Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
EGIDA Szkoła Języków Obcych i Obozy językowe w Anglii i Italii

ul. Wałowa 5, 44-300 Wodzisław Śląski
tel. (32) 455 68-85, tel. kom. 788 997-121
(budynek Zespołu Szkół Podstawowych nr 2)
www:   http://www.egida.com.pl
obozy językowe
EGIDA na Facebooku
e-mail:   egida@egida.com.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8356 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

OBOZY JĘZYKOWE W ANGLII

OBOZY JĘZYKOWE W ITALII

ZAPRASZAMY DO ODDZIAŁU W KATOWICACH

 

SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH

- język angielski
- język niemiecki
- język hiszpański
- język włoski

RODZAJE KURSÓW

- kursy językowe dla dzieci
- kursy językowe dla młodzieży i dorosłych
- kursy z programem Matura
- kursy przygotowujące do egzaminów
  FCE, CAE

- kursy dla specjalistów (dla lekarzy,
  prawników, ekonomistów,
  pracowników banków oraz firm
  turystycznych)

- kursy językowe dla firm i instytucji

EGIDA to MIEJSCE I LUDZIE zajmujący się poznawaniem,
zgłębianiem i popularyzowaniem JĘZYKÓW OBCYCH.

W 2008r. Egida została uhonorowana członkostwem w programie partnerskim British Council Addvantage i co roku uczestniczy nieprzerwanie w kolejnych edycjach tego programu. Od 2012r. egzaminy FCE oraz CAE organizowane są w siedzibie naszej szkoły w Wodzisławiu Śląskim (w budynku Zespołu Szkół nr 2). Zapisy nowych słuchaczy prowadzone są non-stop za pośrednictwem formularza zapisów on-line.

Od września 2012r. EGIDA rozszerzyła zakres działalności o Katowice gdzie na osiedlu Bażantowo przy ul. Pijarskiej 5 powstał nowy oddział Szkoły. Zajęcia prowadzone są w nowoczesnych, doskonale wyposażonych salach budynku Gimnazjum Pijarów. Kontakt telefoniczny do oddziału w Katowicach: 506 145 322.

   Egzaminy FCE oraz CAE w Egidzie!
Pakiet egzaminacyjny zawiera:
  • zajęcia 2 razy w tygodniu po 2 godziny lekcyjne
  • 120 godzin lekcyjnych w roku szkolnym: od października do czerwca
  • regularne zajęcia z native speaker’em
  • test kwalifikacyjny dla rozpoczynających naukę w Egidzie
  • bezpłatny egzamin próbny „mock exam”
  • pisemna rekomendacja Egidy – dopuszczenie do egzaminu FCE lub CAE (w przypadku nie zdania egzaminu przez słuchacza: zniżka w wysokości ceny egzaminu odliczana od kursu w kolejnym roku szkolnym)
  • na zakończenie kursu wydanie Zaświadczenia Ukończenia Kursu
  • cena nie obejmuje kosztu podręczników oraz opłaty za egzamin FCE i CAE

Szkoła Języków Obcych Egida powstała w 1994 roku. Organizowane przez nas intensywne kursy języka angielskiego, niemieckiego uwzględniają zalecenia i programy nauczania międzynarodowych instytucji edukacyjnych, tj. British Council i Goethe Institut z którymi współpracujemy przygotowując naszych uczniów do organizowanych przez te Instytucje, i honorowanych na całym świecie egzaminów językowych.

Uczniowie naszej szkoły to reprezentanci wszystkich grup wiekowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się kursy z programem Matura oraz przygotowujące do egzaminów organizowanych przez British Council - FCE, CAE, które w Polsce uznawane są na prawach egzaminu państwowego. To, co wyróżnia nas spośród innych szkół językowych to ogromny nacisk kładziony na KONWERSACJE.

Lekcje prowadzone są przez absolwentów Wydziałów Filologicznych Uniwersytetów i Kolegiów Nauczycielskich. Wielu z nich to nauczyciele wodzisławskich i rybnickich liceów i gimnazjów, którzy ukończyli kursy dla egzaminatorów „nowej” matury. W Egidzie, oprócz kwalifikacji zawodowych liczy się osobowość lektora, a przede wszystkim otwartość i umiejętność motywowania słuchaczy do nauki. Nasi nauczyciele lubią uczyć i z dużym zaangażowaniem podchodzą do prowadzonych przez siebie lekcji.

Kursy językowe
Szkoła Języków Obcych Egida oferuje profesjonalne kursy języków obcych (angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego) dla dzieci, młodzieży i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania, w tym kursy przygotowujące do matury oraz egzaminów FCE i CAE. W regularnych odstępach czasu w grupach o poziomie zaawansowania wyższym od A1 zajęcia konwersacyjne prowadzą zatrudnieni przez Egidę nauczyciele obcokrajowcy – native-speakerzy.

Zajęcia prowadzone są metodą komunikatywną (communicative language teaching - CLT) dopuszczającą popełnianie niewielkich błędów gramatycznych we wstępnej fazie nauki w celu obniżenia poziomu zahamowań przed komunikowaniem się w języku obcym. W metodzie tej nacisk kładziony jest na rozwijanie czterech najważniejszych sprawności językowych: mówienia, pisania, rozumienia ze słuchu oraz rozumienia tekstu pisanego.

Nauka w Egidzie odbywa się w grupach 10-12 osobowych oraz w mini grupach 7-9 osobowych. Oferujemy zajęcia indywidualne, mogą Państwo również stworzyć własną grupę składającą się np. z krewnych lub znajomych. Systematycznej ocenie podlegają Państwa postępy w przyswajaniu słownictwa podczas cotygodniowych, krótkich sprawdzianów. W regularnych odstępach czasu przeprowadzane są również testy sprawdzające stopień opanowania materiału. Na koniec roku szkolnego organizujemy testy końcowe. Zarówno sprawdziany ze słówek, jak i testy są skutecznym sposobem na zmotywowanie słuchaczy do nauki, pozwalają one również na powtórzenie i utrwalenie przerobionego materiału.

Po ukończeniu każdego roku, ci spośród słuchaczy Egidy, którzy pozytywnie zaliczyli materiał danego poziomu otrzymują Zaświadczenia Ukończenia Kursu.

Pracujemy z wykorzystaniem podręczników renomowanych wydawnictw tj. Oxford University Press, Longman, Express Publishing, Hueber Verlag i Guerra Edizioni.

Duży nacisk kładziemy również na pracę z oryginalnymi tekstami i materiałami audiowizualnymi, które znacznie ułatwiają komunikację w danym języku i wpływają na skuteczność metody komunikatywnej.

WYJAZDY JĘZYKOWE

Od kilku lat z oferty naszych obozów korzysta młodzież z całej Polski. Organizujemy 13 dniowe wakacyjne obozy językowe w Anglii dla młodzieży w wieku od 13-18 lat – nieprzerwanie od 1997r.
Połączenie nauki języka angielskiego pod okiem angielskich nauczycieli z projektami do przygotowania "w terenie", intensywnym zwiedzaniem, podglądaniem życia i kuchni prawdziwych Anglików oraz bardzo przystępną ceną, zdaje się być wspaniałym pomysłem na wakacje dla coraz większej liczby polskich nastolatków!

Zapraszamy również na wakacyjne obozy językowe z elementami języka włoskiego, kulturą i sztuką Italii. W programie zwiedzania proponujemy Rzym, Wenecję, San Marino i Florencję. Na miejsce zakwaterowania wybraliśmy Kompleks Międzynarodowego Ośrodka Wypoczynkowego w Cesenatico (niedaleko Rimini), który położony jest bezpośrednio przy piaszczystej plaży i składa się z trzech budynków La Perla, Bellelli oraz Blu Mare.

W organizacji obozów językowo-wypoczynkowych oraz językowych wycieczek szkolnych od 1997r. współpracujemy z tą samą angielską Szkołą Językową, która przygotowuje dla naszych obozowiczów zakwaterowanie u sprawdzonych rodzin. Przekonaliśmy się wielokrotnie, że takie „angielskie wakacje” przynoszą doskonałe efekty w utrwaleniu wiedzy zdobytej w ciągu roku szkolnego.

Warsztatowe obozy językowe w Anglii
Zapraszamy nauczycieli szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych do współpracy w organizacji między przedmiotowych warsztatowych obozów językowych w Anglii. Zapraszamy do udziału całe klasy lub grupy uczniów z nauczycielami-opiekunami.

Więcej informacji na stronie obozów językowych

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie