Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów

im. Stanisława Konarskiego

ul. Akacjowa 5, 31-466 Kraków
tel. (12) 412-33-63, (12) 413-43-83
fax. (12) 412-03-22
www:   http://www.liceum.pijarzy.pl
e-mail:   sekretariat@liceum.pijarzy.pl
dyrekcja_lozp@interia.eu
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 23556 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW
proponowane klasy pierwsze

- ekonomiczno – prawna
- medyczna (patronat Wydziału Chemii
  Uniwersytetu Jagiellońskiego)

- matematyczno - fizyczno -
  informatyczna
(patronat Wydziału
  Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki
  i Inżynierii Biomedycznej AGH)O Nas


Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Krakowie jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017".

Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie jest szkołą prywatną, posiadającą uprawnienia szkoły publicznej nadane na czas nieokreślony przez Kuratora Oświaty w Krakowie. Podstawą procesu wychowawczego są zasady i wartości chrześcijańskie. Uczniowie uczą się w klasach liczących maksymalnie 28 uczniów. Zajęcia lekcyjne prowadzone są w systemie jednozmianowym, rozpoczynają się o godz. 8:00 i kończą najpóźniej o godz. 15:10. Uczniowie mają możliwość poszerzania swojej wiedzy i rozwijania zainteresowań na zajęciach dodatkowych organizowanych w formie kół przedmiotowych, olimpijskich, a także warsztatów specjalistycznych. W razie potrzeby uczniowie mają prawo do indywidualnych lekcji konsultacyjnych z nauczycielami.

Jeszcze przed rozpoczęciem nauki wszyscy nowo przyjęci uczniowie wraz z kolegami ze starszych roczników i wychowawcami wyjeżdżają na rekolekcjowakacyjny obóz integracyjny. Uczniowie Liceum mają możliwość wyjazdów w ramach międzynarodowych wymian szkół. Liceum oferuje liczne stypendia: olimpijskie, naukowe, za szczególnie wyróżniającą się postawę, za wyróżniające osiągnięcia sportowe, a także stypendia socjalne dostępne od pierwszego miesiąca nauki w Liceum.

Codzienny kontakt rodziców z nauczycielami jest możliwy poprzez dziennik elektroniczny. Teren wokół Liceum i wewnątrz budynków objęty jest systemem monitoringu.

Liceum nasze słynie z indywidualnego podejścia do ucznia, bezpieczeństwa, przyjaznej atmosfery, wysokiego poziomu umożliwiającego zdanie matury i dostanie się na wybrane kierunki studiów.

Współpraca podjęta w zakresie propagowania i organizacji w Liceum egzaminów Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych (ECDL - European Computer Driving Licence) pozwoli uczniom w szkole zdawać egzaminy ECDL na poziome podstawowym i zaawansowanym, w tym ECDL CAD.

Opis kierunków kształcenia


Klasa ekonomiczno – prawna – przedmioty rozszerzone: matematyka (od klasy drugiej na podstawie deklaracji), wos, geografia lub historia. Zajęcia dodatkowe: informatyka ekonomiczna, ekonomia w praktyce, przygotowanie do egzaminu ECDL.

Klasa medyczna – przedmioty rozszerzone: język angielski, biologia, chemia, matematyka (od klasy drugiej na podstawie deklaracji). Przedmioty uzupełniające obowiązkowe: historia i społeczeństwo. Zajęcia dodatkowe: przygotowanie do egzaminu ECDL.
Klasa matematyczno – fizyczno – informatyczna – przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka, informatyka, język angielski. Zajęcia dodatkowe: matematyka dodatkowa prowadzona przez pracowników naukowych AGH, algorytmika, przygotowanie do egzaminu ECDL.


Języki obce


Język angielski, realizowany jest na poziomie rozszerzonym z podziałem na grupy według stopnia zaawansowania. Konwersatoria odbywają się z native speakerem.
Drugim językiem obcym będzie jeden z następujących języków do wyboru: język niemiecki, język francuski, język hiszpański, język japoński i język włoski.
Kwalifikacja do odpowiednich grup językowych nastąpi tuż po rozpoczęciu roku szkolnego.


Baza dydaktyczna


Do dyspozycji uczniów są: przestronne sale lekcyjne, klasopracownie, w tym m.in.: dwie informatyczne, sale multimedialne, sala gimnastyczna, siłownia, sala tenisa stołowego, biblioteka z czytelnią wyposażoną w komputery podłączone do sieci przewodowej, kawiarnia ze stołem bilardowym, przestronny hol w głównym budynku z dostępem do bezprzewodowego Internetu. Przy szkole jet piękny park. W szkole znajduje się również kaplica, gabinet medyczny, w którym codziennie dyżuruje pielęgniarka oraz gabinet psychologa. Teren wokół Liceum i wewnątrz budynków objęty jest systemem monitoringu.Koła olimpijskie i przedmiotowe


Uczniowie mają możliwość poszerzania swojej wiedzy i rozwijania zainteresowań na zajęciach fakultatywnych organizowanych w formie kół przedmiotowych, olimpijskich, a także warsztatów specjalistycznych takich jak: prawne, dziennikarskie, fotograficzne, teatralne, kulturoznawcze, historyczne fizyczne i informatyczne. W razie potrzeby uczniowie mają prawo do indywidualnych lekcji konsultacyjnych. Dla chętnych oferujemy specjalistyczne kursy takie jak: wychowawców kolonijnych, pilotów wycieczek. Oferujemy także możliwość udziału w pracy wolontariatu i działalności charytatywnej.

Liceum we współpracy z Kołem Naukowym Romantyzmu UJ zainaugurowało działalność Akademii Romantycznej, w ramach której studenci i doktoranci UJ prowadzą warsztaty dla grupy uczennic i uczniów naszego LO.


Zajęcia artystyczne i sportowe


Zainteresowania artystyczne uczniowie mogą rozwijać między innymi w chórze szkolnym lub teatrze szkolnym.

W ramach godzin wychowania fizycznego uczniowie uczestniczą w wybranych przez siebie zajęciach sportowych (do wyboru: gry zespołowe, aerobik, basen i inne).
Uczniowie w razie potrzeby mają prawo do indywidualnych lekcji konsultacyjnych z nauczycielami.

Zajęcia pozalekcyjne


 • Koło Turystyczno - Krajoznawcze
 • Chór
 • warsztaty teatralne
 • wolontariat
 • Akademia Filmowa
 • warsztaty dziennikarskie
 • koła olimpijskie
 • SKS
 • koła przedmiotowe
 • koło kulturoznawcze
 • koło języka łacińskiego
 • warsztaty maturalne
 • przedsiębiorczość
 • koło filozoficzne
 • koło informatyczne


Duszpasterstwo


Duszpasterstwo Szkoły proponuje różne formy działalności religijnej i społecznej. Stwarzamy okazję do spotkania z Bogiem - bardzo osobiście i we wspólnocie. Okazjami do tych spotkań są: cotygodniowe Msze Święte sprawowane w intencji poszczególnych klas i Msze Wspólnoty Szkolnej w czwartą niedzielę miesiąca, czuwania i inne spotkania o charakterze religijnym.

Jeszcze przed rozpoczęciem nauki wszyscy nowo przyjęci uczniowie wraz z kolegami ze starszych roczników i wychowawcami wyjeżdżają na rekolekcyjno-wakacyjny obóz integracyjny.


Wymiany


Uczniowie Liceum mają możliwość wyjazdu w ramach międzynarodowych wymian szkół lub międzynarodowej wymiany Chórów (Słowenia, Słowacja). Już od ponad 20 lat prowadzimy wymianę polsko-niemiecką ze szkołą w Gilching, a od 2013r. współpracujemy również z Instytutem Francuskim.
AFS Programy Międzykulturowe: W ramach projektu uczestnik programu mieszka w rodzinie goszczącej i uczęszcza obowiązkowo do szkoły. Podczas pobytu za granicą ma kontakt z obcym językiem oraz jest zanurzony w nowej kulturze i panujących tam zwyczajach. Rodziny goszczące dzielą się pomysłami, wartościami i zwyczajami z uczestnikami programu. W ramach projektu nasi uczniowie wyjeżdżali m.inn. do Hiszpanii i na Dominikanę. My gościliśmy uczniów z Niemiec i Belgii.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie