Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Społecznych Nr 1

ul. Forteczna 54, 30-437 Kraków
tel. (12) 262-20-94; fax (12) 262-01-03
www:   http://www.herbert.zss1krakow.edu.pl
e-mail:   sekretariat@zss1krakow.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9973 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1
im. Józefa Piłsudskiego

- język angielski - od klasy "0"
- język niemiecki - od klasy IV
- zajęcia na basenie - we wszystkich
  klasach

- opieka w świetlicy (7.30 do 17.30 )
- ciekawe kółka zainteresowań
  z wszystkich przedmiotów


SPOŁECZNE GIMNAZJUM NR 1
im. Zbigniewa Herberta

- język angielski
- język niemiecki
- zimowe obozy narciarskie
- zajęcia w szkolnym chórze i teatrze
- kółko szachowe i brydżowe

SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
SPOŁECZNE GIMNAZJUM NR 1 IM. ZBIGNIEWA HERBERTA

Szkoła rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 1989 roku (jako pierwsza niepubliczna szkoła podstawowa w Polsce). Gimnazjum rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 1999 roku na bazie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Piłsudskiego. Szkoła działa na osiedlu Kliny Borkowskie przy ul. Fortecznej 54.

Szkoła mieści się we własnych budynkach szkolnych. Posiada pełnowymiarową salę gimnastyczną i dobrze wyposażone pracownie (biologiczną, informatyczną, muzyczną, plastyczną), a także bibliotekę wraz z czytelnią. W szkole znajduje się też gabinet psychologiczno-pedagogiczny i gabinet lekarski, który zapewnia pełną opiekę nad dzieckiem dyslektycznym i uprawniony jest do wydawania dokumentów do egzaminów kompetencyjnych. Szkoła ma uprawnienia szkoły publicznej.

Program dydaktyczny bogatszy jest o większą liczbę godzin z przedmiotów podstawowych, a także artystycznych, języków obcych (angielski od kl. "0" i dodatkowo niemiecki od kl. IV. z podziałem na grupy) oraz wychowania fizycznego (pływanie, narciarstwo, żeglarstwo).

W naszej szkole dbamy o wszechstronny rozwój intelektualny i fizyczny wszystkich uczniów. Oprócz tradycyjnych zajęć program naszej szkoły obejmuje:
  
 • naukę języka angielskiego - od klasy "0"
 • naukę języka niemieckiego - od klasy IV
 • zajęcia na basenie - we wszystkich klasach
 • kółka zainteresowań z wszystkich przedmiotów
 • zimowe obozy narciarskie
 • letnie obozy żeglarskie
 • zajęcia artystyczne: muzyczne, plastyczne, taneczne, teatralne
 • zajęcia w szkolnym chórze i teatrze
 • kółko szachowe i brydżowe

Szkoła odznaczona została przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie złotym Medalem "Pamięci Narodowej" (1997) za pielęgnowanie tradycji narodowych i stałe uczestnictwo w uroczystościach patriotycznych i świętach państwowych, Medalem "PRO MEMORIA" (2005) przez Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych i Medalem "HONORIS GRATIA" (2006) przez prezydenta miasta Krakowa oraz Medalem 750-lecia lokacji Krakowa przez prezydenta miasta (2009).

PRYNCYPIA ZESPOŁU SZKÓŁ SPOŁECZNYCH NR 1

 1. Słowo, pojęcie i symbol: POLSKA jest w Zespole Szkół przedmiotem szczególnego szacunku, pamięci i uwagi, bo Państwo Polskie jest wspólnym dobrem wszystkich obywateli.
 2. Wychowanie patriotyczno-obywatelskie, poszanowanie tradycji oraz wartości stanowi fundament działalności, a święta państwowe i narodowe (11.XI i 3.V) czczone są czynnie, bo Państwo Polskie wskrzeszone walką i ofiarą najlepszych swoich synów ma być przekazywane w spadku dziejowym z pokolenia na pokolenie.
 3. Patroni szkół (Józef Piłsudski i Zbigniew Herbert) stanowią wzorce chwalebnych postaw życiowych w służbie naszej Ojczyzny i wraz z innymi Bohaterami narodowymi, jak również miejscami walk i męczeństwa narodu polskiego, są w szczególnym poszanowaniu, bo każde pokolenie obowiązane jest wysiłkiem własnym wzmóc siłę i powagę Państwa, za co odpowiada przed potomnością swoim honorem i swoim imieniem.
 4. W miarę swoich możliwości Zespół Szkół wspiera upamiętnianie Bohaterów narodowych we współpracy ze stowarzyszeniami społecznymi, organizacjami niepodległościowymi, kombatanckimi, oraz instytucjami państwowymi, samorządowymi i kościelnymi.
 5. Tradycje i zwyczaje szkolne zapoczątkowane 4 września 1989 roku, czyli w dniu inauguracji działalności Szkoły, są przedmiotem szczególnej troski i szacunku.
 6. Flaga Zespołu Szkół jest w poziomie czerwono-niebieska. Symbolem szkoły podstawowej i gimnazjum jest tarcza heraldyczna dwudzielna w słup. Na części czerwonej znajdują się - w przypadku szkoły podstawowej - inicjały jej patrona (JP), a w przypadku gimnazjum inicjały jego patrona (ZH), natomiast na części niebieskiej w obu przypadkach widnieje "1".
 7. Szkoły wchodzące w skład Zespołu posiadają swoje sztandary, na których widnieją Patroni religijni szkół: Matka Boska Loretańska (szkoła podstawowa) i św. Stanisław Kostka (gimnazjum). Sztandarom szkolnym należna jest cześć i uszanowanie, a wejście w skład pocztu sztandarowego sianowi dla uczniów najwyższe wyróżnienie.
 8. Prestiżową szkolną nagrodą jest Medal DILIGENTIAE nadawany uczniom za wybitne osiągnięcia w nauce.
 9. Dorosłym osobom zasłużonym dla szkół nadaje się Medal DE SCHOLA BENE MERENTIBUS.
 10. Najważniejszym elementem systemu dydaktycznego Zespołu Szkół jest cierpliwa, mozolna i długotrwała praca uczniów pod kierunkiem ich nauczycieli. W Zespole nie ma miejsca na lenistwo, zaniedbania i absencję. Obowiązkiem ucznia jest ciągła praca nad swoim rozwojem, a punktualność winna być jego oczywistą zaletą. Nauczyciele, uczniowie i Dyrekcja Zespołu Szkół są dla siebie partnerami wobec postawionego celu, którym jest wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży.
 11. W Zespole obowiązuje zasada posłuszeństwa. Uczniowie są posłuszni nauczycielom i innym pracownikom szkoły, a nauczyciele postanowieniom Rady Pedagogicznej i Dyrekcji Zespołu Szkół.
 12. Zespół Szkół wspiera prowadzony przez Rodziców trud wychowawczy, jakkolwiek w żaden sposób go z nich nie zdejmuje. Rodzice mają w każdej chwili prawo do kontaktu z nauczycielami i Dyrekcją Zespołu Szkół w sprawach związanych z edukacją i wychowaniem ich dzieci oraz opieką nad nimi. Są na terenie obu szkół mile widzianymi gośćmi nie tylko w czasie zebrań, lecz także w każdym innym czasie.
 13. W Zespole Szkół językiem obowiązującym jest poprawny i kulturalny język polski, pozbawiony nadmiernej potoczności i jakichkolwiek wulgaryzmów. Wszyscy szanują się wzajemnie i dbają o ciepłą, rodzinną atmosferę. W sposób szczególnie grzeczny zwracają się do osób starszych, kobiet i dziewcząt, opiekują się i dbają o mniejszych i słabszych od siebie.
 14. W Zespole Szkół zaleca się, aby strój codzienny był skromny i schludny, bez żadnych ekstrawagancji. Podobnie rzecz się ma w odniesieniu do czystości osobistej i ozdób. Natomiast strój galowy przywdziewają uczniowie podczas różnego typu uroczystości szkolnych i pozaszkolnych, a także wyjść do teatrów, kin, filharmonii czy muzeów, bo tak przystoi młodym damom i dżentelmenom.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie