Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Instytut Kształcenia Obcokrajowców IKO

ul. Kopernika 3, 00-367 Warszawa
tel. (22) 826-22-59, (22) 828-52-67
www:   http://www.kursypolskiego.pl
e-mail:   iko@iko.com.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6730 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA JĘZYKA POLSKIEGO DLA OBCOKRAJOWCÓW

- trzymiesięczne kursy zwykłe
- trzytygodniowe kursy intensywne
- kursy weekendowe
- kursy wakacyjne
- zajęcia grupowe i indywidualne

O Nas
Instytut Kształcenia Obcokrajowców, IKO jest prywatną szkołą zarejestrowaną w Biurze Edukacji m.st. Warszawy jako niepubliczna placówka kształcenia ustawicznego. Instytut założony został przez Małgorzatę Kujawską i Dorotę Drewnowską w 1994 roku. Od tego czasu rozwijany jest program nauczania języka polskiego dla obcokrajowców.

Aby zagwarantować naszym studentom wysoką jakość i efektywność nauki języka polskiego wszyscy nauczyciele w IKO przechodzą staranne szkolenia metodyczne. Do tej pory uczyliśmy już około 3000 studentów z różnych krajów Europy, Azji i Ameryki. Od 2001 roku nasz Instytut stał się Krajowym Centrum Egzaminacyjnym Europejskiego Konsorcjum Certyfikacyjnego (ECL). Przygotowujemy i przeprowadzamy europejski egzamin języka polskiego jako obcego.

Co robimy?
  • IKO uczy języka polskiego obcokrajowców pracujących w Polsce, obcokrajowców polskiego pochodzenia i dzieci obcokrajowców
  • używamy metody komunikatywnej, która okazała się być najbardziej efektywna w nauczaniu języka polskiego
  • oferujemy kursy grupowe przez cały rok na ośmiu poziomach zaawansowania w systemie intensywnym (3-4 tygodnie) i nie intensywnym (3 miesiące)
  • prowadzimy kursy indywidualne oraz kursy specjalistyczne rozwijające język branżowy albo przygotowujące do egzaminów
Wierzymy, że można nauczyć się języka polskiego szybko, ale wymaga to odpowiedniego podejścia. Odpowiednia metoda jest tym bardziej istotna, im bardziej złożona jest gramatyka danego języka. A język polski może pochwalić się wieloma niuansami gramatycznymi, które w innych językach w ogóle nie występują. Tworząc program, rozwijając i doskonaląc metodę nauczania języka polskiego osiągamy nasz cel, czyli umożliwiamy studentom efektywne przyswajanie języka polskiego.

Lekcje grupowe

Nauka w grupie może być bardzo efektywna i inspirująca, zwłaszcza kiedy uczysz się metodą komunikatywną. Dzięki obecności innych studentów możesz wymieniać informacje i uczestniczyć w scenkach z życia codziennego. Ten sposób nauki wzmacnia motywację i zachęca do testowania swych umiejętności językowych również poza klasą.

Metoda ta pomaga przełamywać bariery mówienia w obcym języku i bardzo przyspiesza tempo uczenia się. Maksymalna ilość studentów w grupie wynosi 8 a lekcje odbywają się w IKO.

Lekcje indywidualne

Lekcje indywidualne umożliwiają skupienie uwagi nauczyciela na specyficznych potrzebach studenta. Dają możliwość wykorzystania różnorodnych technik nauczania dostosowanych do stylu uczenia się konkretnej osoby i zapewnienia odpowiedniego dla niej tempa uczenia się. Lekcje indywidualne sprawdzają się również przy pracy nad rozwijaniem językiem specjalistycznego. Plan lekcji indywidualnych jest dostosowywany do możliwości studenta, lekcje odbywają się zarówno u nas w IKO, jak i u naszych studentów.

Europejski certyfikat z języka polskiego jako obcego

Studenci, którzy chcą uzyskać formalną weryfikację znajomości języka polskiego jako obcego, mogą zdawać europejski egzamin języka polskiego ECL. Od 2001 roku nasz Instytut jest członkiem Europejskiego Konsorcjum na rzecz certyfikatu osiągnięć w językach współczesnych i każdy, kto zdaje egzamin ECL może uzyskać certyfikat poświadczający poziom kompetencji językowych, honorowany w krajach Unii Europejskiej.

Przystępując do egzaminu ECL, spełniającego wytyczne Rady Europy, studenci mogą dowieść swoich kwalifikacji językowych z języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, węgierskiego, szwedzkiego, portugalskiego i wielu innych.

Serdecznie Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie