Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Akademia Twórczych Poszukiwań

ul. Festiwalowa 3, 65-401 Zielona Góra
tel. (68) 451-10-16
www:   http://www.akademia.zgora.pl
e-mail:   szkolapytania@op.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2667 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LUBUSKA SZKOŁA TELEWIZJI I FILMU


LUBUSKA SZKOŁA FOTOGRAFII


Akademia Twórczych Poszukiwań jest placówką policealną, niepubliczną, zarejestrowaną w wydziale oświaty Urzędu Miasta Zielonej Góry i działającą zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty oraz przepisami wykonawczymi do tej ustawy.

Nadzór pedagogiczny nad Akademią sprawuje Lubuski Kurator Oświaty. Siedzibą Akademii jest Zielonogórski Ośrodek Kultury "Amfiteatr", położony w malowniczej okolicy Zielonej Góry - Parku Piastowskim.

Nauka w Akademii trwa jeden rok (październik-czerwiec), prowadzona jest w systemie zaocznym - zajęcia odbywają się w soboty i niedziele co dwa tygodnie.
Program Akademii oparty jest na zachodnim systemie nauczania, gdzie nacisk kładzie się przede wszystkim na zajęcia praktyczne i warsztatowe, ma uzyskanie dyplomu z wybranej przez siebie dziedziny możliwe jest już po roku intensywnej nauki. Słuchaczami mogą być zarówno początkujący, jak i osoby dysponujące już pewną wiedzą i doświadczeniem, pragnące nabyć dodatkowe umiejętności i kwalifikacje. Poziom nauki w każdej grupie dostosowujemy do naszych słuchaczy.

Oferta skierowana jest także do osób, które pragną przygotować się do egzaminów na państwowe wyższe uczelnie artystyczne.

Akademia dysponuje pracownią komputerową, dobrze wyposażonymi pracowniami warsztatowymi, ciemnią fotograficzną, profesjonalnym atelier oraz profesjonalnym sprzętem filmowym i fotograficznym, z którego wszyscy słuchacze mogą korzystać nieodpłatnie (na miejscu lub wypożyczając sprzęt na okres 1-2 tyg. po złożeniu pisemnej prośby w sekretariacie) we wszystkie dni tygodnia.

Celem Akademii jest solidne i profesjonalne przygotowanie do samodzielnej pracy twórczej w zakresie fotografii cyfrowej i analogowej, grafiki komputerowej, mediów, reklamy, telewizji i filmu. Oferta skierowana jest także do osób, które pragną przygotować się do egzaminów na państwowe wyższe uczelnie artystyczne

Zajęcia w szkołach, w kilkunastoosobowych grupach, prowadzą doświadczeni i renomowani wykładowcy wyższych uczelni z całej Polski oraz artyści filmowi z Łodzi, Poznania i Warszawy. Akademia stwarza słuchaczom cenną i pożądaną w praktycznej działalności możliwość nawiązania osobistych kontaktów i współpracy z uznanymi w Polsce praktykami szeroko rozumianej kultury filmowej i teatralnej. Poza zajęciami programowymi przewidziane są plenery wyjazdowe (LSF), zajęcia praktyczne na planie filmowym oraz wizytacje w redakcjach telewizyjnych, teatrze oraz praktyczne zapoznanie się z pracą studia telewizyjnego. Słuchacze LSTiF odbędą staż w lokalnej telewizji, a najlepsi zostaną jej współpracownikami po uzyskaniu dyplomu.

Akademia Twórczych Poszukiwań od początku działalności stara się organizuje bądź współorganizuje rozmaite imprezy związane z szeroko pojętą sztuką. Organizujemy spektakle teatralne, pokazy filmowe, spotkania z poezją, wystawy fotografii, warsztaty scenariuszowe oraz pomagamy przy rozmaitych przedsięwzięciach mających na celu upowszechnianie kultury, takich jak koncerty muzyki poważnej, koncerty muzyki eksperymentalnej, występy programy kształcenia osób niepełnosprawnych i nieuleczalnie chorych, spotkania literackie, spotkania z ludźmi sztuki.

Naszą sztandarową, cykliczną imprezą kulturalną, organizowaną od 2004 roku jest Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego Quest Europe. Gośćmi festiwalu są co roku najwybitniejsi polscy artyści.

W ramach czesnego Akademia zapewnia: zajęcia praktyczne, zajęcia teoretyczne, konsultacje, pracownie warsztatowe, sprzęt filmowy (kamery cyfrowe, światła, statywy, etc) i fotograficzny (aparaty cyfrowe i analogowe, statywy, światła, etc) pracownię komputerową, ciemnię fotograficzną + materiały do ciemni, salę wykładową, atelier, videotekę i filmotekę, zajęcia plenerowe w Karpaczu (LSF), materiały dydaktyczne, praktyki w redakcjach telewizyjnych i mediach prasowych.

Akademia partnerem ZASPu i POLEST
Z satysfakcją informujemy, że Akademia Twórczych Poszukiwań podpisała umowę partnerską z warszawskim oddziałem Związku Artystów Scen Polskich (zrzeszającym ok. 1500 artystów, co stanowi ponad połowę wszystkich członków ZASP) oraz Polskim Stowarzyszeniem Estradowym POLEST. Strony porozumienia potwierdzają wolę stałej, partnerskiej współpracy w dziedzinie kultury i sztuki wspólnie z innymi organizacjami, czego wyrazem będzie działalność dotycząca między innymi przedsięwzięć artystycznych i edukacyjnych upowszechniających kulturę, sztukę, realizujących cele i zadania zawarte w statutach i programach działania wszystkich reprezentowanych stron.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie