Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Języka Francuskiego

przy Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Francuskiej

ul. Bracka 5, 00-501 Warszawa
tel./fax (22) 621-52-15, tel. kom. 693-021-225
www:   http://www.szkolafrancuskiego.pl
e-mail:   biuro@szkolafrancuskiego.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11453 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA JĘZYKA FRANCUSKIEGO

- kursy języka francuskiego na wszystkich
  poziomach zaawansowania

- kursy specjalistyczne
- kursy przygotowujące do egzaminów
  DELF i DALF

- kursy dla dzieci i seniorów
- kursy ogólne
- kursy wakacyjne
- konwersacje
- zajęcia z gramatyki
- fonetyka - kurs prawidłowej francuskiej
  wymowy z elementami nauki transkrypcji

- kursy dla firm

O Nas
W 1991 r. Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej powołało do życia kursy języka francuskiego. Od 22 lat utrzymujemy się w czołówce specjalistycznych szkół językowych w Warszawie. Od samego początku naszym priorytetem jest jakość prowadzonych zajęć. Nasze działanie wynika z misji Stowarzyszenia, które jest bardzo aktywne również na polu kultury i działań obywatelskich. Kursant podpisuje z nami umowę.

W naszej szkole znajdziecie:
  • kursy na wszystkich poziomach
  • kursy dla dzieci i młodzieży
  • kursy specjalistyczne
  • kursy przygotowujące do matury
  • kursy przygotowujące do egzaminów DELF i DALF
  • warsztaty kulturowe
  • konwersacje

Nową formą zajęć są bloki tematyczne mające na celu otwarcie drzwi do świata francuskiej i frankofońskiej muzyki, filmu, literatury współczesnej, polityki i dyplomacji oraz innych interesujących dziedzin.

Prowadzimy również rozmowy o partnerstwie z francuskimi szkołami wyższymi. W Warszawie natomiast współpracujemy z Muzeum Literatury i Muzeum Historycznym. Wszystko po to, aby nauka u nas nie była nudnym wkuwaniem słówek, tylko prawdziwą przygodą, a język, którego uczymy żywym narzędziem komunikacji dyplomacji i elit intelektualnych, lecz przede wszystkim Waszym ulubionym językiem, drodzy słuchacze!

Nasi lektorzy i pracownicy

Kursy podstawowe i średnio-zaawansowane prowadzone są u nas przez lektorów z wyższym wykształceniem lingwistycznym lub filologicznym. Kursy zaawansowane natomiast prowadzą native speakerzy z uprawnieniami do nauczania języka francuskiego jako języka obcego.

Kandydaci na przyszłych lektorów przechodzą kilkustopniowy proces rekrutacji gwarantujący, że zatrudnieni zostaną tylko najlepsi, którzy oprócz doskonałej znajomości języka francuskiego posiadają odpowiednie predyspozycje pedagogiczne.

Przez cały okres pracy w Szkole Języka Francuskiego przy TPPF wszyscy lektorzy objęci są stałą opieką metodyka, co stanowi o jakości prowadzonych przez nas zajęć. Wszyscy nasi lektorzy to prawdziwi pasjonaci nauczania, absolwenci prestiżowych uczelni krajowych i zagranicznych, a przede wszystkim otwarci i sympatyczni ludzie, którzy są ciekawi świata i nie stoją w miejscu.

Metoda nauczania

Metoda nauczania języka francuskiego stosowana w Szkole Języka Francuskiego przy TPPF rozwija wszystkie sprawności językowe: rozumienie ze słuchu, mówienie, rozumienie tekstu pisanego oraz umiejętność pisania.

Metoda ta oparta jest w głównej mierze na "Podstawie programowej" Prof. dr hab. Jolanty Zając, która opracowała ją wyłącznie dla naszej szkoły. Fundamentem "Podstawy programowej" jest założenie, ze uczestnik kursu jest centralną postacią zarówno każdych zajęć, jak i całego toku nauczania. Metody nauczania, materiały dydaktyczne i formy pracy na zajęciach są podporządkowane nadrzędnemu celowi, jakim jest maksymalnie efektywne wykorzystanie czasu wszystkich słuchaczy w grupie.

Zarówno podręczniki i inne materiały dydaktyczne, jak i metody nauczania stosowane na kursach w Szkole Języka Francuskiego przy TPPF zapewniają harmonijny rozwój komunikacyjnych kompetencji językowych:
  • kompetencji lingwistycznej (leksykalnej, gramatycznej, semantycznej, fonologicznej, ortograficznej, ortoepicznej)
  • kompetencji socjolingwistycznej
  • kompetencji pragmatycznej (dyskursywnej i funkcjonalnej)

Założenia "Podstawy Programowej" spełniane są w oparciu o podręczniki Campus i Edito oraz uzupełniane dodatkowymi materiałami: artykułami z francuskiej prasy, reportażami, korespondencją etc. Językiem komunikacji od pierwszych zajęć jest język francuski, dzięki czemu postęp w rozumieniu ze słuchu jest błyskawiczny.

Oferta dla firm
Oferujemy kursy specjalistyczne oraz szkolenia językowe dla firm. Kilka razy w tygodniu nasi lektorzy udają się do siedzib przedsiębiorstw, aby konwersować, wyjaśniać zawiłości gramatyki, wprowadzać w arkana francuskiego języka biznesu. Zapewniamy kursy "szyte na miarę" dostosowane do specyfiki i potrzeb firmy. Umożliwiamy Państwu kontrolę nad przebiegiem zajęć poprzez okresowe raporty opisujące dokładnie zrealizowany materiał i postępy pracowników. Kursy i zajęcia indywidualne dla firm i instytucji publicznych prowadzone są przez dyspozycyjnych lektorów z dużym doświadczeniem w nauczaniu indywidualnym.
Serdecznie zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie