Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Europejska Szkoła Aktywnej Edukacji "Olimpijczyk"

ul. Kościerzyńska 76/78, 60-446 Poznań
tel. (061) 841-02-95, tel. (061) 841-02-94
www:   http://www.olimpijczyk.edu.ple-mail:   biuro@olimpijczyk.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11037 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE

SZKOŁA PODSTAWOWA

GIMNAZJUM

- szkółka tenisowa
- nauka pływania
- opieka stomatologa
- bloki przedmiotowe:
 • matematyczno-informatyczny
 • humanistyczny
 • artystyczny

 • - nauka języka angielskiego
  - od klasy IV nauka drugiego języka obcego
  - kolonie, obozy językowe
  - języki obce:
 • angielski - język podstawowy
 • drugi język do wyboru przez rodziców: niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, rosyjski
 • O szkole

  Nasza placówka powstała w 1993 roku jako Prywatne Przedszkole "Olimpijczyk". Po czterech latach radości z poznawania świata wspólnie z Rodzicami stworzyliśmy wizję Szkoły Podstawowej "Olimpijczyk". W 1997 roku na bazie grupy sześciolatków żegnających Przedszkole powstała jej pierwsza klasa.

  Europejska Szkoła Aktywnej Edukacji "Olimpijczyk" oraz Przedszkole "Olimpijczyk" spełniają wszystkie ustawowe wymogi dotyczące szkolnictwa niepublicznego. Szkoła podobnie jak inne tego typu, ma uprawnienia szkoły publicznej. Szkoła i Przedszkole zostały wybudowane z myślą o "Olimpijczykach". Mamy piękne, przestronne, kolorowe sale, kuchnię, stołówkę, nowocześnie wyposażoną pracownię komputerową, salę gimnastyczną, olbrzymi teren rekreacyjno-sportowy dla małych i dużych dzieciaków.

  Szkoła podstawowa

  Zajęcia w nauczaniu początkowym są zintegrowane, tj. wszystkie formy aktywności (np. matematyczna, polonistyczna, plastyczna) występują wspólnie. W wyższych klasach przedmioty łączymy w bloki np. matematyczno-informatyczny, humanistyczny, artystyczny.

  Oprócz podstawowych zajęć metodycznych dzieci codziennie uczą się języka angielskiego, a od IV klasy drugiego języka zachodniego. Wszyscy uczniowie obowiązkowo biorą udział w 1-godzinnym dziennie wychowaniu fizycznym (2x w-f tygodniowo, 2x tenis ziemny, 1x basen, uzupełniany przez jazdę konną, jazdę na nartach i snowboardzie, taniec towarzyski, taniec nowoczesny).

  Gimnazjum

  Uczniom gimnazjum oferujemy:

  • wspaniałe warunki do nauki - przestronne, pełne światła, kolorowe sale w odrębnej części budynku szkolnego
  • doskonale wyposażoną salę komputerową z Internetem
  • salę gimnastyczną
  • stołówkę oferującą pełne wyżywienie (przygotowane przez własną kuchnię)
  • olbrzymi teren rekreacyjno-sportowy.

  Zajęcia językowe i sportowe odbywają się codziennie. Młodzież gimnazjalna ma do wyboru jęz. niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, rosyjski. Kondycję fizyczną doskonalić można w szkolnej siłowni, na zajęciach SKS-u, w czasie nauki pływania, gry w tenisa ziemnego, jazdy an nartach i snowboardzie.

  Zajęcia pozalekcyjne

  Zajęcia informatyczne odbywają się dla wszystkich grup wiekowych szkoły podstawowej i gimnazjum. Młodsi uczniowie poznają proste programy i gry edukacyjne, a starsi uczą się obsługi aparatu cyfrowego, tabletu graficznego i komputerowej obróbki zdjęć oraz filmów.

  Dla sportowców mamy równie bogatą ofertę: SKS dla najmłodszych i starszych, tenis ziemny, basen, zajęcia narciarskie na Malcie, zajęcia jazdy konnej. Oprócz tych kółek funkcjonują jeszcze: kółko przyrodnicze, kółko matematyczne, historyczne, plastyczne, muzyczne, zajęcia dla dzieci z dysleksją, zajęcia artystyczne dla dzieci najmłodszych, kółko gitarowe, kółko wędkarskie, zajęcia tekwondo.

  PRZEDSZKOLE

  Nasze Przedszkole "Olimpijczyk" jest położone w poznańskich Smochowicach, tuż przy lesie w pobliżu Jeziora Kierskiego.

  Dzieci spędzają czas w przestronnych salach przedszkolnych odpowiednio przygotowanych i wyposażonych. Korzystają ze świeżego powietrza przebywając na placu zabaw w ogródku przedszkolnym oraz na spacerach w pobliskim lesie.

  Wykwalifikowani nauczyciele dbają o wychowanie dzieci, kształtowanie ich systemu wartości, zdobywanie wiadomości i umiejętności w zakresie programu wychowawczo-dydaktycznego przedszkola, tzn.:

  • edukacja w zakresie mowy i myślenia,
  • ksztacenie umiejętności matematyczno-przyrodniczych,
  • technicznych,
  • praktycznych,
  • literackich,
  • muzycznych
  • ruchowych.

  Najmłodszymi dzieci (3-latki)pod opieką wykwalifiokowanego pedagoga przygotowują się do życia w grupie, poznają najbliższe środowisko, bawią się w teatr, uczą się piosenek i zabaw.

  Zerówkowicze uczą się pisania literek i czytania. Odkrywają tajemnice i zagadki otaczającego świata. Uczą się wyrażać siebie poprzez plastykę oraz działania teatralne. Grają na flażoletach oraz tańczą i śpiewają. Zgłębiają także świat współczesnych technologii na zajęciach informatycznych z panią Mariolą.
  Codziennie wszystkie grupy odwiedza nauczyciel, który uczy dzieci języka angielskiego, na zajęciach często ma gitarę. Uczy angielskiego poprzez zabawę, piosenkę i wspaniałe poczucie humoru. Zajęcia rytmiki odbywają się codziennie we wszystkich grupach.

  Dzieci dbają o swoje zdrowie nie tylko podczas spacerów, ale także podczas ćwiczeń gimnastycznych, zajęć na basenie. Gdy zaczyna się robić ciepło na dworze najstarsi chodzą na zajęcia tenisa ziemnego, a zimą uczą się jazdy na nartach.

  W przedszkolu dzieci jedzą 3 smaczne posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek.

  Raz w miesiącu dzieci biorą udział w koncertach muzycznych przygotowywanych przez profesjonalnych muzyków. dzieci wyjeżdżają do Teatru Animacji, Teatru Muzycznego lub do różnych muzeów położonych w Poznaniu lub w jego okolicy.

  Dzieci dzielą sie swoimi postępami i osiągnięciami z rodzicami na wspólnych spotkaniach i zajęciach integracyjnych w ciągu roku. Przedszkolacy obchodzą też święta narodowe i okolicznościowe.

  Przygotowują je samodzielnie zapraszają: Babcie i Dziadków na Wigilijne spotkania, a Rodziców na Święto Rodziny. Obdarowują gości własnoręcznie przygotowanymi podarkami, jedzą wspólnie przygotowane łakocie, razem bawią się, tańczą i śpiewają.

  Dzieci uczą się też pamiętać o innych biorąc udział w różnych akcjach organizowanych w przedszkolu, min.: zbiórka darów dla dzieci z "Domu Małego Dziecka:, spędzanie wspólnych balików lub organizowanie występu dla tych dzieci.

  Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
  Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

  zmiany@szkolnictwo.pl

  Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

  X

  TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

  Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
  Skontaktuj się z redakcją katalogu,
  ustal atrakcyjne warunki współpracy.
  Ilość odwiedzin katalogu szkół:
  wrzesień 2014 - 1.760.993
  październik 2014 - 1.807.983
  listopad 2014 - 1.782.702
  styczeń 2015 - 2.003.589

  OKS www.szkolnictwo.pl
  e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
  - ponad 1,5mln użytkowników/mies.


  Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

  Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

  Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie