiego i niemieckiego, poznasz podstawy języka hiszpańskiego oraz język angielski w biznesie
- klasa politechniczno – informatyczna - tutaj zajmiesz się grafiką komputerową i multimedialną, poznasz również język angielski w naukach ścisłych i przyrodniczych
- klasa policyjno – strażacka - poznasz podstawy kryminalistyki i technik pracy policyjnej oraz logistykę działań w sytuacjach kryzysowych
- klasa humanistyczno – dziennikarska - nauczysz się podstaw dziennikarstwa i technik informatycznych stosowanych w dziennikarstwie

Liceum Ogólnokształcące w Strzelcach Krajeńskich, gwarantuje bardzo dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego, także na poziomie rozszerzonym. W szkole staramy się zapewnić uczniom wszechstronny rozwój podczas lekcji i w trakcie licznych zajęć pozalekcyjnych, dzięki czemu wyniki maturalne naszych licealistów w ostatnich latach były wyższe od średniej województwa i kraju. Jeśli uczeń w klasie pierwszej otrzyma średnią ocen powyżej 4,75, zaproponujemy mu indywidualną ścieżkę rozwoju dostosowaną do jego potrzeb i możliwości.

Posiadamy dobrą bazę - nowoczesne pracownie przedmiotowe i komputerowe, bogato wyposażoną bibliotekę, czytelnię z centrum multimedialnym etc. Szkoła jest bezpieczna i funkcjonalna, ze stołówką i opieką medyczno-pielęgniarską.

Dużą wagę przywiązujemy do współpracy z rodzicami, zarówno w zakresie nauczania, jak i wychowania oraz profilaktyki. Swoje zainteresowania uczniowie mogą rozwijać również na zajęciach kół przedmiotowych, zajęciach sportowych i artystycznych w nowej sali gimnastycznej i auli, przygotowując się do olimpiad i konkursów.

W szkole realizowane są różne programy współpracy z zagranicą w ramach programów unijnych, dzięki którym młodzież może rozwijać umiejętności językowe w kontakcie z innymi młodymi Europejczykami, a także poznawać inne kraje i ich kulturę, prowadzimy także sportową międzynarodową wymianę młodzieży.

Placówka zapewnia ponadto:
  • smaczne i tanie posiłki w stołówce szkolnej
  • opiekę stypendialną, psychologiczną i pielęgniarską
  • pomoc edukacyjną w ramach konsultacji uzupełniających
  • udział w życiu kulturalnym miasta i szkoły
  • udział w imprezach turystycznych
  • nieograniczony dostęp do różnych źródeł informacji w bibliotece szkolnej, pracowni informatycznej i multimedialnej
  • stały dostęp do Internetu (w świetlicy, pracowni informatycznej i multimedialnej)

Z naszej szkoły rekrutują się laureaci ogólnopolskich lub okręgowych olimpiad przedmiotowych (np. Ekologicznej, Filozoficznej, Wiedzy o Prawach Człowieka, Matematycznej, Wiedzy o Unii Europejskiej, Historycznej, Języków Obcych), konkursów (np. Turnieju wiedzy pożarniczej, Konkursu "Na Olimpijskim Szlaku"), zawodów sportowych (np. mistrz Polski w kolarstwie przełajowym w kategorii juniorów).

Absolwenci naszej szkoły pracują wszędzie: są nauczycielami, inżynierami, lekarzami, pracownikami naukowymi wyższych uczelni, administracji państwowej, urzędnikami wielu instytucji, właścicielami małych i większych przedsiębiorstw prywatnych, studentami - słowem nie brak ich w żadnej grupie społecznej. Mamy nadzieję, że nasi absolwenci niezależni od tego, kim zostali i gdzie mieszkają - zawsze będą pamiętali o swoim "ogólniaku" i przynosili chlubę jego nauczycielom i wychowawcom.

GALERIA

NAUCZYCIELSKIE HELIOSY

W kwietniu 2002 po raz pierwszy zostały wręczone nauczycielskie Heliosy - nagrody przyznawane przez uczniów dla nauczycieli w różnym kategoriach. Przy współpracy z Samorządem Uczniowskim powstały kategorie, oprawa artystyczna, forma głosowania i nazwa statuetki. Spośród setek pomysłów młodzież wybrała nazwę Helios (grecki bóg Słońca), która miała symbolizować kogoś światłego i mądrego.

Każdego
roku przed rozdaniem nagród młodzież wypełnia ankiety, w których wybiera kandydatów do nagrody Heliosa w poszczególnych kategoriach. Komisja, zobligowana do utrzymania wyników w tajemnicy, wyłania nominowanych, a zwycięzcy ogłaszani są dopiero podczas uroczystego rozdania nagród.

Z roku na rok Heliosy wzbogacane są o nowe pomysły, propozycje. Zwiększa się również lista uczniów, którzy bardzo chętnie uczestniczą w tym wydarzeniu oraz nauczycieli, którzy oferują swą pomoc.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie