Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych

ul. Zgorzelecka 28/29, 59-700 Bolesławiec
tel. (75) 732-28-37
www:   http://www.pzsips.pl
e-mail:   pzsips.bol@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6462 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

SZKOŁA SPECJALNA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

- dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim ze sprzężeniami (3 lata nauki)

OŚRODEK REWALIDACYJNO-WYCHOWAWCZY

- dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim od 3 do 25 roku życia oraz z upośledzeniem umysłowym ze sprzężeniami od 6 roku życia a także realizujących obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne
 

POWIATOWA SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA

- dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim (klasy I-III)
- dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym (klasy I-III)

POWIATOWE GIMNAZJUM SPECJALNE

- Cykl kształcenia 3 lata z możliwością przedłużenia o 1 rok według zaleceń psychologiczno - -pedagogicznych. Przyjmowani są absolwenci szkoły podstawowej zakwalifikowani przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną do nauczania w szkole specjalnej oraz absolwenci, którzy posiadają orzeczenie o upośledzeniu umysłowym.
- dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim (klasy I-III)
- dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym (klasy I-III)

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA SPECJALNA

- murarz - 3 lata
- kucharz małej gastronomii - 2 lata

O Zespole Szkół

Szkoła ma już niemal 50-letnią historię i mocno wrosła w mapę edukacyjną miasta i powiatu. Współpracuje z nią na co dzień wiele zakładów pracy, instytucji, organizacji i osób prywatnych. Wszystkim przyświeca jeden cel, by każdy dzień w życiu naszych uczniów był rozpromieniony uśmiechem, a oni sami czas spędzony w szkole pożytecznie wykorzystali na rzecz własnego rozwoju.

Zadaniem szkoły takiej jak nasza jest wszechstronne rozwijanie uczniów, przysposobienie ich do pracy, do pożytecznego udziału w życiu społecznym, do zdobycia zawodu. Aby zadania te należycie spełnić, starannie dobierana jest tu kadra pracowników. Pracujący tu nauczyciele wyróżniają się szczególnie wysokimi kwalifikacjami i nieprzeciętnym zamiłowaniem do pracy z dziećmi.

Obecnie dyrektor szkoły podejmuje działania zmierzające do:
  • optymalizacji oferty edukacyjnej placówki,
  • rozszerzenia oferty świadczeń,
  • podnoszenia jakości pracy wraz z rozbudową przyjętej oferty wychowawczej.

Działalność Zespołu Szkół

Nasza placówka kształceniem obejmuje młodzież nie tylko z Bolesławca, ale całego regionu. Dzieci objęte są w szkole pomocą psychologiczną, pedagogiczną, korzystają z zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, wyrównawczych, rytmiki i zajęć gimnastyki korekcyjnej. Prowadzona jest także nauka pływania na krytym basenie miejskim. W związku z wprowadzeniem do planu nauczania informatyki, w szkole działa koło informatyczne, którego zajęcia cieszą się wielkim zainteresowaniem uczniów. Zajęcia prowadzone są w szkolnej pracowni informatycznej, gdzie uczniowie pod opieką nauczyciela mogą korzystać także z Internetu.

Mając na względzie także dobro dzieci znacznie upośledzonych umysłowo utworzono dla nich tzw. „klasy życia”. Życie szkoły od początku było ciekawe, uczniowie działali w sekcji sportowej, zespole wokalnym, PCK, SKO, TPD, LOP i samorządzie uczniowskim. Od 1986 r datuje się uczestnictwo uczniów w Rajdzie Szkół Specjalnych. Tradycyjnie w maju od 1986 roku szkoła organizuje Regionalne Igrzyska Sportowe przy wsparciu materialnym miejscowych zakładów pracy i pomocy jednostki wojskowej.

Sukcesy uczniów

Szkoła ma wiele osiągnięć w dziedzinach: artystycznej, sportowej, turystyce. Uczniowie brali udział konkursach i olimpiadach na szczeblu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym. Uczniowie i ich prace plastyczne były nagradzane w Argentynie, Indiach, Finlandii, Moskwie, Dreźnie. Miarą sukcesu placówki jest także fakt, coraz częstszej publikacji prac naszych uczniów w wydawnictwach krajowych (np. praca ucznia szkoły zawodowej uhonorowana I miejscem w konkursie "Moja Mała Ojczyzna", zorganizowanym w roku 2003 przez Towarzystwo Miłośników Bolesławca) oraz zagranicznych.

Wiele przepięknych prac uczniowskich, pomocy dydaktycznych wykonanych przez nauczycieli było wystawianych na wojewódzkich wystawach z okazji odbywających się ogólnopolskich konferencji metodyków oraz wizytatorów szkolnictwa specjalnego.

Nawiązujemy kontakty z sąsiadami zza granicy podczas międzynarodowych wymian, w ramach których odbywają się wzajemne wizyty uczniów. Współpracujemy ze szkołami i przedszkolami specjalnymi z krajów Unii Europejskiej. Ponadto już w początkowym okresie istnienia szkoły zadzierzgnięta została przyjazna współpraca (trwająca do dzisiaj) z miejscową jednostką wojskową nr 1145 w Bolesławcu, której dnia 22 grudnia 2004 r. dyrektor nadała tytuł Przyjaciela Powiatowego Zespołu Szkół.

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Cykl kształcenia trwa dwa lub trzy lata. Przyjmowani są absolwenci gimnazjum z orzeczeniem Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej o upośledzeniu umysłowym w stopniu lekkim. Program tej szkoły obejmuje przedmioty ogólnokształcące oraz zawodowe i praktyczną naukę zawodu. Praktyki uczniowie załatwiają samodzielnie (istnieje możliwość pomocy w zorganizowaniu praktyki przez szkołę)w Zakładach Rzemieślniczych.

Od lat uczniowie szkoły zawodowej, dzięki zrozumieniu i życzliwości lokalnych przedsiębiorców, odbywają praktyki zawodowe w ich zakładach pracy. Uczniowie na kierunku murarz, kucharz małej gastronomii mają możliwość po ukończeniu szkoły zdawania egzaminu czeladniczego w Cechu Rzemiosł Różnych w Bolesławcu, zdobywając tytuł czeladnika. Większość absolwentów otrzymywała i dalej otrzymuje pracę w miejscowych zakładach pracy.

GALERIA ZDJĘĆ

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie