Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych

im. Leonarda da Vinci

ul. Piastowska 2a, 67-200 Głogów
tel. (76) 727-71-21, fax (76) 727-71-20
www:   http://www.zssglogow.hg.pl
ZSSiB na Facebooku
e-mail:   zssib@zssglogow.hg.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 14993 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

- 4 lata (8 semestrów)
- nauka w formie zaocznej
 


TECHNIKUM NR 5BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 4 (3 lata)

O NAS

Jesteśmy nowoczesną szkołą polskiego systemu edukacji, stale podnoszącą wyniki nauczania oraz stosującą efektywne technologie kształcenia zawodowego. W szczególności nasza Szkoła legitymuje się wysoką jakością pracy, a absolwenci są przygotowani do: twórczego działania, sprawnego funkcjonowania w społeczeństwie, przedsiębiorczego działania na rynku pracy, posługiwania się wiedzą oraz umiejętnościami w życiu codziennym i zawodowym, aktywnego i zdrowego trybu życia, ustawicznego samokształcenia i umiejętnego dostosowywania się do zachodzących zmian.

Naszym priorytetem jest dostosowywanie kierunków kształcenia do zmieniającej się rzeczywistości XXI wieku i oczekiwań pracodawców. Grono pedagogiczne chętnie uczestniczy w doskonaleniu swojego warsztatu pracy, permanentnie doposażamy bazę dydaktyczną w najnowsze technologie IT i pomoce merytoryczne, a młodzież całej szkoły objęta jest profesjonalnym doradztwem zawodowym.

   OFERUJEMY:
 • Uzyskanie dodatkowych kwalifikacji (np. kurs nauki jazdy- dla uczniów wszystkich typów szkół)
 • Nabycie umiejętności praktycznych podczas praktyk zawodowych i zajęć praktycznych - zapewniamy praktyki, uczestniczymy w stażach zagranicznych
 • Rozwijanie zainteresowań motoryzacyjnych i budowlanych poprzez korzystanie z doświadczeń nauczycieli praktyków i bogatej bazy dydaktycznej szkoły
 • Wycieczki o tematyce samochodowej i budowlanej

 • Możliwość uprawiania różnych dyscyplin sportowych w Szkolnym Klubie Sportowym - Jesteśmy WICEMISTRZAMI DOLNEGO ŚLĄSKA W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW 2017!
 • Nabycie wiadomości z zakresu recyklingu - trzymaliśmy prestiżowe tytuły: Promotor Ekologii oraz Mecenas Polskiej Ekologii !

 • Atuty naszej szkoły:
  • profesjonalne zajęcia praktyczne w Głogowskim Centrum Edukacji Zawodowej.
  • możliwość ukończenia z sukcesem! kursu prawa jazdy Kat. B
  • nowoczesny sprzęt komputerowy i multimedialny pozyskany w ramach projektu „Dolnośląska e- szkoła”
  • platforma e-learningowa "Fronter" oraz dziennik elektroniczny
  • pracownie zawodowe: diagnostyki samochodowej, projektowania konstrukcji budowlanych, pracowni budowlanej oraz pracowni samochodowej - wyposażone w interaktywne pomoce dydaktyczne, min. wizualizer i tablice interaktywne w ramach programu „Modernizacja Centrów Kształcenia Zawodowego”
  • imponująco wyposażone: atlas, siłownia i sala gimnastyczna; zajęcia prowadzone przez, min. trenera Chrobry Głogów w piłce nożnej
  • nad bezpieczeństwem uczniów czuwa 2 pedagogów i Szkolny System Monitoringu


  Erasmus+
  Projekt pn. „Nauka w Polsce + Praktyka w Niemczech=Sukces Zawodowy Uczniów Szkół Powiatu Głogowskiego” skierowany do uczniów i uczennic technikum i zasadniczej szkoły zawodowej – szkół prowadzonych przez Powiat Głogowski. W ramach projektu zrealizowane były zagraniczne praktyki zawodowe w Niemczech. Rekrutacja była prowadzona w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie dla:
  • technika pojazdów samochodowych
  • technika budownictwa

  Galeria

  Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

  Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie