Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum nr 1

im. Króla Bolesława Chrobrego

ul. Sterlinga 24, 90-212 Łódź
tel. (42) 631-10-62
www:   http://www.gim1.szkoly.lodz.pl
e-mail:   gim1@szkoly.lodz.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6867 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM NR 1 IM. KRÓLA BOLESŁAWA CHROBREGO

- numer 1 w Łodzi
- Szkoła Bez Przemocy
- przyjazna atmosfera i bezpieczeństwo
- doskonale wykwalifikowana kadra
- bogata oferta dydaktyczna
- szeroki zakres działań pozalekcyjnych
- język angielski
- język niemiecki
- język włoski
- język francuski
- język rosyjnski
- klasa dwujęzyczna
- współpraca zewnętrzna

O szkole

Zapraszamy do naszej szkoły wszystkich Rodziców i Młodzież, którym zależy na znakomitych warunkach nauki i rozwoju młodego człowieka!

Publiczne Gimnazjum nr 1 znajduje się w budynku najstarszej szkoły w Łodzi, w sercu naszego miasta, w okolicy placu Dąbrowskiego oraz w sąsiedztwie Teatru Wielkiego. Nasza placówka nosi imię Bolesława Chrobrego.

Jesteśmy szkołą z bogatą tradycją. Tradycyjnie już społeczność uczniowska nominuje swoich nauczycieli oraz pracowników szkoły do otrzymania Chrobolków. Jak łatwo się zorientować, nagrody swoją nazwę wzięły od patrona szkoły. Również dziedziny, w jakich zostały przyznane nawiązywały do panującego w latach 992-1025 króla.

Oferta dydaktyczna

W ocenie uczniów i rodziców, nasza placówka zapewnia przyjazną atmosferę i wysoki poziom bezpieczeństwa, co również potwierdzają wyniki badań zleconych przez MEN, dotyczących agresji w szkołach. Nasze Gimnazjum nr 1 znalazło się w czołówce najbezpieczniejszych łódzkich szkół. To placówka niewielka, wolna od szkodliwych wpływów środowisk antywychowawczych, szczególnie różnych grup uzależnień.

Zespół doskonale wykwalifikowanych i twórczych nauczycieli naszej szkoły z powodzeniem realizuje stopnie awansu zawodowego. Nasza kadra jest też zawsze otwarta na potrzeby uczniów, pomagając im rozwijać swoje zainteresowania i talenty. Mimo trudności lokalowych proponujemy zajęcia pozalekcyjne np. koła przedmiotowe - matematyczne, fizyczne, chemiczne, biologiczne, geograficzne, historyczne, języka rosyjskiego oraz turystyczne, zajęcia sportowe na siłowni i w ramach SKS.

Nasi uczniowie korzystają z programów unijnych takich jak "Sukces", "Pogotowie naukowe", "Zajęcia z uczniem zdolnym" czy "Pokażemy Wam spektakl" oraz "Odkrywamy sport swojego życia", uczący się języka niemieckiego uczestniczą w warsztatach językowych w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, a angielskiego - w Londynie.

Języki obce

Naszym uczniom stwarzamy możliwość wyboru i nauki języków obcych na wysokim poziomie. Uczeń klasy pierwszej ogólnej kontynuuje naukę języka obcego nauczanego w szkole podstawowej, a jako drugi język obcy wybiera jeden spośród: języka angielskiego, języka niemieckiego, języka francuskiego, języka włoskiego i języka rosyjskiego. Proponujemy naukę w klasach:
  • dwujęzycznej ze zintegrowanym nauczaniem językowo-przedmiotowym,
  • ogólnych.

Osiągnięcia naszych uczniów

Miarą poziomu dydaktycznego każdej szkoły jest wynik egzaminu zewnętrznego jej uczniów. Od początku trzecioklasiści Gimnazjum nr 1 uzyskują jeden z najwyższych w kraju (www.scholaris.edu.pl - Internetowe Centrum Zasobów Edukacyjnych MEN). Od lat gimnazjaliści z "Jedynki" są laureatami i finalistami konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim, odnoszą sukcesy w konkursach międzyszkolnych i współzawodnictwie sportowym. Nasi absolwenci są uczniami takich szkół jak np. I LO, XXI LO, III LO, IV LO, czy XII LO.

Aktywności dodatkowe

Jesteśmy placówką aktywną, która w sposób ciekawy organizuje uczniom czas pozalekcyjny, motywując do różnorodnych działań. Na lekcjach i dodatkowych zajęciach panuje dobra i przyjazna atmosfera - co potwierdzają sami uczniowie w swoich wypowiedziach. Organizujemy wyjazdy integracyjne uczniów klas pierwszych. Dbamy, aby świat wokół nas był kolorowy i interesujący, dlatego podejmujemy działalność artystyczną.

Organizujemy:
  • wyjścia do teatrów, muzeów, kin (udział w zajęciach Gabinetu Edukacji Filmowej),
  • dni sportu,
  • plebiscyty,
  • konkursy gimnazjalne,
  • wiele ciekawych imprez, wystaw, wycieczek w szkole i poza nią,
  • stoisko na Targach Edukacyjnych.

Współpraca

Od wielu lat współpracujemy z Uniwersytetem Łódzkim w zakresie kształcenia uczniów wybitnie zdolnych (wykorzystanie potencjału naukowego i dydaktycznego UŁ na zajęciach warsztatowych w Instytucie Chemii czy Zakładzie Genetyki).

Efektem realizacji tego celu jest organizacja "Talentów Chrobrego" - minikonferencji naukowej, w czasie której młodzież naszej szkoły prezentuje wyniki swoich badań w formie projektów i wykładów. W ramach edukacji czytelniczej i medialnej korzystamy z bogatej i ciekawej oferty Centrum Filmowego "Helios". Uczestniczymy w programie "Bliżej Teatru Wielkiego", "Szkoła bez przemocy", akcji WOŚP.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie