Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Języków Obcych DEUTSCH

ul. Stalmacha 20, 41-800 Zabrze
tel. (32) 278-65-31, tel. (32) 278-42-26
www:   http://www.deutsch.com.pl
e-mail:   zabrze@deutsch.com.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10087 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH

- język niemiecki
- język angielski
- język włoski
- język hiszpański
- język francuski
- język rosyjski

OFERUJE KURSY:

- dla dzieci
- dla młodzieży
- dla dorosłych
- przygotowawcze do matury
- kursy przygotowawcze do egzaminu gimnazjalnego
- kursy przygotowawcze do egzaminów międzynarodowych: FCE, CAE, ZD, ZMP (Goethe-Zertifikat C1), TOEFL, TOEIC, TELC
- języka biznesu
- grupy konwersacyjne
- projekty współfinansowane przez EFS


Szkoła Językowa DEUTSCH powstała w roku 1995 w Zabrzu. Początkowo planowano jedynie nauczanie języka niemieckiego. Już w pierwszym roku działalności szkoły okazało się jednak, że istnieje silne zapotrzebowanie na kursy języka angielskiego. Tak więc DEUTSCH - pomimo swojej nazwy - rozpoczął edukację w zakresie języka angielskiego, a w latach późniejszych również włoskiego, hiszpańskiego, francuskiego oraz rosyjskiego.

Zajęcia są prowadzone przez absolwentów i pracowników naukowych Wydziałów Filologicznych Uniwersytetów i Kolegiów Nauczycielskich. Szkoła Języków Obcych DEUTSCH to również Autoryzowane Centrum Egzaminacyjne wielu międzynarodowych certyfikatów, takich jak TOEFL, TOEIC, Zertifikat Deutsch i WiDaF.

Statut Szkoły został zatwierdzony przez Kuratorium Oświaty.

Kursy prowadzone są metodą komunikatywną (communicative language teaching - CLT) dopuszczającą popełnianie drobnych błędów gramatycznych w początkowej fazie nauki w celu pozbycia się zahamowań przed mówieniem w języku obcym. Główny nacisk położony jest na rozwijanie czterech najważniejszych sprawności językowych: mówienia, rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu pisanego oraz pisania.

Nauka może odbywać się w małych grupach (4-8 osób) lub indywidualnie, jeden raz lub dwa razy w tygodniu. Mogą Państwo również stworzyć swoją własną grupę składającą się np. z krewnych, znajomych lub kolegów z klasy.

Pracujemy w oparciu o podręczniki renomowanych wydawnictw tj. Oxford University Press, Longman, Express Publishing, Hueber Verlag, PWN.

Szczególny nacisk kładziemy na kontakt z oryginalnymi tekstami lub materiałami audiowizualnymi, tak aby po ukończeniu kursu słuchacz mógł się swobodnie porozumiewać w danym języku. Wykorzystywanie autentycznych tekstów, jak np. ulotki reklamowe, gazety czy proste filmy decyduje o skuteczności metody komunikatywnej.

Kwalifikacja na dany poziom zaawansowania odbywa się na podstawie testu lub rozmowy z lektorem. Dbamy o jednolity poziom w grupach.

Na koniec każdego semestru przeprowadzamy egzamin semestralny sprawdzający poziom wiedzy przyswojonej przez słuchacza. Kurs kończy się uzyskaniem Świadectwa Ukończenia Kursu. Jest to oficjalny druk Ministerstwa Edukacji Narodowej. Chętni mogą przystąpić do egzaminów międzynarodowych TOEFL, TOEIC, TELC?, Zertifikat Deutsch, WiDaF przeprowadzanych w siedzibie naszej szkoły.

Wszyscy kursanci, w ramach wykupionego kursu mogą uczestniczyć jeden raz w tygodniu w bezpłatnych, dodatkowych zajęciach konwersacyjnych. Osoby nieobecne na zajęciach lub mające problemy z opanowaniem materiału mogą korzystać z bezpłatnych konsultacji.

GRUPY DLA DZIECI

Dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszą się zajęcia dla dzieci z języka angielskiego i niemieckiego. Wysoka efektywność zajęć osiągana jest dzięki zróżnicowaniu grup pod względem wieku oraz stopnia zaawansowania. Oprócz tradycyjnych form nauki wykorzystywane są w nich elementy gier i zabaw, co pozwala maksymalnie wykorzystać energię i zadowolenie dzieci płynące z pozytywnej rywalizacji do celów dydaktycznych.

W grupach dzieci młodszych kładziemy nacisk na pamięciowe opanowywanie słownictwa i struktur zdaniowych, bez tłumaczenia rządzących nimi reguł (najczęściej przy pomocy rymowanek, wierszyków, piosenek i obrazków).

Wraz z rozwojem umiejętności pisania dochodzi od tego praca z tekstem i pojawiają się pierwsze pisemne zadania domowe.

Dzieci starsze (od ok. czwartej klasy szkoły podstawowej) poznają ponadto podstawowe zasady gramatyki, które pozwalają im dostrzec pewne reguły rządzące językiem i ułatwiają tworzenie własnych wypowiedzi.

Najmłodsze grupy wiekowe pracujące w naszej szkole to sześcio- i siedmiolatki. Zajęcia dla dzieci prowadzone są w systemie 1 zajęcia tygodniowo (z krótką przerwą w trakcie zajęć). Starsze dzieci zapraszamy ponadto nieodpłatnie na drugie w tygodniu, nieobowiązkowe zajęcia dodatkowe.

FIRMY I INSTYTUCJE

Oferujemy Państwu kursy języka angielskiego / niemieckiego / francuskiego / hiszpańskiego / włoskiego / rosyjskiego w siedzibie Państwa Firmy.

Z naszych doświadczeń wynika, że przyjazd lektora do firmy lub instytucji jest dla mocno zawodowo obciążonych słuchaczy jedyną możliwością zdobycia podstawowej w jednoczącej się Europie umiejętności - praktycznego posługiwania się co najmniej jednym językiem obcym.

Szkoła Języków Obcych DEUTSCH dr Piotr Kurnicki Sp.k. jest jedną z nielicznych instytucji szkoleniowych w Polsce oferującą kursy językowe na terenie całego kraju. Dzięki liczącej kilkadziesiąt osób sieci lektorów prowadzimy szkolenia w dużych ośrodkach przemysłowych (np. Kraków, Katowice) jak również jesteśmy w stanie dotrzeć do klientów, których siedziby są mocno oddalone od głównych szlaków komunikacyjnych.

Słuchaczom zaawansowanym możemy zaoferować kursy z elementami języka technicznego, ekonomicznego, korespondencji handlowej oraz przystąpienie do egzaminów ETS lub The European Language Certificates (TELC).

Kontakt dla klientów biznesowych i instytucjonalnych:
dr Piotr Kurnicki: tel. 501-70-98-98
e-mail: firmy@deutsch.com.pl
infolinia: 0 801-13-91-13

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie