Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ekonomicznych

im. Marii Dąbrowskiej

ul. 3 Maja 40/42, 21-560 Międzyrzec Podlaski
tel. (83) 371-78-80, 371-78-81
www:   http://zse.miedzyrzec.pl
e-mail:   szkola@zse.miedzyrzec.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 12716 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- z klasą zintegrowaną o rozszerzonym programie informatyki i języka angielskiego
- warunki socjalne oraz baza dydaktyczna są dostosowane do nauki uczniów niepełnosprawnych

TECHNIKUM

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim to szkoła, która łączy wieloletnią tradycję z nowoczesnymi metodami pracy dydaktycznej i wychowawczej. Szkoła posiada dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe. Chlubą Zespołu są laboratoria informatyczne z nowoczesnym sprzętem multimedialnym.
Większość nauczycieli otrzymała uprawnienia Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzania nowej matury, a nauczyciele przedmiotów zawodowych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Wysokie kwalifikacje kadry pedagogicznej, dobra baza materiałowa szkoły oraz wysoki poziom efektywności dydaktycznej sprawiają, że szkoła cieszy się dużym uznaniem w środowisku.
W czternastym Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej" z roku 2012 w zestawieniu 200 najlepszych szkół średnich w Polsce Powiat Bialski reprezentuje tylko jedna placówka oświatowa – Zespół Szkół Ekonomicznych z Międzyrzeca Podlaskiego. W rankingu ujęto aż trzy technika z naszej szkoły. Najwyżej sklasyfikowano Technikum Informatyczne, które zajęło bardzo dobre 26 miejsce w Polsce. Nieco gorzej wypadło Technikum Ekonomiczne (144 miejsce) oraz Technikum Logistyczne (190 miejsce). ZSE znajduje się również w ścisłej czołówce najbardziej renomowanych szkół województwa lubelskiego. Technikum Informatyczne zajmuje miejsce 3, Technikum Ekonomiczne 9 a Technikum Logistyczne 16. To nie pierwszy sukces szkoły w ogólnopolskim rankingu. W ubiegłym roku Technikum Logistyczne uplasowało się na 32 miejscu, zaś Technikum Informatyczne na 60.

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej to szkoła przyjazna uczniom i rodzicom, gotowa do współpracy i wychodząca naprzeciw potrzebom.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych otrzymują stypendium Prezesa Rady Ministrów, stypendia unijne, odnoszą znaczące sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych jak i różnego rodzaju zawodach sportowych.

W ramach przygotowania zawodowego młodzież bierze udział w wycieczkach przedmiotowych (Giełda Papierów Wartościowych, Mennica Polska, NBP, Forum Kapitałowe, Forum Logistyczne, Sejm, Senat). Dla osób spoza miasta szkoła dysponuje internatem.

W naszej szkole działają:
 • Samorząd Uczniowski
 • Przedmiotowe Koła Zainteresowań
 • Szkolny Zespół Muzyczny
 • Szkolne Koło Teatralne
 • Studio Audio-Video
 • Szkolny Klub Sportowo-Turystyczny z sekcjami: lekkiej atletyki, piłki siatkowej i strzeleckiej
 • Multimedialne Centrum Informacji z dostępem do sieci Internet
 • szkolny radiowęzeł

Młodzież ma okazję praktycznie poznać zasady marketingu, prowadząc sklepik szkolny, z którego dochód pozwala organizować wycieczki szkolne. Uczniowie mogą korzystać z Biblioteki Szkolnej, gdzie działa Punkt Informacji Europejskiej. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się także Multimedialne Centrum Informacji z szybkim łączem internetowym.

W naszym zespole funkcjonuje Szkolny Ośrodek Kariery, w którym pracują:
 • pedagog szkolny,
 • psycholog szkolny,
 • doradca zawodowy.

Dodatkowym atutem szkoły jest współpraca z wyższymi uczelniami - Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania w Siedlcach, Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu. Współpraca ta daje absolwentom możliwość kontynuacji nauki na uczelniach o podobnym profilu nauczania.

Szkoła współpracuje również z firmą Microsoft, biorąc udział w programie IT Academy. Placówka od roku 2001 jest Autoryzowanym Ośrodkiem Szkoleniowym Microsoft. Od roku szkolnego 2009/2010 każdy uczeń naszej szkoły ma możliwość posiadania legalnego oprogramowania firmy Microsoft na komputerze domowym.

W roku szkolnym 2010/2011 nasza szkoła dołączyła do programu Cisco Networking Academy stając się Akademią Lokalną Cisco. Dzięki udziałowi w programie uczniowie mają możliwość odbycia szkolenia: IT Essentials: PC Hardware and Software

Szkoła uczestniczy w projektach:
 • Archimedes - możliwość rozwijania umiejętności w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych na poziomie szkół średnich w ramach projektu Archimedes. Młodzież nieodpłatnie uczestniczy w dodatkowych zajęciach z matematyki, fizyki, chemii i biologii, w obozach naukowych i wycieczkach.
 • Informatyka+ - to ponadregionalny projekt edukacyjny z zakresu informatyki i technologii informacyjno-komunikacyjnych. W ramach projektu przewidziano bardzo bogatą ofertę zajęć dodatkowych dla uczniów w postaci wykładów, warsztatów, kursów, konkursów. Zajęcia prowadzone są przez pracowników wyższych uczelni.
 • „Pozalekcyjna Akademia Kompetencji” – zainteresowana młodzież z Liceum Ogólnokształcącego ma możliwość rozwijania swoich kompetencji w zakresie: porozumiewania się w języku ojczystym, porozumiewania się w języku obcym, nauk matematyczno-przyrodniczych, kompetencji informatycznych, inicjatywności i przedsiębiorczości, świadomości i ekspresji kulturalnej, kompetencji społecznych i obywatelskich.

Szkoła uczestnicząc w projekcie Pozalekcyjna Akademia Kompetencji jako Laboratorium Edukacyjne certyfikowane przez PTI realizuje szkolenia przygotowujące uczniów do zdobycia certyfikatów ECDL Core (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych) i ECDL Advanced (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych, poziom zaawansowany).

Nasze pracownie

W szkole mamy kilka pracowni informatycznych (każda wyposażona w kilkanaście stanowisk komputerowych, ze stałym dostępem do Internetu) w tym dwie pracownie ekonomiczno-informatyczne.

INTERNAT

Internat spełnia wszystkie wymogi sanitarno-higieniczne, wyposażony jest w niezbędny sprzęt i meble. Internat posiada sale 2, 3 i 4 osobowe, świetlicę, pokoje cichej nauki, czytelnię, pracownię komputerową i stołówkę, która jest po kapitalnym remoncie oraz dobrze wyposażoną salę telewizyjną

W internacie funkcjonuje Młodzieżowa Rada Internatu, sekcja higieniczna, sekcja gospodarcza, ekologiczna, samopomocy koleżeńskiej. Prowadzona jest systematycznie kronika internatu.

Młodzież może rozwijać swoje zainteresowania poprzez korzystanie z pracowni komputerowej podłączonej do Internetu. Do dyspozycji młodzieży jest również czytelnia wyposażona w lektury, książki i czasopisma, kompleksowo wyposażona siłownia, świetlica z telewizją satelitarną, DVD.

Czas wolny młodzież może spędzać m.in. organizując wieczorki taneczne, konkursy, spotkania w grupach, ogniska integracyjne, gry i zabawy, spotkania z wychowawcami, nauczycielami i pracownikami szkoły. Przy internacie jest duże boisko trawiaste do gry w piłkę nożną i piłkę siatkową.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie