Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ochrony Środowiska

pl. Jana Metziga 25, 64-100 Leszno
tel. (65) 529-95-34, fax (65) 520-32-06, tel. kom. 665-888-010
www:   http://zsosleszno.home.pl
ZSOŚ na FB
e-mail:   zsosleszno@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 16588 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

TECHNIKUM NR 4 (4 lata)


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 4

 

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 4
(3 lata) kierunki kształcenia:

Zespół Szkół Ochrony Środowiska to szkoła z wieloletnią tradycją kształcenia zawodowego. Dnia 01.09.1965r. utworzono Zasadniczą Szkołę Zawodową Dokształcającą w Lesznie.

Przez wiele lat funkcjonowania szkoły zmieniana była nazwa. Wraz z nazewnictwem zmieniały się profile kształcenia dostosowane do potrzeb rynku. Kształcenie zawodowe zostało uzupełnione o szkoły średnie techniczne. Ostatecznie 1 września 2002r. szkole nadano nazwę Zespół Szkół Ochrony Środowiska.

Szkoła posiada doskonałą, fachową kadrę z dużymi osiągnięciami. Placówka współpracuje z zakładami pracy, zatrudniającym pracowników młodocianych. Uczniowie doskonalą swoje umiejętności także w CKP w Lesznie.

Nasza szkoła bierze udział w dwóch projektach unijnych, dzięki którym nasi uczniowie podróżują po całej Europie i zdobywają praktyki zagraniczne.
Program Comenius od 2008 roku: Hiszpania, Niemcy, Holandia, Portugalia, Włochy.
Program Leonardo da Vinci ”Praktyki w Niemczech kluczem do sukcesu".

Nasza Szkoła, jako jedna z pierwszych w regionie utworzyła kierunek: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Od września 2012 roku uczniowie naszej szkoły przeprowadzają wiele eksperymentów, przy których poznają tajniki wiedzy związanej z pracą urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W ramach projektu prowadzonego przez Wielkopolską Agencję Zarządzania Energią szkoła otrzymała zestaw pomocy dydaktycznych wykorzystujących energię odnawialną.

Dzięki temu uczniowie podczas zajęć pozalekcyjnych budują systemy zawierające m. in. turbinę wiatrową, panele fotowoltaiczne, elektrolizer, ogniwo paliwowe PEM. Prowadzą też badania różnych obiektów z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.

Położenie szkoły w centrum miasta stwarza korzystny dla niej dostęp zarówno dla uczniów miejscowych, jak i dojeżdżających. Zespół Szkół oprócz dobrych warunków kształcenia zapewnia swoim uczniom ciepłą i przyjazną atmosferę.

Uczniowie ZSOŚ biorą udział w wielu uroczystościach szkolnych, w których pokazują swój talent aktorski, muzyczny i recytatorski. Ogromną popularnością cieszą się coroczne Jasełka przygotowywane przez polonistów i wystawiane przez uczniów na leszczyńskim rynku w ramach Jarmarku Świątecznego. Przedstawienie to budzi zainteresowanie wielu leszczynian, którzy chętnie podziwiają, nie tylko talent młodzieży, ale i barwne stroje aktorów. Młodzież z Placu Metziga swój talent aktorski ukazuje również na lekcjach języka polskiego.

Patronat nad klasami technikum mechanicznego i ZSZ w zawodzie operator obrabiarek skrawających sprawuje Leszczyńska Fabryka Pomp Sp. z o.o.

Uczniowie Zespołu odnoszą znaczące sukcesy w turniejach zawodowych szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Mogą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych: Szkolne koło Ligii Ochrony Przyrody, koło techniczne, koło chemiczne, koło żywego słowa, zajęcia sportowe SKS, Odnawialne Źródła Energii, Szkolny Klub Wolontariatu, Warsztaty medialne, Szkolny zespół muzyczny.

Zajęcia koła chemicznego skupiają uczniów zainteresowanych chemią oraz planujących w przyszłości maturę z chemii z wykorzystaniem jej do dalszej nauki na studiach wyższych. Program został przygotowany na potrzeby Koła Chemicznego dla uczniów Technikum Ochrony Środowiska, Technikum Mechanicznego, Technikum Urządzeń Sanitarnych, Technikum Fryzjerskiego i Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej.

Treści w nim zawarte dostosowane są do potrzeb, zainteresowań i oczekiwań uczniów. Szczególny nacisk położony jest na:
  • uzupełnienie wiedzy z zakresu rozszerzonego materiału oraz elementów wiedzy akademickiej, kosmetologii i chemii farmaceutycznej
  • wyszukiwanie i stosowanie informacji
  • stosowanie zintegrowanej wiedzy i umiejętności do rozwiązywania problemów teoretycznych i doświadczalnych
  • wykorzystanie technik laboratoryjnych w weryfikacji wiedzy
Przy Zespole Szkół Ochrony Środowiska w Lesznie działa Szkolny Bank Krwi "Wampirek". Uświadamiamy młodzieży naszej szkoły, czym jest krwiodawstwo i w jakim celu ludzie oddają krew. Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w akcjach honorowego oddawania krwi organizowanych na terenie Leszna i okolic i oddają krew bezpośrednio dla osób potrzebujących.

By zachęcić naszych uczniów do nauki wybranych przez nich zawodów w szkole corocznie przyznawana jest nagroda „Najlepszy Uczeń w Zawodzie” i stanowi ona najwyższe wyróżnienie dla ucznia za osiągnięcia zawodowe.

BIBLIOTEKA

Biblioteka spełnia rolę informacyjną dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników administracyjnych naszej szkoły. Lokal jest umieszczony w wyciszonym miejscu, co wpływa na podniesienie jakości pracy użytkowników biblioteki.

W bibliotece są wydzielone odpowiednio miejsca:

  • lektur szkolnych
  • zbiorów podręcznych (słowniki, encyklopedie, leksykony, kroniki, podręczniki, atlasy, przewodniki, pomoce maturalne, literatura z różnych dziedzin wiedzy)
  • literatury beletrystycznej
  • literatury fachowej (związanej z nauczaniem przedmiotów zawodowych w naszej szkole)
  • czasopism

W naszej bibliotece dokonuje się stale aktualizacji księgozbiorów, czasopism i wydawnictw audiowizualnych o charakterze dydaktycznym, które zapewniają możliwość zdobywania wiedzy oraz rozwijają zainteresowania uczniów i nauczycieli. W bibliotece znajduje się również Multimedialne Centrum Informacji (stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu) oraz ksero, gdzie za niewielką opłatą można powielić materiały.

Biblioteką ZSOŚ opiekuje się grupa nauczycieli - bibliotekarzy.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie