Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Niepubliczne - Poradnia psychologiczno-pedagogiczna Fundacji Dobroczyńca

ul. Majakowskiego 1, 81-198 Kosakowo
tel. 533-256-625, przedszkole - tel. 533-999-353
www:   http://www.fundacjadobroczynca.ple-mail:   fundacjadobroczynca@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2824 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

Przedszkole

- dobra lokalizacja
- bogate wyposażenie
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- zajęcia dodatkowe
- opieka specjalistyczna
- współpraca z rodzicami
- miła atmosfera

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Fundacji Dobroczyńca z zespołem wczesnego wspomagania rozwoju.

Przedszkole Niepubliczne „Fundacji Dobroczyńca” w Pogórzu to miejsce przyjazne maluchom. Barwne, ciekawe, przyciągające.

Mieści się w nowoczesnym, dwukondygnacyjnym budynku przy ul. Majakowskiego 1. Przestronne, jasne i kolorowe sale dydaktyczne, zaprojektowane specjalnie dla potrzeb dzieci, pobudzają ich wyobraźnię i zachęcają do twórczej pracy. Podkreślamy, iż w celu zapewnienia odpowiedniej higieny, pamiętamy o codziennym sprzątaniu wszystkich pomieszczeń. Starannie dobraliśmy wyposażenie przedszkola. Wszelki sprzęt, którym dysponujemy: pomoce dydaktyczne, zabawki edukacyjne i meble posiadają odpowiednie atesty, są zgodne z obowiązującymi normami. Budynek przedszkola i jego wnętrza można zobaczyć w: „Galerii Przedszkola”.

Kluczowymi dla nas wartościami są wysoka jakość świadczonych usług i bezpieczeństwo naszych wychowanków. Do każdego dziecka podchodzimy z troskliwością i szacunkiem. Z godnością. Dobieramy najbardziej efektywne metody pracy z dzieckiem, mając zawsze na uwadze jego właściwy rozwój.

Dokładamy wszelkich starań, aby wybierać najlepsze formy oddziaływania wychowawczo-edukacyjnego. Podstawę programową dla przedszkoli, określoną przez MEN, realizujemy w oparciu o nowoczesne i sprawdzone metody aktywizujące. Wybieramy dobre programy, które zapewniają dzieciom praktyczną naukę. Ułatwiają im start w szkole i uczenie się przez całe życie.

Misją Przedszkola Niepublicznego „ Fundacji Dobroczyńca” jest stworzenie bezpiecznego środowiska, które stymuluje rozwój dziecka. Środowiska, które działa inspirująco, pobudza wyobraźnię i kreatywność dzieci. Pragniemy budować miejsce, w którym dzieci nauczą się samodzielnego myślenia i będą umiały, w oparciu o wiarę we własne możliwości, rozwijać tę umiejętność. Chcemy zaszczepić w nich takie wartości jak: szacunek do drugiego człowieka, tolerancja, uczciwość i rzetelność, dobre maniery. Wiemy, że nasi absolwenci wyrosną na pewnych siebie, dojrzałych i szczęśliwych ludzi.

Zajęcia dodatkowe

Każdy dzień w naszym przedszkolu to zabawa połączona z nauką, to dzień pełen wrażeń. Obok zajęć wychowawczo – dydaktycznych oferujemy naszym podopiecznym zajęcia dodatkowe. Są nimi, między innymi:
 • codzienne lekcje języka angielskiego
 • rytmika / logorytmika
 • bajkoterapia
 • muzykoterapia
 • gimnastyka korekcyjna
 • ruch rozwijający wg W. Sherborn
 • savoir-vivre przedszkolaka
 • zajęcia kulinarne
 • comiesięczne atrakcje: np. teatrzyk, bal, spotkania z ciekawymi ludźmi

Opieka specjalistyczna

Dzieci z naszego przedszkola znajdują się pod opieką poradni psychologiczno-pedagogicznej.

W przedszkolu prowadzone są zajęcia specjalistyczne:
 • zajęcia psychologiczne (nazywanie emocji, zajęcia dla dzieci nieśmiałych, zajęcia przeciw agresji)
 • zajęcia pedagogiczne dla dzieci 5-letnich, przygotowujące ich do pisania i czytania (m. in. terapia ręki)
 • zajęcia logopedyczne, w tym logopedia indywidualna, prowadzona w gabinecie logopedycznym

Kadra

Naprawdę lubimy pracować z dziećmi. Staramy się robić wszystko, aby nasze przedszkole było miejscem przyjemnym dla nich i bezpiecznym. Naszym celem jest i zawsze będzie sprostanie oczekiwaniom, jakie pokładają w nas dzieci i ich rodzice. Tworzymy zespół wykwalifikowanych pedagogów i opiekunów. Wiedza, umiejętności i osobowość – personel Przedszkola Niepublicznego” Fundacji Dobroczyńca” to kadra dobrze dobrana, otwarta i ukierunkowana na dzieci.

Współpraca z rodzicami

Zakładamy realną i skuteczną współpracę z rodzicami. To jeden z naszych priorytetów. Jesteśmy otwarci na Państwa potrzeby i oczekiwania wychowawczo – edukacyjne. Stwarzamy warunki do obserwowania dzieci, ich postępów i zachowań w grupie przedszkolnej. Umożliwiamy zapoznanie się z różnorodnymi metodami i technikami, stosowanymi przez nauczycieli w pracy z dzieckiem.

Z naszej strony proponujemy rodzicom:
 • zajęcia otwarte
 • comiesięczne konsultacje indywidualne
 • wspólne imprezy i festyny
 • udział w wycieczkach i teatrzykach

W Przedszkolu Niepublicznym” Fundacji Dobroczyńca” działa Rada Rodziców.
Razem z Państwem budujemy szczęśliwe dzieciństwo Waszych dzieci, bo wiemy, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” (J. Korczak).

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna Fundacji Dobroczyńca

Rodzicu, zgłoś się do poradni, jeśli zauważyłeś, że Twoje dziecko: ma trudności z nauką, sprawia kłopoty wychowawcze, zachowuje się niezrozumiale, ma problemy z wyrażaniem uczuć, jest zamknięte w sobie lub wybuchowe, ma kłopot w kontakcie z rówieśnikami lub z dorosłymi, podejrzewasz, że sięga po alkohol, narkotyki lub zbyt dużo czasu spędza przy komputerze, ma wadę wymowy.

Udzielamy pomocy w trudnych sytuacjach. Wspomagamy nauczycieli w pracy z uczniem. W naszych Poradniach działają zespoły orzekające do odpowiednich form kształcenia i opieki. Prowadzimy badania, diagnozujemy i wydajemy – na wniosek rodziców lub prawnych opiekunów dziecka – opinie związane z kształceniem i wychowaniem dzieci.

Fundamentem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Fundacji Dobroczyńca są wykwalifikowani pracownicy pedagogiczni. Jesteśmy otwarci na potrzeby innych, z życzliwością i szacunkiem podchodzimy do wszystkich osób korzystających z naszej pomocy. Zapewniamy dyskrecję. Tworzymy zespół zmotywowany do działania, ciągle poszerzamy swoją wiedzę. Przyjaźnie nastawieni, staramy się być doskonałym partnerem w pracy zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie