Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Centrum Języków Obcych

Centro Italiano Di Cultura

ul. Bohaterów Warszawy 26, 43-300 Bielsko-Biała
tel. (33) 816-40-68, fax (33) 816 45-77
www:   http://www.centroitaliano.pl
Centrum Języków Obcych na Facebooku
e-mail:   info@centroitaliano.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 12840 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


Szkolenia językowe dla firm

- grupowe
- indywidualne
- język biznesu
- język techniczny
- język polski dla obcokrajowców

Wykonujemy tłumaczenia
(ustne, pisemne, przysięgłe)

- zwykłe, techniczne, specjalistyczne
- z zakresu: zagadnień technicznych,
  prawa, ekonomii i handlu, marketingu,
  medycyny, literatury i innych

 

CENTRUM JĘZYKÓW OBCYCH

Języki

- język włoski
- język angielski
- język francuski
- język hiszpański
- język niemiecki
- język rosyjski
- język polski dla obcokrajowców
- i wiele innych...

Rodzaje kursów

- standardowy
- intensywny
- konwersacyjno-powtórzeniowy
- przygotowawczy do egzaminów
  państwowych

- kurs przygotowawczy do egzaminu CILS
- przygotowawczy do matury

- specjalistyczny - w zakresie języka
  technicznego, prawno-administracyjnego,
  handlowego, bankowego, medycznego

- kursy wakacyjne
- język obcy w pracy
- kursy we Włoszech!
- wszystkie poziomy nauczania

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych!

O naszym centrum

Centrum języków obcych “Centro Italiano di Cultura” od 20 lat zajmuje się profesjonalną obsługą językową klientów indywidualnych oraz biznesowych. Zakres naszej działalności obejmuje: usługi doradcze dla firm, tłumaczenia pisemne, ustne oraz szkolenia językowe dla firm i osób prywatnych. Wieloletnie doświadczenie podparte prawdziwą pasją językową pozwoliło nam na wypracowanie modelu współpracy, opartej na jakości, punktualności oraz elastyczności w stosunku do klienta i jego potrzeb.W naszej działalności korzystamy z usług profesjonalistów, tłumaczy oraz lektorów, nastawionych na ciągły rozwój oraz zdobywanie nowych kompetencji.


Kursy językowe w Polsce

Metody nauczania
Programy kursów są opracowywane przez zespół lingwistów, posiadających solidne przygotowanie teoretyczne oraz doświadczenie nauczaniu języka, nie tylko w szkołach, ale również na uniwersytetach. Stosowane przez nich strategie metodologiczne uwzględniają zróżnicowane potrzeby poszczególnych grup.

W pracy dydaktycznej polskiego wykładowcę wspomaga native speaker, co pozwala uczestnikom kursu na szybsze postępy w przyswajaniu języka.
Przyjęta przez nas metodologia opiera się na metodzie audiowizualnej, która jest bardzo stymulująca, przede wszystkim w przypadku osób rozpoczynających naukę. Oglądając scenki sytuacyjne i słuchając dialogów, umiejscowionych w różnorodnych kontekstach komunikacyjnych, uczniowie przyswajają stopniowo nowe struktury morfosyntaktyczne, sami odkrywając reguły, które leżą u ich podstaw. Ta metoda, w przeciwieństwie do metod tradycyjnych, bazujących wyłącznie na pamięciowym przyswajaniu gramatyki, pobudza językową kreatywność ucznia, pozwalając mu tworzyć poprawne wypowiedzi.

Nasi lektorzy mają wysokie kwalifikacje zawodowe, stosują najnowsze metody dydaktyczne.

Posiadamy bogatą bazę danych lektorów, dlatego jesteśmy w stanie zorganizować dla Państwa szkolenia z innych, mniej popularnych języków.


Kursy językowe - WRZESIEŃ ZA DARMO!

Jak co roku, we wrześniu zapraszamy na bezpłatną lekcje pokazową z języka włoskiego. Wrześniowe spotkania pozwalają na zapoznanie się z naszą kadrą dydaktyczną oraz metodyką nauczania języka. Uczestnictwo w zajęciach jest całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące. Lekcje pozwalają na "zapoznanie" się z językiem oraz na podjęcie decyzji o ewentualnej kontynuacji nauki w roku akademickim.

Kursy językowe we Włoszech

Centro Italiano di Cultura organizuje kursy języka i kultury włoskiej we Włoszech. Szkoły, z którymi współpracujemy, mają swoje siedziby w miastach znanych na całym świecie ze względu na dziedzictwo artystyczne oraz malownicze usytuowanie. Są to: Florencja, Pisa, Rimini, Rzym, Sanremo, Viareggio.


Dajemy w ten sposób możliwość poszerzenia, pod czujnym okiem specjalistów, i wykorzystania w praktyce, umiejętności zdobytych podczas kursu w Polsce, jak również rozwijania kompetencji komunikacyjnych poprzez bezpośredni kontakt z językiem. Typowa dla kultury włoskiej, miła atmosfera oraz serdeczność lektorów uprzyjemniają naukę języka. Dodatkowo uczniowie mogą korzystać z zajęć fakultatywnych, takich jak: wycieczki, zwiedzanie zabytków, itd.

Egzaminy CILS

CILS - Certyfikat potwierdzający znajomość języka włoskiego

Nowość! CILS B1 CITTADINANZA - Dla osób które ubiegają się o włoskie obywatelstwo.

Egzamin CILS sprawdza poziom kompetencji językowej i komunikacyjnej: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu pisanego, kompozycja tekstu, konwersacje, struktury językowe. Egzamin składa się z części pisemnej i ustnej, która jest nagrywana. Obie części są przesyłane do Centro CILS przy Uniwersytecie dla Obcokrajowców w Sienie, gdzie są sprawdzane i oceniane. Poziomy: Livello A1, Livello A2, Livello CILS Uno- B1, Livello CILS Due- B2, Livello CILS Tre- C1, Livello CILS Quattro- C2.
Certyfikaty Due, Tre, Quattro upoważniają do nauczania języka włoskiego w różnych instytucjach, w zależności od poziomu. (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dn. 12 marca 2009 w sprawie szczegółowych kwalifikacji.) Istnieje możliwość podejścia do specjalnych egzaminów CILS modulo adolescenti dostosowanych do dzieci w wieku od ok. 12 do 14 lat.
Quaderni CILS – jeden z rodzajów materiałów dydaktycznych używanych podczas kursów. Zbiór egzaminów, które już zostały kiedyś przeprowadzone. Wydano je, aby kandydaci mogli zapoznać się ze sposobem przeprowadzania egzaminu i aby mogli właściwie ocenić swój poziom. Można je zamówić osobiście w naszej siedzibie, telefonicznie, faksem lub poprzez Internet.

Szkolenia językowe dla firm

Nasza szkoła od ponad 15 lat uczy języków obcych pracowników oraz dyrektorów największych firm na naszym terenie. Dysponujemy lektorami polskimi oraz native speakerami posiadającymi wieloletnie, udokumentowane doświadczenie w nauczaniu. Zajęcia odbywają się w oparciu o indywidualne plany nauczania opracowywane w porozumieniu z klientem - przed rozpoczęciem kursów przeprowadzamy szczegółową analizę wstępną wymogów i dążeń firmy.

Oferujemy:
  • wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną
  • indywidualny plan nauczania dostosowany do potrzeb Klienta
  • zajęcia prowadzone w siedzibie klienta lub w naszej szkole językowej
  • przyjazną i motywującą atmosferę
  • bieżącą oraz końcową weryfikację postępów nauczania
  • comiesięczne raporty obecności na zajęciach
  • stałą cenę za jednostkę lekcyjną niezależnie od ilości osób w grupie

Rodzaje kursów
  • grupowe, indywidualne
  • język biznesu, język techniczny
  • język polski dla obcokrajowców

Usługi dla firm

Prowadzimy usługi doradztwa dla firm w obrębie zakładania oraz prowadzenia działalności gospodarczej, negocjacji, pośrednictwa handlowego oraz badań rynku. Świadczymy także usługi księgowe oraz kadrowo-płacowe, takie jak sporządzanie listy płac, rozliczanie umów, zakładanie akt osobowych, sporządzanie dokumentów do ZUS i GUS i inne.

Wydarzenia kulturalne

Centro Italiano di Cultura, w ramach promocji kultury włoskiej na Śląsku, organizuje, Przy stałym wsparciu Urzędu Miasta Bielsko-Biała, wystawy, koncerty, przedstawienia teatralne, recitale, sympozja, w których mogą bezpłatnie uczestniczyć osoby zainteresowane. Aktualne informacje o planowanych imprezach kulturalnych znajdują się zawsze na naszej stronie internetowej, facebooku oraz w lokalnej prasie.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie