Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Centrum Oświatowe PROMOTOR

ul. Morenowa 16, 62-052 Komorniki
tel. (61) 670-74-32, tel. kom. 602-216-056
www:   http://www.lapis.pl
e-mail:   kw@lapis.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1794 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

KURSY GIMNAZJALNE

- blok mateatyczno - przyrodniczy
- blok humanistyczny

KURSY MATURALNE

- matematyka, język polski i język obcy (w zakresie: j. angielski i j. niemiecki)
- fizyka, geografia, chemia, biologia, historia, WOSZakresem działalności firmy jest organizacja i prowadzenie kursów z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i humanistycznych dla uczniów trzecich klas gimnazjum. Uczestnicząc w nich, mają oni szansę powtórzyć, ugruntować i usystematyzować wiadomości zdobyte w swojej szkole oraz nadrobić ewentualne braki. Dzięki temu będą lepiej przygotowani do egzaminów końcowych i kontynuacji nauki w nowej szkole.

Nasi kursanci
Ze względu na efektywność zajęć, zakładamy, że naszymi kursantami są uczniowie z bardzo szeroko rozumianego "środka", jeśli chodzi o poziom posiadanej przez nich wiedzy. Nie jest to kurs dla osób najlepszych (o ocenach celujących), jak i najsłabszych (o ocenach niedostatecznych). Żadnym z nich bowiem nic on nie pomoże: pierwszym, bo nie ma w czym, a drugim, bo nie ma jak (na naukę na naszym kursie jest już za późno).

Nie chcielibyśmy także, aby na którymkolwiek z naszych kursów byli uczniowie z góry do niego źle zmotywowani. Mamy tu na myśli tych, którzy mieliby chodzić tylko dlatego, "bo kolega chodzi", albo "bo mama kazała". To naprawdę jest bez sensu! W każdym z tych przypadków głównym ich zajęciem byłoby bowiem przeszkadzanie w prowadzeniu zajęć, a tego przecież nikt z nas nie chce (sami nic by nie wynieśli z zajęć, a i innym skutecznie by w tym przeszkadzali).

Liczebność grup
Zajęcia odbywają się w małych, kilkunastoosobowych grupach. Zważywszy, że w szkołach klasy liczą średnio po około 30 osób - gwarantuje to większy komfort pracy nauczyciela. "Kilkanaście" znaczy dla nas od 11 do 19, a to, ile to jest konkretnie osób, zależy wyłącznie od tego, ile się ich zgłosi na dany kurs w danym miejscu. Jeżeli zgłosi się gdzieś więcej osób - wówczas tworzymy odpowiednio więcej grup. Gdy z kolei jest ich mniej niż 11 - wówczas:

  • jeśli niewiele osób brakuje do wymaganego minimum, to dyrektor na własne ryzyko przeważnie podejmuje decyzję zawiązania grupy (licząc, że brakujące osoby dopiszą się),
  • gdy zaś więcej osób brakuje do minimum, to albo grupa w ogóle nie jest zawiązywana (wtedy proponujemy chętnym zapisanie się na kurs do sąsiedniej filii) albo zawiązywana jest warunkowo, tj. z zastrzeżeniem, że jeśli w ciągu tygodnia (a więc i tak na tydzień przed rozpoczęciem zajęć) nie dopisze się odpowiednia liczba osób - wtedy również i one będą poproszone o przepisanie się w inne miejsce.
Atuty grupy
Fakt, że zajęcia odbywają się w formie zbiorowej, sprzyja ich efektywności. W stosunku do korepetycji wyróżniają się one następującymi atutami:
  • ponieważ kurs jest opłacany "z góry" - uczniowie systematycznie uczestniczą w zajęciach, a nie - jak to ma miejsce w przypadku korepetycji - odwołują je z byle powodu,
  • ze względu na aspekt konkurencji, praca w grupie dodatkowo mobilizuje uczniów, gdyż każdy z nich chce jak najlepiej wypaść na tle innych (przy okazji okresowych prac kontrolnych od razu uczniowie mogą zorientować się, jak klasyfikują się w grupie i odnieść to do szans dostania się do wymarzonej szkoły, w oparciu o podawaną do publicznej wiadomości liczbę kandydatów przypadających na jedno miejsce),
  • gdy zdarzy się, że uczeń jest nieśmiały, a poprzez to jest pasywny na zajęciach - wówczas może skorzystać z odpowiedzi nauczyciela na pytania zadawane przez pozostałych kursantów.

Dla rodzica niepośledni jest również fakt, że zajęcia prowadzone w formie grupowej, są kilkukrotnie tańsze w stosunku do indywidualnych korepetycji, gdyż ich koszt rozkłada się na wszystkich uczestników kursu.

Jak pracujemy?
Nauczyciel zobligowany jest tak prowadzić zajęcia, aby był komunikatywny dla wszystkich uczniów. Omawiając dany materiał, czy tłumacząc, jak należy rozwiązać zadanie, zwykle robi to kilka razy - na kilka sposobów, tak by móc trafić do każdego ucznia, uwzględniając, że zwykle poszczególni uczniowie różnymi drogami dochodzą do rozwiązania problemu czy zrozumienia materiału. Jeśli któryś z uczniów zasygnalizuje, że nadal nie rozumie (mógł nie uważać albo zadanie było wyjątkowo trudne) - nauczyciel będzie tłumaczył je "aż do skutku". Ważne jest tylko, aby uczniowie mieli zwyczajną odwagę zgłaszać takie problemy. Po to są te kursy, a na nich nauczyciele, aby służyć ich uczestnikom pomocą we wszystkich pojawiających się problemach. W związku z powyższym, jeśli uczeń ma dowolny problem z danego bloku przedmiotowego (np. związany z obecnie omawianym materiałem w szkole), o ile tylko zgłosi go nauczycielowi, może liczyć na jego pomoc, a przy okazji wiedza ta przyda się również pozostałym kursantom.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie