Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ekonomicznych

ul. Jana Pawła II 28, 49-300 Brzeg
tel. (77) 416-27-94, fax (77) 416-21-30
www:   http://zsebrzeg.pl
ZSE na Facebooku
e-mail:   zse_brzeg@wodip.opole.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 18029 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


SZKOŁY DLA MŁODZIEŻY

TECHNIKUM NR 2


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 2

 II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH (3 lata)

- na podbudowie gimnazjum lub 8-letniej
  szkoły podstawowej


SZKOŁA POLICEALNA DLA DOROSŁYCH (2 lata)

- na podbudowie szkoły średniej
  w zawodach:

- technik administracji

KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE
w zawodach:


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE

- noclegi w pokojach 1, 2 i 3 osobowych
  z łazienkami

- duży parking dla samochodów
- przystosowane do potrzeb osób
  niepełnosprawnych

- samoobsługowa kuchnia z pełnym
  wyposażeniem

Szkoła jest nowoczesną placówką edukacyjną, której ukończenie daje tytuł zawodowy, a jednocześnie bardzo dobrze przygotowującą do matury. Zatrudnia profesjonalną, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która wraz z dyrekcją dokłada wszelkich starań aby w szkole panowała przyjazna atmosfera. Jednym z priorytetów placówki jest stworzenie szkoły, która zapewniałaby młodzieży udany start w dorosłe życie. Jest to jedno z ważniejszych kryteriów wyboru szkoły dla młodzieży. Uczniowie kończący naukę w gimnazjum zadają sobie pytania: „kim będę jak skończę szkołę?”, „co mogę robić dalej?”.

W naszej szkole wszystkie nasze działania dążą więc do stworzenia takiego modelu absolwenta, który będzie zaopatrzony w odpowiednią wiedzę i umiejętności aby zrealizować swoje życiowe zamierzenia. Drogą do samorealizacji jest matura. Dzięki niej uczniowie mają możliwość pogłębić swoją wiedzę i zainteresowania na studiach. Szansę stwarza też młodzieży egzamin zawodowy, który zapewnia tytuł technika i umożliwia podjęcie pracy na odpowiednim stanowisku. Nasza szkoła daje możliwość wyboru nauki języków obcych: angielskiego oraz niemieckiego.


Wyniki matury i egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w naszej szkole czynią ją wiarygodną i dają solidne podstawy, by powierzyć nam przyszłość młodzieży. Uczniowie szkoły uzyskują wysokie wyniki na egzaminie maturalnym. Wyniki osiągnięte przez absolwentów ZSE są wyższe niż w innych szkołach tego samego typu w mieście, powiecie, województwie opolskim, dolnośląskim a nawet w kraju.

Sukcesem zakończył się także egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Wykształcenie zawodowe uczniowie mogą zdobyć nie tylko w szkole dziennej, ale także w szkołach dla dorosłych. Szkoła stwarza szanse, które uczniowie potrafią wykorzystać, zapewniając sobie udany start w dorosłe życie, ze świadectwem maturalnym i tytułem technika w ręku.

Dlaczego warto uczyć się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu:
  • nauka jest bezpłatna
  • jedna z najlepszych szkół publicznych w województwie opolskim
  • uczymy w przyjaznej, inspirującej atmosferze
  • kompetentni nauczyciele (eksperci, egzaminatorzy)
  • bogate wyposażenie dydaktyczne (firma symulacyjna, pracownie komputerowe, tablice interaktywne, zestawy Testico)
  • modułowe programy nauczania odzwierciedlające potrzeby rynku pracy
  • w wybrane dni opieka szkolnej pielęgniarki

Szkoła dysponuje kilkoma pracowniami komputerowymi z dostępem do Internetu oraz biblioteką multimedialną. W naszej szkole działają koła zainteresowań, które pozwalają uczniom rozwijać pasje i zdolności, nie tylko podczas lekcji. Uczniowie mogą miło spędzać czas i jednocześnie rozwijać swoje umiejętności, korzystając z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych.

Zagraniczna praktyka zawodowa
Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu pod nazwą „Praktyka zagraniczna szansą lepszego startu zawodowy dla technika logistyka” realizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” na zasadach Erasmus+. Projekt dotyczy odbycia przez grupę 30 uczniów z zawodu technik logistyk praktyki zawodowej w Wielkiej Brytanii. Praktyka odbędzie się w Plymouth we współpracy z Europa Training UK. Jest to szansa dla najlepszych uczniów i absolwentów w tym zawodzie na poznanie nowoczesnych technologii stosowanych w logistyce, innej kultury pracy, doskonalenie języka angielskiego, w tym również języka zawodowego. Wyjazd zagraniczny odbędzie się w dwóch turach- wyjadą dwie grupy po 15 osób w lipcu 2016 i lipcu 2017 roku.

Szkoła współpracuje z wieloma uczelniami: Uniwersytetem Opolskim,Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu, Międzynarodową Wyższą Szkołą Logistyki i Transportu we Wrocławiu, Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Opolu, Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu i Opolu.

W przyszłości będzie liczyć się przede wszystkim pracownik wykształcony.

SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzegu cieszy się ogromną popularnością. Schronisko zlokalizowane jest w przepięknej miejscowości Brzeg w województwie opolskim. Dogodne położenie i gościnna atmosfera to walory zapewniające przyjemny pobyt gościom w komfortowych warunkach. Jest idealnym miejscem zarówno dla wycieczek grupowych jak i indywidualnych klientów. W szczególności upodobały je sobie szkółki piłkarskie, które przygotowują się do sezonu na pobliskim stadionie miejskim. Atrakcje turystyczne: Zamek Piastów Śląskich - Śląski Wawel, Ratusz, Brama Odrzańska, zabytkowe kościoły, basen kryty, kręgielnia, stadion sportowy.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie