Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Policealne Studium Usług Pocztowych i Telekomunikacyjnych

ul. Wesoła 11 A, 15-307 Białystok
tel./fax (085) 742-36-53; kom. 0-608-391-193
www:   http://www.psupit.pl
e-mail:   sekretariat@psupit.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8653 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA POLICEALNA (2 lata)"Trzema sposobami uczy szkoła: przez to, czego uczy, przez to, jak uczy i przez to jaka jest"

Laurence Downey

Historia

Policealne Studium Usług Pocztowych i Telekomunikacyjnych w Białymstoku powstało w 2000 roku. Jednym z głównych powodów założenia Studium były dokonujące się ogromne zmiany w sektorach usług pocztowych i telekomunikacyjnych spowodowane rozwojem nowych technologii jak i uregulowania prawne wolnego rynku. Te bardzo prężnie rozwijające się nie tylko w naszym kraju sektory, będą w przyszłości potrzebowały bardzo dobrze przygotowanej kadry licznych specjalistów, umiejących sprostać nie tylko zadaniom technicznym, ale również poruszać się wśród bardzo silnej konkurencji firm zachodnich świadczących usługi pocztowe i telekomunikacyjne.

Usługi pocztowe to oprócz doręczania listów – usługi ekspresowe, kurierskie, finansowe, ubezpieczeniowe, logistyczne, bankowe, internetowe, handlowe i inne.

Wychodząc naprzeciw zadaniom szkoleniowym nawiązaliśmy szeroką współpracę z Pocztą Polską i przedstawicielami firm telekomunikacyjnych w celu zapewnienia bezpośredniego kontaktu słuchaczom Studium z przyszłymi pracodawcami. Dzięki tej współpracy zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe odbywają się na bezpośrednich stanowiskach pracy. Nasi słuchacze już w trakcie nauki otrzymują propozycje pracy w sektorze usług pocztowych i telekomunikacyjnych. 30% naszych absolwentów pracuje w zawodzie.

Nasze cele

Nasz główny cel to przygotowanie słuchaczy do sprawnego funkcjonowania na wolnych rynku usług pocztowych i telekomunikacyjnych lub szeroko pojętego rynku transportu zarówno krajowego jak i międzynarodowego, wymagających kadry licznych specjalistów umiejących sprostać nie tylko zadaniom technicznym, ale również poruszać się wśród bardzo silnej konkurencji firm sektorów pocztowego, telekomunikacyjnego i transportowego.

Do celu dążymy poprzez:
 • dobór kadry nauczycielskiej wśród specjalistów i praktyków branż pocztowej, telekomunikacyjnej, transportowo – spedycyjnej i magazynowej,
 • prowadzenie zajęć w małych grupach,
 • łączenie teorii z praktyką
 • rozbudowę bazy dydaktycznej: pracownia komputerowa z łączem internetowym,
 • pracownia techniki biurowej, pracownia prezentacji usług,
 • tworzenie specjalistycznej biblioteki,
 • organizację zajęć praktycznych i praktyk zawodowych u potencjalnych pracodawców,
 • pomoc absolwentom w znalezieniu pracy.
Dlaczego warto podjąć naukę w naszej szkole?
 • Wiedza i dyplom pozwolą Tobie pewnie patrzeć w przyszłość i mieć ambitne plany. Po ukończeniu szkoły absolwent zdaje egzamin z przygotowania zawodowego uzyskując tytuł:
  • technik usług pocztowych i telekomunikacyjnych
  • technik spedytor
Dodatkowo:
 • Zaświadczenie o ukończeniu kursu informatycznego - otrzymuje go każdy absolwent, ponieważ w trakcie nauki wszyscy słuchacze biorą udział w kursie informatycznym.
 • Zaświadczenie o ukończeniu kursu języka obcego - otrzymują osoby, które ukończą podstawowy kurs języka obcego organizowany w ramach zajęć pozalekcyjnych.
 • Świadectwo ukończeniu kursu prawa jazdy kategorii A i B – otrzymują słuchacze, którzy ukończyli kurs organizowany w ramach oferty dodatkowej.
 • W momencie ukończenia szkoły staniesz się fachowcem poszukiwanym na rynku pracy.
 • Będziesz miał możliwość indywidualnych konsultacji z wykładowcami.
 • Dołącz do grupy najlepszych absolwentów a zaoferujemy Ci pracę. Pomagamy absolwentom w znalezieniu pracy poprzez stały kontakt z firmami oraz zgłaszanie aktualnych ofert.
 • Czesne będziesz płacił w miesięcznych ratach.
Nasza kadra

Wykwalifikowana, kompetentna, ustawicznie dokształcająca się kadra gwarantuje wysoki poziom nauczania, rozbudzanie pasji poznawczych i różnorodnych uzdolnień słuchaczy. Zatrudniamy kadrę wybitnych nauczycieli specjalistów, właścicieli oraz kierowniczą kadrę branżowych firm. Nauczyciele prowadzą partnerski dialog ze słuchaczami. Zgodnie z zasadą demokracji respektowane są prawa ucznia Grono pedagogiczne ma świadomość, że nauczyciel powinien być przewodnikiem w poszukiwaniu wiedzy, rozwijać dociekliwość poznawczą oraz przygotowywać słuchaczy do samokształcenia, uczestnictwa w życiu społecznym i gospodarczym zintegrowanej Europy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie