Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
VIII Liceum Ogólnokształcące

im. Olimpijczyków Polskich w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 9

ul. Małkowskiego 12, 70-306 Szczecin
tel. (91) 489-33-91, fax (91) 489-29-26
www:   http://www.lo8.szczecin.pl
VIII LO na Facebooku
e-mail:   sekretariat@zso9.szczecin.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 17030 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa medyczno - przyrodnicza
  przedmioty rozszerzone:
  biologia, chemia/geografia - do wyboru,
  j angielski

- klasa dziennikarska (integracyjna)
  przedmioty rozszerzone:
  j. polski, historia, j angielski

Misją edukacyjną naszej szkoły jest ukształtowanie ucznia tak, aby, jako absolwent, był człowiekiem małej ojczyzny, obywatelem świata i godnym następcą tradycji klasycznej, wiernym tak uniwersalnym wartościom, jak: prawda, dobro i piękno, do czego predestynuje go wiedza, umiejętności i postawy.

Gwarantujemy wysoką jakość przygotowania do egzaminu maturalnego:
 • większość grona pedagogicznego stanowią nauczyciele dyplomowani, posiadający status egzaminatorów z języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, geografii, historii, wos-u, matematyki, biologii, chemii, fizyki oraz informatyki
 • uczniowie przygotowywani są do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym (indywidualizacja pracy)
 • zmodyfikowana jest siatka godzin; w klasie maturalnej realizowane są głównie przedmioty maturalne
 • prowadzone są dodatkowe (nieodpłatne) zajęcia przygotowujące uczniów do matury z j. polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego, matematyki, historii, wos-u, biologii, geografii, chemii i fizyki
 • nauczyciele przygotowują uczniów do olimpiad i konkursów przedmiotowych, co daje możliwość rzetelnej i pogłębionej wiedzy, a także rozwijania zainteresowań
 • szkoła współpracuje z wyższymi uczelniami Szczecina
 • nauczyciele pracują nowatorsko, stosując metody nauczania, które aktywizują uczniów i ułatwiają im opanowanie wiedzy oraz umiejętności niezbędnych w procesie edukacji, a przede wszystkim w dorosłym życiu
 • dbamy o niezmienność kadry pedagogicznej w całym cyklu nauczania

Klasa medyczno - przyrodnicza
Klasa przygotowuje uczniów do podjęcia studiów, na których wymagany jest wysoki wynik z egzaminu maturalnego z biologii, chemii, geografii i języka angielskiego. Rozwija aktywną osobowość, wyrabia umiejętność kojarzenia i wnioskowania oraz samodzielnego poszukiwania wiedzy. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach laboratoryjnych i warsztatowych na szczecińskich uczelniach wyższych podczas realizacji projektów: "Warsztaty Ekologiczne", "Licealista w świecie nauki" lub udziału w Zachodniopomorskich Spotkaniach z Nauką. Edukacja prozdrowotna stanowi w tej klasie przedmiot uzupełniający.

Klasa dziennikarska
Klasa rozwija zainteresowania dziennikarskie, inspiruje do aktywności twórczej, pracy nad sobą, pogłębiania wiedzy, samodzielnego i krytycznego myślenia oraz pracy w zespole. Przygotowuje do podjęcia studiów, na których wymagany jest wysoki wynik egzaminu maturalnego z języka polskiego, historii i języka angielskiego w zakresie rozszerzonym. Przedmiotem uzupełniającym w tej klasie są warsztaty dziennikarskie, które dają umiejętność tworzenia tekstów prasowych, co uczniowie wykorzystują w praktyce, redagując gazetkę szkolną "eLO8", w której pierwsze kroki stawiali znani szczecińscy dziennikarze. Uczniowie będą również zaznajamiani z podstawami prawa, w tym prasowego.

Zainteresowania naszych uczniów rozwijane są w ramach:
 • autorskich projektów edukacyjnych takich jak: "Dzień Naukowca" organizowany we współpracy z uczelniami wyższymi Szczecina, „Dni Humanistyczne”, „Dni Języków Obcych”, „Dni Przedmiotów Ścisłych”
 • uczestnictwa w projektach realizowanych przez szczecińskie uczelnie np. "Licealista w świecie nauki" (ZUT), "Mam PUM" czy "Warsztaty Ekologiczne"
 • wyjść na przedstawienia teatralne, seanse filmowe, wystawy muzealne oraz zajęcia w Książnicy Pomorskiej
 • organizacji uroczystości szkolnych np.: Święto Szkoły, ślubowanie i „otrzęsiny” uczniów klas pierwszych, obchodów rocznic historycznych
 • aktywnego uczestnictwa w Samorządzie Uczniowskim, Młodzieżowej Radzie Miasta Szczecina oraz w akcjach charytatywnych
 • redagowania gazetki szkolnej "eLO8"
 • możliwości organizacji różnorodnych imprez, które wynikają z ich zainteresowań,
 • kół zainteresowań: Koło Turystyczne, Szkolny Klub Wolontariusza, Koło Matematyczne, Koło Języka Niemieckiego, Koło Debat Szkolnych, Warsztaty Dziennikarskie, SKS, w ramach którego, odbywają się zajęcia: piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki koszykowej, tenisa stołowego.

Szkoła posiada długoletnią tradycję sportową, którą pielęgnuje. Absolwentami naszej szkoły jest grono wielu wybitnych sportowców, którzy uczestniczyli w igrzyskach olimpijskich. Należą do nich między innymi: Marta Włodkowska, Aurelia Trywiańska, Radosław Majdan, Olgierd Moskalewicz, Piotr Albiński. Wielu uczniów - sportowców, absolwentów szkoły, ukończyło m.in. prawo, medycynę, ekonomię, pedagogikę i inne kierunki nie związane ze sportem.

Baza szkoły

Rodzice i uczniowie mogą na bieżąco śledzić oceny i frekwencję w dzienniku elektronicznym, dostępnym na stronie internetowej szkoły oraz korespondować z nauczycielami i wychowawcą, co sprzyja podtrzymywaniu stałego kontaktu ze szkołą.
 • pracownie komputerowe z dostępem do Internetu oraz centrum multimedialne
 • nowoczesne zaplecze techniczne, tablice interaktywne
 • każda pracownia dysponuje sprzętem komputerowym z dostępem do Internetu
 • profesjonalne laboratoria językowe
 • możliwość korzystania z czytelni i biblioteki
 • podjazd i winda dla osób poruszających się na wózkach
 • kompleks boisk sportowych
 • szatnie sportowe z łazienkami wyposażone są w kabiny prysznicowe
 • smaczne obiady w stołówce szkolnej
 • indywidualne szafki dla każdego ucznia

Podczas lekcji historii młodzież korzysta z oryginalnych źródeł historycznych zgromadzonych w Szkolnym Muzeum Pamiątek.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie