Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Państwowe Ognisko Artystyczne "Nowolipki"

ul. Nowolipki 9b, 00-151 Warszawa
tel. (22) 635-19-60, fax (22) 887-62-85
www:   http://www.nowolipki.edu.pl
Nowolipki na Facebooku
Grupa Nowolipie na FB
e-mail:   art_ognisko@poa.waw.pl
sekretariat@poa.waw.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 14336 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

OGNISKO ARTYSTYCZNE

- malarstwo i rysunek
- rzeźba
- witraż z elementami jubilerstwa
- jubilerstwo
- ceramika
- projektowanie graficzne i przestrzenne
- wiedza o sztuce
- zajęcia plastyczne dla dzieci
- nauka gry na fortepianie
- nauka gry na keyboardzie
- nauka gry na wiolonczeli
- realizacje intermedialne
- otwarte konsultacje
- Grupa Nowolipie

Przygotowujemy młodzież na Uczelnie Artystyczne!

Państwowe Ognisko Artystyczne "Nowolipki" w Warszawie istnieje już ponad 70 lat.
Prowadzimy zajęcia dla młodych ludzi, którzy chcieliby zdobyć wiedzę na tematy związane ze sztuką lub spróbować swoich sił jako twórcy. Znajomość dorobku artystycznego naszej kultury uważamy za niezbędny element wykształcenia każdego człowieka. Dzięki temu możemy lepiej rozumieć otaczającą nas rzeczywistość oraz zyskujemy głębszą świadomość samych siebie. Pragniemy przyczynić się do tego aby nasi słuchacze wciąż poszerzali swoje horyzonty myślowe, aby dobrze rozumieli swoją tradycję kulturową i czerpali korzyści z mądrości przekazanej przez przodków.


Staramy się rozwijać wrażliwość na piękno i uniwersalne wartości. Głęboko wierzymy, że to wszystko pomoże młodym ludziom odnaleźć swoje miejsce w świecie i żyć szczęśliwie.
Popularne "Nowolipki" to zespół ludzi kultury - artystów plastyków i muzyków działających na rzecz rozwoju talentów wśród młodzieży oraz urealnia jej marzenia w takich dziedzinach sztuki jak rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, jubilerstwo, nauka gry na instrumentach oraz wiedza o sztuce.
Pod hasłem "I TY możesz być artystą" - zapraszamy do naszych pracowni!

W Ognisku czekają na Was w pełni wyposażone i profesjonalne pracownie rysunku i malarstwa, rzeźby, witrażu, ceramiki, wiedzy o sztuce, oraz nauki gry na keyboardzie, fortepianie, wiolonczeli.. Wszystkie nasze zajęcia prowadzone są wg autorskich programów nauczania. My nie prowadzimy plastyki tylko tworzymy sztukę. Jesteśmy przygotowani najlepiej w Warszawie pod względem merytorycznym. Nasi wykładowcy to nagradzani i uznani artyści plastycy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą, to twórcy w swoich dziedzinach na co dzień. To znane nazwiska ludzi, z którymi spotkanie z pewnością zaowocuje tym, że Ty też zostaniesz Artystą!!!

PRACOWNIE

MALARSTWO I RYSUNEK

Naszym celem jest skuteczne przygotowanie uczestników do egzaminów wstępnych do szkół i wyższych uczelni artystycznych, rozbudzenie artystycznych pasji i zainteresowań, uruchomienie wyobraźni. Studium człowieka i studium martwej natury jest podstawowym polem do wspólnej pracy w pracowni. Uczestnik poznaje różnorodne techniki malarskie i rysunkowe, ucząc się ich zastosowania w praktyce. W trakcie zajęć każdy uczestnik otrzymuje indywidualną korektę dotyczącą jego aktualnej pracy. Cyklicznie odbywają się przeglądy, podczas których dokonuje się analizy dotychczasowych osiągnięć.

RZEŹBA

Głównym celem nauczania przedmiotu rzeźby jest poprzez działania warsztatowe świadome poruszanie się w przestrzeni trójwymiarowej, rozwijanie wyobraźni przestrzennej i wrażliwości na formę oraz materiał rzeźbiarski. Każde zagadnienie rzeźbiarskie poprzedzone jest komentarzem teoretycznym, który wprowadza uczestnika zajęć w nowe tematy, przybliża problemy związane z techniką i technologią. Uczestnik wykonuje zadanie pod merytoryczną i techniczną opieką. Posiadamy piękną pracownię rzeźby, profesjonalnie wyposażoną w kawalety i wszystkie inne materiały niezbędne do pracy.

CERAMIKA ARTYSTYCZNA

Ceramika artystyczna ze względu na swoją specyfikę jest dyscypliną łączącą elementy projektowania, rysunku, malarstwa i rzeźby. Inspiruje to do innowacyjności działań artystycznych i technicznych. Rozwija wyobraźnię przestrzenną, wrażliwość na formę, materię i kolor. W tej pracowni nauczysz się projektowania, modelowania, wytłaczania, odlewania, emaliowania, malowania, szkliwienia i w końcu wypalania. Pracownia ceramiki jest wyposażona w profesjonalny piec ceramiczny, szkliwa, glinę i wszelkie potrzebne materiały.

PRACOWNIE MUZYCZNENauka gry na fortepianie/keyboard i wiolonczeli. Dostosowana do możliwości i potrzeb uczestników. Uzupełniona jest elementami kształcenia słuchu i rytmiki, pracą w zespołach muzycznych. Uczestnicy zajęć mogą prezentować swoje osiągnięcia podczas koncertów i audycji muzycznych w POA.

JUBILERSTWO

Lutowanie, walcowanie, oksydowanie, wykwaszanie, polerowanie to techniczna strona tej pracowni. Tutaj nauczysz się tworzenia biżuterii metodami jubilerskimi równocześnie studiując projektowanie i kompozycję. Dowiesz się jak od podstaw zrealizować swój pomysł i posiąść nową, pasjonującą umiejętność nadawania nowych kształtów metalom poprzez ich obróbkę. W naszej pracowni mamy niezbędne narzędzia i materiały. Zdobędziesz wiedzę o metalach i kamieniach szlachetnych oraz półszlachetnych. Pracownia jubilerstwa co roku bierze udział w Międzynarodowych Targach AMBERIF w Gdańsku oraz w Polskich Targach Złotniczo-Jubilerskich GOLD EXPO w Warszawie. Poznajemy rodzaje surowców i sposoby ich farbowania oraz podstawowych splotów tkackich i haftu. Zachęcamy też do eksperymentowania poprzez zastosowanie materiałów, które nie kojarzą się z gobelinami, np: drutu, kabli, papieru, muszli itp.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie