Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa nr 26

im. Mirosława Biernackiego

ul. Miedziana 8, 00-814 Warszawa
tel. (22) 620-45-02
www:   http://www.sp26.warszawa.pl
e-mail:   sp26@edu.um.warszawa.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9872 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 26 z ODDZIAŁAMI AKROBATYCZNYMI I MINI PIŁKI SIATKOWEJ

- klasy ogólne
- klasy sportowe o profilu gimnastycznym
- od klasy IV prowadzony jest nabór do klas o profilu akrobatyczno-siatkarskim
- oddział "0"
- wysoki poziom nauczania
- doskonała baza dydaktyczna
- bogata oferta zajęć pozalekcyjnych
- nauka na jedna zmianę
- biblioteka multimedialna
- doskonała współpraca z rodzicami
- zajęcia świetlicowe

Szkoła Podstawowa nr 26 w Warszawie oferuje naukę jednozmianową pod opieką wykwalifikowanych nauczycieli. Zapewniamy miłą atmosferę oraz życzliwy stosunek do ucznia i jego rodziców. Stwarzamy możliwość nauki języka angielskiego od klasy pierwszej i rozwijania zainteresowań. Dążymy do stworzenia najlepszej szkoły o charakterze sportowym. Oferujemy bezpłatnie możliwość nauki drugiego języka obcego: niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego. Dodatkowo w ofercie zajęcia szachowe oraz robotyka.

Rozwijamy następujące dziedziny sportu: gimnastykę akrobatyczną oraz piłkę siatkową. Uczniowie mają do dyspozycji profesjonalnie wyposażone sale i pracownie przedmiotowe, w tym: informatyczną, bibliotekę i czytelnię multimedialną oraz cztery sale gimnastyczne. Klasy sportowe uczestniczą w zajęciach na basenie.

Proponujemy również bezpłatną opiekę lekarską w przychodni sportowo-lekarskiej, dotowane posiłki w stołówce szkolnej i wyjazdy na letnie obozy szkoleniowe.

Sposób przekazywania wiedzy, kształtowania umiejętności i postaw uczniów, szkoła dostosowuje do naturalnej w tym wieku aktywności dzieci, stwarzając atmosferę przyjazną dla ucznia.

Nasza szkoła jest otwarta na potrzeby uczniów, ich rodziców i środowiska lokalnego. Zadaniem szkoły jest wyedukowanie i wychowanie człowieka wszechstronnie wykształconego, przygotowanego do samodzielnego zdobywania wiedzy, tolerancyjnego, otwartego na świat i wrażliwego na jego problemy oraz rozwijającego własne zainteresowania.

Nauka w naszej szkole wspiera rozwój dziecka i wprowadza je w życie społeczne, motywując do dalszej edukacji. Kształtuje w naszych wychowankach poczucie bezpieczeństwa, zdrową, sportową rywalizację oraz dumę z wyboru naszej szkoły.

Wspólnie z rodzicami i kombatantami AK "Chrobry II" przygotowujemy uczniów do pełnienia ważnych ról społecznych.

KLASY SPORTOWE

 • Szkoła Podstawowa Nr 26 prowadzi oddziały sportowe:
  • klasy I – VI akrobatyka sportowa
  • klasa IV- VI - interdyscyplinarna (akrobatyka i piłka siatkowa).
 • W klasach sportowych SP-26 realizowany jest program kształcenia ogólnego na podstawie Rozporządzeń Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu równolegle z programem klasyfikacyjnym Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej oraz programem szkolenia w zakresie piłki siatkowej zaopiniowanym przez PZPS
 • W klasach sportowych o kierunku akrobatyki sportowej program autorski realizowany jest w ścisłej współpracy z Uczniowskim Młodzieżowym Akrobatycznym Klubem Sportowym, działającym przy SP-26. Współpraca dotyczy w szczególności ustalania kryteriów rekrutacji do szkoły, pomocy szkoleniowej, w tym uczestnictwa w zawodach, ustalania drożności szkolenia sportowego i wzajemnego udostępniania urządzeń sportowych.
 • Do realizacji programu szkoła posiada 4 sale gimnastyczne, w tym jedną z rozstawionym na stałe gimnastycznym sprzętem specjalistycznym oraz halę sportową.
 • Obowiązkowy tygodniowy wymiar godzin zajęć sportowych wynosi 10 godzin.
 • W ramach zajęć sportowych realizowane są między innymi zabawy ruchowe (bieżne, rzutne, skoczne), zajęcia na pływalni „Orka”, zajęcia z gimnastyki i akrobatyki, zajęcia baletowe oraz gry zespołowe (mini piłka siatkowa, koszykówka, piłka nożna i piłka ręczna).
 • Dzieci z klas sportowych mają możliwość uczestniczenia w obozach sportowych.
 • Obiady w klasach sportowych są częściowo dofinansowywane z budżetu miasta stołecznego Warszawy.
 • Kandydaci do klasy sportowej powinni posiadać:
  - bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony zaświadczeniem lekarskim z Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej,
  - pisemną zgodę rodziców,
  - zaliczenie testu sprawnościowego.
 • Uczniów nie kwalifikujących się do dalszego szkolenia sportowego, na podstawie opinii trenera (instruktora) prowadzącego zajęcia sportowe i opinii lekarza, przenosi się od nowego roku szkolnego lub nowego semestru do klasy działającej na zasadach ogólnych.

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

Dzieci przebywając w sali szkolnej, mają odpowiednie warunki do nauki oraz odpoczynku i zabawy. Mają także możliwość pozostawienia w szkole części swych podręczników i przyborów szkolnych. Sala wyposażona jest w indywidualne szafki, w pomoce dydaktyczne, ułatwiające dzieciom edukację (np. sprzęt audiowizualny, gry i zabawki).

Prowadzone są następujące zajęcia edukacyjne:

 • dzieci biorą udział w zajęciach informatycznych przeprowadzanych w pracowni multimedialnej, podczas których poznają podstawy obsługi komputera oraz korzystają z programów edukacyjnych przystosowanych do ich wieku
 • dzieci uczestniczą w zajęciach ruchowych, prowadzonych przez nauczyciela specjalistę, odbywających się na sali gimnastycznej na I piętrze
 • dzieci uczestniczą w zajęciach języka angielskiego prowadzonych przez nauczyciela tego przedmiotu
 • dzieci uczęszczają na religię prowadzoną przez Panią katechetkę
 • dzieci uczestniczą w zajęciach umuzykalniających odbywających się w trakcie realizacji autorskiego programu wychowawczyni pt.: "Sześciolatki grają i śpiewają"
 • w sali kinowej wyświetlane są filmy edukacyjne
 • w zależności od warunków atmosferycznych dzieci wychodzą na boisko szkolne, gdzie uczestniczą w grach i zabawach zespołowych
 • organizowane są wyjścia tematyczne w teren, celem poznania okolicy wokół szkoły
 • po obiedzie prowadzone są zajęcia relaksacyjne i wyciszające
 • po południu w ramach pracy świetlicy dzieci uczestniczą w zajęciach teatralnych, zajęciach muzycznych, grach i zabawach dydaktycznych, zajęciach plastycznych, grach i zabawach ruchowych oraz prowadzone są również zajęcia żywego słowa

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie