Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Rolniczych

im. Wincentego Witosa

ul. Jaworzyńska 219, 59-220 Legnica
tel. (76) 850-60-25
www:   http://www.zsr-legnica.net
e-mail:   zsr_lg@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 14923 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Uwaga - od 1 września 2015 roku szkoła zostanie przeniesiona do budynku na ul. Grabskiego (Technikum nr 4)

 

GIMNAZJUM PUBLICZNE NR 7

- wysoki poziom nauczania
- zapewniamy pełną i rzetelną wiedzę
- interesujące zajęcia dodatkowe
- dobrze wyposażone sale dydaktyczne

TECHNIKUM WETERYNARYJNE (4 lata)


TECHNIKUM GEODEZYJNE (4 lata)


TECHNIKUM ROLNICZE (4 lata)

Zespół Szkół Rolniczych w Legnicy to placówka o długoletnich tradycjach rolniczych, której początki sięgają 1965 roku. Profil kształcenia szkoły dostosowany jest do zmian zachodzących w polityce rolnej, związanej z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. We wrześniu 1999 roku w Zespole Szkół Rolniczych utworzono Gimnazjum Publiczne nr 7
W szkole istnieją dobre warunki do rozwoju zainteresowań zawodowych, sportowych i kulturalnych. Szkoła posiada: pracownie przedmiotów ogólnokształcących, zawodowych, pracownie komputerowe i salę gimnastyczną.

O właściwym poziomie nauczania naszej szkoły świadczą sukcesy jej uczniów i absolwentów podejmujących z powodzeniem studia na wyższych uczelniach. Uczniowie naszej szkoły to laureaci licznych olimpiad i konkursów zawodowych stopnia centralnego. Na uwagę zasługuje również ludowy zespół taneczny, uzyskujący od kilku lat wyróżnienia i nagrody. Szkoła współpracuje z wieloma instytucjami rolniczymi na terenie Legnicy i województwa.

TECHNIKUM WETERYNARYJNE
Jest to druga, po jeleniogórskiej, tego typu szkoła na Dolnym Śląsku. Lekarze weterynarii od dawna czekają na wykształconych pracowników. Zwierząt do leczenia wciąż jest więcej, zarówno domowych jak i hodowlanych. Czteroletnie technikum kształci specjalistów:
  • inseminacji, czyli sztucznego wspomagania rozrodu zwierząt
  • pracowników lecznic
  • stacji hodowli zwierząt
  • placówek stacji sanitarno-epidemiologicznych
  • ubojni
  • zakładów przetwórstwa mięsnego

Nauka przedmiotów zawodowych odbywać się będzie na zajęciach szkolnych i w czasie praktyk zawodowych w lecznicach, laboratorium analitycznym, zakładach przetwórstwa.


Naszą ambicją jest zapewnienie uczniom profesjonalnego przygotowania w szerokim zakresie oraz zapewnienie wysokiego poziomu wykształcenia ogólnego. Chcemy, aby kończący naszą szkołę młodzi ludzie byli solidnie przygotowani do zmieniającego się ciągle rynku pracy. Uczniowie mogą odbywać praktyki w Niemczech (w Centrum Kształcenia Praktycznego Saksońskiego Ośrodka ds. Rolnictwa w Köllitsch w Saksonii.

W szkole realizowany jest projekt "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II". Celem głównym projektu jest podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego młodzieży Dolnego Śląska poprzez realizację programów rozwojowych szkół prowadzących kształcenie zawodowe zgodnie z potrzebami rynku pracy. W ramach projektu realizowane są różnorodne działania podnoszące wiedzę i umiejętności uczniów (kursy, szkolenia, wycieczki, zajęcia dodatkowe, staże, praktyki, itp.).

Obok wysokiego poziomu wiedzy ogólnej i zawodowej możesz u nas nauczyć się biegłego władania językiem niemieckim i angielskim a w nowocześnie wyposażonej pracowni komputerowej zdobyć umiejętność posługiwania się komputerem.

Łatwy dostęp do fachowej oraz ciekawej literatury w szkolnej bibliotece sprawi że nauka w naszej szkole stanie się dla Ciebie czystą przyjemnością.

Na dużej sali gimnastycznej, siłowni pod czujnym okiem fachowych instruktorów możesz sprawić, że swoim zdrowiem i tężyzną fizyczną dorównasz mistrzom sportu.

Zajęcia Kółka Fotograficznego - jeżeli potrafisz zachwycić się pięknem zachodu słońca albo kropli rosy, ciekawią Cię ludzie i otaczający świat, to znaczy, że wielką przyjemność sprawi Ci fotografowanie. Poznasz tajniki fotografowania aparatem cyfrowym i analogowym, odkryjesz magię fotografowania.

Zespół Tańca Ludowego
Zespół Tańca Ludowego już od wielu lat jest kontynuatorem najlepszych polskich tradycji ludowych i świadectwem, że współcześni młodzi ludzie z chęcią wracają do korzeni. Tancerze to uczniowie Gimnazjum nr 7, Technikum Geodezyjnego, Technikum Weterynaryjnego i Technikum Rolniczego w Zespole Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Legnicy. Jest to jedyny taki zespół w Legnicy, który często uświetnia swoimi występami imprezy o charakterze środowiskowym, miejskim, gminnym, powiatowym.


Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie