Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. gen. Władysława Sikorskiego

ul. Piaskowa 53, 66-100 Sulechów
tel. (68) 385-26-86
www:   http://www.zsp-sulechow.edu.pl
e-mail:   sekretariat@zsp-sulechow.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11671 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
(3 lata)

- kucharz (zajęcia praktyczne
  na terenie szkoły lub w zakładzie pracy)

- elektryk (zajęcia praktyczne
  na terenie szkoły lub w zakładzie pracy)

- sprzedawca (praktyki w zakładzie pracy)
- mechanik pojazdów samochodowych
  (praktyki w zakładzie pracy)

- inne zawody wymienione w klasyfikacji
  zawodów po wcześniejszym podpisaniu
  umowy o pracę w zakładzie
  przemysłowym, usługowym lub
  rzemieślniczym

- języki obce: niemiecki lub angielski
 

TECHNIKUM (4 lata)


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH (3 lata)

- szkoła bezpłatna
- języki obce: angielski, niemiecki
- zajęcia dwa lub trzy razy w miesiącu
- solidne przygotowanie do matury oraz
  dalszej edukacji

- absolwenci ZSZ moga podjąć naukę
  od klasy II (nauka trwa 2 lata)

- przedmioty realizowane w zakresie
  rozszerzonym zostaną ustalone
  na podstawie preferencji kandydatów

Historia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych sięga 1962 roku. W murach naszej szkoły zdobywało wiedzę, rozwijało swoje zainteresowania, uczyło się postaw patriotycznych kilka pokoleń mieszkańców Sulechowa i okolic. Jest to miejsce z tradycjami.

Zapewniamy solidne przygotowanie do matury oraz dalszej edukacji. Nasze doświadczenie, baza dydaktyczna, wysokiej klasy kadra pedagogiczna to gwarancja Twojego sukcesu. Po ukończeniu technikum zdobędziesz wybrany zawód oraz będziesz mógł przystąpić do matury. Zdany egzamin pozwoli Ci kontynuować naukę na uczelniach wyższych.

Wybierając naukę w ZSZ zostaniesz świetnie przygotowany do egzaminu zawodowego. Będziesz się kształcił w zawodzie poszukiwanym na rynku pracy. Na terenie szkoły masz możliwość podnoszenia kwalifikacji.

W 2013 roku zostaliśmy laureatami Godła Technikum Roku 2012 nadanego przez Kapitułę Centralnego Biura Certyfikacji Krajowej. Założenia, jakimi kierowali się członkowie komisji: "wyróżnione przez nas szkoły muszą wykazać się wysokim poziom edukacji, indywidualnym podejściem do ucznia, otwartością na nowe techniki, dobrą bazą dydaktyczną, wykwalifikowanym personelem nauczycielskim, bogatym programem zajęć pozalekcyjnych".

ZSP posiada nowoczesne pracownie i laboratoria. Klasy informatyczne zaopatrzono w komputery. Pracownie elektryczne i energoelektryczne wyposażono w nowoczesną aparaturę pomiarową, silniki, prądnice, przekształtniki tyrystorowe oraz zestawy ćwiczeniowe. Szkoła posiada nowoczesne pracownie do nauki języków obcych oraz 2 biblioteki, a także stołówkę.

28 września 2006 roku odbyło się uroczyste przekazanie nowych boisk szkolnych.

Uczniowie osiągali sukcesy w wielu dziedzinach nauki. Reprezentując szkołę, zajmowali czołowe lokaty na szczeblu centralnym, okręgowym, wojewódzkim i regionalnym. W szkole działają koła zainteresowań takie jak: teatralne, matematyczne, księgowych, przedsiębiorczości, ekologiczne, edukacji europejskiej, historyczne, filmowe, fizyczne.

1 i 2 czerwca 2012 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Sulechowie obchodził rocznicę 50 – lecia istnienia szkoły. W ciągu minionego półwiecza szkoła ugruntowała swoją pozycję w środowisku Sulechowa i okolic. Dzięki wytrwałości dyrekcji, nauczycieli, pracowników oraz osiągnięciom uczących się w niej młodych ludzi, zyskała prestiż.

Młodzież może korzystać, na co dzień z pomocy pedagogów szkolnych, psychologa, doradcy zawodowego i pielęgniarki. W szkole istnieją różne koła zainteresowań. W naszej placówce szczególny nacisk kładzie się na:
  • współpracę międzynarodową,
  • pracę ze zdolnym uczniem,
  • profilaktykę szkolną,
  • podnoszenie jakości kształcenia.

Na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych organizowane są cyklicznie "Dni Otwarte", festyny rodzinne, bale charytatywne i przedstawienia teatralne. Od 2006 roku ukazuje się "School Time`s" redagowany przez młodzież. Od 2007 roku działa Klub Honorowego Dawcy Krwi.

Uczniowie szkoły maja możliwość odbycia zagranicznych praktyk zawodowych. Nasza szkoła bierze udział w projekcie "MODEL PRAKTYK ZAWODOWYCH w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie opracowany w oparciu o doświadczenia partnera z Hiszpanii". Projekt współfinansuje Unia Europejska i budżet państwa. Głównym celem przedsięwzięcia jest podniesienie jakości przygotowania zawodowego uczniów.

GALERIA

INTERNAT

Internat oferuje opiekę i nadzór pedagogiczny, komfortowe warunki socjalno-bytowe (w tym dobrze wyposażone pokoje 2 i 3 osobowe), estetyczne węzły sanitarne. Do dyspozycji jest również świetlica młodzieżowa, kawiarenka na spotkania towarzyskie, kuchnia wyposażona w sprzęt gospodarstwa domowego) oraz pralnia, suszarnia, prasowalnia.

Zapewniamy również pełne wyżywienie, zajęcia pozalekcyjne (aerobik, siłownia, boisko do piłki siatkowej), imprezy kulturowo-rozrywkowe, kolacje przy własnym grillu na świeżym powietrzu, możliwość organizowania struktur przedstawicielskich i uczestnictwa w realizacji własnych celów na zasadzie samorządności.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie